Yay’da Güneş Tutulması

Kime Ne Vadediyor?

Önemli : Dilerseniz bu sayfaya abone olarak gönderileri erkenden okuyabilirsiniz!

Yay’da tutulma hararetli, değişken, hareketli bir atmosfer vadediyor. İleri gitme arzusu aşılıyor. Sınırlarımızı aşmak istiyoruz. İleri görüşlülük geliştiriyoruz. Bakış açımızı genişletme ve büyütme dönemindeyiz. Uluslar arası konular, üniversiteler, akademik çalışmalar ve inançlarla ilgili konular dikkat çekici. Tutulma yöneticisi gezegen Jüpiter Kova burcunda hareket ediyor. Özgün fikirler doğum aşamasında. Buluşlar beklenebilir. Evrensel değerler, özgürlükler, hukuk, adalet, hümanizm öne çıkıyor. Ülkemizde tutulma anında Oğlak burcunun yükseliyor finansal disiplin, düzen, sistem ve kanunları gündeme taşıyabilir.

Güneş tutulması 1 yıl etkili olmaktadır. Tutulmanın oluştuğu Zodyak derecesine -12 derece Yay burcu- gökte bir çentik atılmış olur. Tutulmadan 6 ay önce ve 6 ay sonra hareket halindeki gezegenlerle tutulma tekrar aktifleşmektedir. Önümüzdeki 6 ayda, değişken burçların (Yay, İkizler, Balık ve Başak) 12 derecesine yaklaşan gezegenler tutulma temalarını uyandıracaktır.

Kişisel astroloji haritalarında 11-12-13 derece Yay, İkizler, Başak ve Balık burçlarında kişisel gezegenleri, yükseleni, MC noktası, arap noktaları ve orta noktaları olanlar bu tutulmadan en fazla etki alacaklar olacaktır.

Yükselen burcunuza etkileri

Yükselen Koçlar; yurtdışı ve yabancı kültürlere odaklanabilirler. Uzak yolculuk planları olabilir. Hukuki işler gündeme gelebilir. Bir ustalaşma eğitimi düşünülebilir. Yazma-yayınlama faaliyetleri olabilir. Ufuk açıcı deneyimlere çok hazırlar. Hayattaki ana planları üzerinde disiplin geliştirebilirler. Kariyeri olanlar için yükselme beklentisi olabilir.

Yükselen Boğalar, ortak paylaşımlar, miras ve eşin maddi kaynaklarıyla ilgili girişimlerde bulunabilirler. Vergilerler ve krediler yeni bir gündem yaratabilir.  Psikolojik olarak farkındalık zamanı olabilir. Ruhsal-bilinçaltı konularında bir çalışma başlatılabilir. Derin dönüşümler var. Eğitim, hukuk ve medya alanında bir takım düzenlemeler olabilir.

Yükselen İkizler için, evlilik, ilişkiler ve ortaklıklarla ilgili bir özgürleşme zamanı. Yeni deneyimlere ve maceraya açık olduklarını düşünebiliriz. Yabancı bir partner olabilir. Yeni fikirler aşılayan, eğitimli bir eş seçebilirler. Maddi konularda özellikle eşin-ortağın geliriyle ilgili bir sıkışıklık olabilir. Finansal disipline girebilirler.

Yükselen Yengeçlerin, rutin düzende, işinde, evinde yenileme olabilir. Yabancılarla temas kuracakları iş deneyimlerine girebilirler. Yeteneklerini geliştirmek adına üst seviye eğitimler, yabancı dil kursları alabilirler. İş yolculukları olabilir. Sporu gündelik faaliyetlerine ekleyebilirler. Kalçalar, bacak üst kısmı ve siyatik siniri rahatsız edebilir. İlişki ve ortaklıklarda somut bir gelişme beklenebilir.

