Hayatımızda Değişiklikler Var

Önemli Not: Dilerseniz bu sayfaya abone olarak gönderileri erkenden okuyabilirsiniz!

21 Eylül, saat 02:55’ta değişken Balık burcunda dolunay oluşuyor. 22 Eylül’de mevsim sonbahara dönüyor. Art arda iki önemli gök olayı bir eşikten atlama zamanının geldiğini anlatıyor.  Hem Balık’ta dolunay hem de ekinoks zamanı şartlarımızın  değişimine işaret ediyor.

Dolunayla birlikte çeşitli kararlara imza atıyoruz. Bıraktıklarımız, vazgeçtiklerimiz, hayatımızdan çıkıp giden şeyler  olacaktır. Malum Başak döneminde faydalı olanı faydasız olandan ayıklıyoruz. Sağlıklı olmak için uğraşı veriyor tüm dünya. Hayatımızda verimi arttırmaya çalışıyoruz. Akılcı olma çabası var. Başak döneminin sonuna yaklaştık. Bir dolunayla ayıklamalarımız perçinleniyor. Suyun arıtma özelliğini kullanıyoruz. Bir temizlenmenin ardından sonbahara adım atıyoruz.

Kararsız kaldığımız noktalar olabilir. Zira Balık-Başak ekseninde dolunay yaşanırken mantık-duygu çelişkilerine zemin hazırlıyor. Tam bir eşiteyiz. Akıl ve ilham gücünü iyi harmanlayabilirsek sonuç olumlu olacaktır.

Bu dolunay 2020 Mart’ında Balık’taki yeniayın getirdiklerinin bir dönemece girdiğini göstermektedir. O dönem ülkemizde ilk covid-19 vakalarının duyurulduğu zamanlardı. Umut ederiz ki bu dolunay temizlenip bir eşik atlamaya imkan versin.

Terazi dönemine adım atarken ufukta İkizler burcu yükseliyor. Önümüzdeki 3 aylık dönem çok sesli olacaktır. Pek çok farklı fikir ve yeni bilgiler duyacağız. Ancak kafa karıştıran sesler de çıkacaktır.  Eğitim faaliyetlerinde kararsızlık yaşanabilir. Zira okullar açıldı, vakalar yüksek olduğu sürece ortak bir fikir oluşturmak pek kolay olmaz. Toplumun gözünün önünde bulunmayan ve tecrit edilmiş yerler konu olabilir. İkili durumlara açık olunabilir. İkizler ülkemiz için  kontrol dışı gelişmelere işaret etmektedir. Gizemli konular açığa çıkabilir.

Bu dönemde Merkür’ün anlattıkları önemli gözüküyor. Merkür Terazi burcunda oldukça yavaşlamış vaziyette. 27 Eylül’de geri harekete başlıyor. Şimdilerde zihinsel enerji yoğunlaşıyor. Tarafsız bir bakış açısı ortaya koyabiliriz. Retro Jüpiter ve Merkür arasında akıcı enerjiler var. Zihinsel yaratıcılık vurgulanıyor. İnsani ve adil bir dünya için değişik  fikirler oluşum evresindeler. Daha önemlisi Merkür, Spika ve Arcturus yıldızlarının mesajlarını iletiyor.

Spika, parlak fikirler ve başarı işaretidir.

Arcturus, hünerleri, zekayı, becerileri ortaya koyma imkanı vermektedir. Engelleri aşmayı, yeni metotlar denemeyi ve yeni açılımları destekliyor. Cesur fikirler değer görecektir. Gidilmemiş yollara gidebiliriz.

Dolunay oluşumu esnasında ülkemizde ufukta Aslan burcu yükseliyor. Finans kurumları, borsalar, para piyasaları, ülke kaynakları, refah düzeyimiz, sahip olduğumuz değerler konu olacaktır.

Dolunay oluşumu tüm burç ev sistemine göre ülkemiz için dokuzuncu eve denk düşüyor. Uluslararası faaliyetler vurgulanıyor. Bir dönüm noktasına geliniyor. Dini kurumlar (camiler, kiliseler vs), yüksek öğrenim kurumları, üniversite öğretim görevlileri, bilimsel kuruluşlar gündeme gelebilir. Yargı, hukuk ve adalet kurumları,  uluslar arası ticaret, yayıncılar, medya-TV çalışanları,  uluslar arası iletişim konuları çokça tartışılabilir.

Ülkemizde dolunay Aslan arketipini vurguluyor. Millet olarak kalp gözümüz açılsın diyelim…

Sevgi ve sağlıkla kalalım…

Meral Pala