Başak’ta Yeniay

Hasat Zamanı 

7 Eylül Salı günü erken saatlerde, 03:52’de Başak’ta yeniay doğuyor. Değişken burç Başak hayatımızda bir geçiş sürecinde olduğumuzun işareti. Koskoca bir yaz mevsiminin daha sonuna geldik. 22 Eylül’de Güneş Terazi burcuna geçiş yapacak. Yeni bir sonbahara adım atıyoruz.

Bu dönem verimi arttırmak, üretken olmak, akılcı somut gelişmeler elde etmek için çabalıyoruz. Faydalı olanı faydasızlardan ayırmak için çalışıyoruz. Mantık öne çıkmaktadır. Kusursuzluk arayışındayız. Zihinsel çalışmalarda detaylara odaklanma zamanı. Verim alabiliriz. 

Başak arketipi ayrıca sağlık konusunun gündemde olduğunu anlatmaktadır. Ruh-zihin-beden sağlığına önem verilecektir.

Yeniay oluşurken gökyüzü ışıkları Mars ile beraber tempoyu, hareketliliği yükseltiyor. Yenilikleri hızlandırıyor. Aktif bir dönemdeyiz. Ancak şartların sık sık değişmesiyle, uyum becerisi gösterebilmek önem kazanmaktadır. 

Keyfin, mutluluğun, sevginin göstergesi Venüs’ün Jüpiter ile rahat enerji akışı yaratması olumlu gelişmeler vadediyor. Öte yandan Venüs ile Plüton ile çatışma içindeler. Bu da mutluluk kaynaklarımızda değişimlerin kaçınılmaz olduğunu anlatmaktadır.

Yeniay oluşurken ülkemizde  ufukta Aslan burcu yükselmektedir. Ülkemizin haritasında 3. eve düşen yeniay ilk önce eğitim öğretim hayatına dönüşü sembolize ediyor. Transit Mars yorucu şartları vurgulamaktadır. Ülkede ticaret hayatı, ülke içi ulaşım, medya, iletişim, propoganda, medya, internet, telefon, gazete ve her türlü yayın aracıyla ilgili konular gündem olabilir. Komşu ülkelerle ilişkiler vurgulanmaktadır. Ülke olarak hareket kabiliyetimiz yüksek olacaktır bu dönemde.

Üstelik Merkür yönetiminde yeniay oluşurken ülkemizin haritasında yer alan Mars ile kavuşum yapmaktadır. Hareketli ve yorucu bir atmosfer var. Ancak Transit Merkür retro Satürn ile akıcı bir üçgen açı kurmaktadır. Disiplin ve kontrol sağlamaya imkan verecektir. 

Başak burcunda oluşan yeniay ülkemize ve bütün insanlığa sağlık getirsin…

Meral Pala