Yükselen Aslanların çocukları varsa yeni eğitimler olabilir. Aşk hayatı hareketli, değişken ve heyecan verici olabilir. Sosyal medya üzerinden tanışmalar aşka dönüşebilir. Hobilerinde, sporda, yarışmalarda aktif olabilirler. İşte-okulda sıkı çalışma olabilir. Sağlık kontrolü olabilir. Kemiklerine, cilde,  dizlere ve dişlere özellikle dikkatli olmak gerekir.

Yükselen Başakların, ev-yuva, yerleşim konularında yenilenme olabilir. Ebeveynlerin düşünceleri önem kazanıyor. Yabancı bir ülkeye taşınma söz konusu olabilir. Belki eve yeni bir kütüphane almayı düşünebilirler. Ya da evden yürütecekleri bir eğitim konusu olabilir. Aşk hayatında uzun vadeli ilişkiler gündeme gelebilir. Çocuklar için planlama yapabilirler.

Yükselen Terazilerin, yazma-yayınlama girişimleri olabilir. Belki bir blog veya kitap fikri olabilir. Belki seyahat yazıları yazma fikri doğabilir. Görüşlerini paylaşacakları mecraların arayışına girebilirler. Eğitime gidebilirler. Mesela bir dil öğrenme girişimi olabilir. Yakın çevreden kimselerle fikir paylaşımları olabilir. Uluslar arası ticarete yönelebilirler. Aile içinde sorumlulukları artabilir.  

Yükselen Akreplerin, maddi konularda gelişme olabilir. Yatırımda belirli risklere girebilirler. Yabancı menşeli bir gelir yaratabilirler. Medya alanından kazanç yaratabilirler. Yeteneklerini bir eğitimle geliştirecekleri zamanlar olabilir. Eğitim konusunda bir planlama yapabilirler. Yakın çevreden kimselerle iletişimi engelleyen şartlar olabilir.

Yükselen Yaylar hayata karşı yeni bir duruş ve farklı bir bakış açısı geliştirebilirler. Kafalarında özgürlükçü yeni düşünceler oluşabilir. Bilgileri artabilir. Kendine güven duygusu yükselebilir. Farklı bir dünya görüşü yaratabilirler. Kişisel imajı yenileyebilirler Maddi konularda disiplin gerekebilir.  Doğuştan gelen yetenekler kazanç getirebilir.

Yükselen Oğlaklar ruhsal-manevi alanda bilgilerini arttırarak gelişim kaydedebilirler. Bilinçaltıyla ilgili açılım zamanı olabilir. Rüyalar ve sezgiler yükselebilir. Hayal gücü genişleyebilir. İyimserlik geliştirebilirler. Yardımseverlik faaliyetlerine girebilirler. İnançları yükseliyor. Sınırlarını çizmek için çalışacaklar. Ortaklık ve ilişkide sorumluluk artabilir.

Yükselen Kovalar için sosyal çevrede genişleme olabilir. Farklı kültürlerden arkadaşlar edinebilir. Yeni umutlar ve uzun vadeli hayat planları oluşturabilirler. Yurtdışı planları yapabilirler. Hayırseverlik işleriyle topluma fayda sağlamak için girişimleri olabilir. Duyguları rahat bırakmakta, hayallerini ifade etmekte zorlanabilirler.

Yükselen Balıklar düşüncelerini toplumla paylaşmak için hevesliler. Eğitim, medya, hukuk alanında bir kariyere başlayabilirler. Yabancılarla bağlantılı işleri olabilir. Ana hedeflerini yükseltebilirler. Mesleki konularda ilerleme fırsatları olabilir. Eğitim destekli çıtayı yükseltecekleri dönemler olabilir. Arkadaşlıklara tedbirli yaklaşabilirler. Sosyalleşmekte zorlanabilirler.

Yay Burcundaki Güneş tutulması herkesi ileri görüşlülük, iyimserlik ve şans getirsin…

Meral Pala

Tutulmanın ülkemiz ve Dünya için neler vadettiğini okumak için:

Yay’da Güneş Tutulması