Kova’da Saflaşma Dolunayı

Önemli Not: Dilerseniz bu sayfaya abone olarak gönderileri erkenden alabilirsiniz!

Gökyüzü ışıkları Aslan-Kova burçlarında karşı karşıya geliyor. Kova burcunda bir dolunay oluşuyor. Bireyselliğimizi ortaya çıkartacağımız şartlar oluşuyor. İdeallerimiz öne çıkıyor. Tarafsız olmak bu dolunay zamanının can alıcı noktasıdır. Bütünün önceliği önemli gözükmektedir.

Öte yandan Güneş Aslan’da kendimizi merkezde görme eğilimindeyiz. Parlama-ışıldama arzusu, iyimserlik ve özgüven öne çıkıyor. Hayattan keyif almaya çalışıyoruz. Bütün resmi görebiliyoruz. Gururumuzu okşayacak yaratıcı işler çıkartabiliriz. Ateşli bir şekilde kendi krallığımızı ilan etmek isteriz.

Oysaki Kova dolunayı toplulukları hep birlikte akılcılıkla yenilenmeye davet etmektedir. Birlik, beraberlik, bütünlük vurgulanıyor. Belki de tam şu dönemde topluluklardan bireysel özelliklerimizle sıyrılmak ve fakat bütünün iyiliği için çabalamak gerek. İnsanlık olarak bir çeşit saflaşma, arınma zamanı olabilir. Kova arketipi yenilenmek ve özgürleşmekle ilişkilidir. Buluşları, aykırılıkları öne çıkartır.

Bu dönemde toplulukların iyiliği için ortak değerlere öncelik vermek önemlidir. Bütünün ferahlığı için kalabalıkların içinde egoyu eritmek gerekecektir.

Kova dolunayı hayatımıza BEN-BİZ ikilemleri getirebilir. Belki de en akılcı yol kişisel yaratıcılığımızı toplumun iyiliği için kullanmaktır. Kendimiz için tatmin sağlarken, bütüne faydalı olmayı hedefleyebiliriz. Böylece hem bütünün bir parçası olabilir hem de bireysel özelliklerimizde bütünden ayrışabiliriz.

Dolunay hayatımıza disiplin getirecektir. Zira Ay ve Retro Satürn Kova burcunda birlikteler. Ay Kova burcunda, Satürn’ün burcunda buz gibi duruyor. Adeta duyguları taşlaştıran bir hava var. Mantıkçı, mesafeli olamaya ve aynı zamanda olaylara bütüncül bakmaya davet ediyor. Keşfetmek bu sürecin anahtar teması olabilir.

Güneş Aslan’dayken kuzey yarımkürede en çok parladığı zamanlardır. Sıcaklık yayıyor. Buzları eritiyor. Cesareti yükseltiyor. Kalbimizin arzuları yükseliyor. Bakalım kalbimizden gelenle aklımızın söyledikleri arasında ortayı bulabilecek miyiz?

Bu arada Güneş ve Satürn karşı karşıya geliyor. Güneş, Retro Satürn’le karşı durmaya başladığında tam bir dönemece gelinir. Bir dönemin sonunun geldiğine dair bilinç tam olarak açılır. Karşı koyma süreci biter. Artık yeni bir şekil vermek için güç toplama, yeni koşullara uyum sağlama ve işbirliği yapma zamanının geldiğine işaret eder. Ay/Uranüs orta noktasına denk gelen Neptün’ün Merkür’le şanslı açısı sezgi ve yaratıcılık verebilecektir.

Kişisel haritamızda Kova yönetimindeki konularda sonlanmalar ve yeni başlangıçlar olasıdır. Sabit burçların (Aslan, Kova, Akrep, Boğa) özellikle 1,2,3 derecelerinde gezegenleri, önemli noktaları olanlar bu dolunay zamanı bir karar verme sürecine girebilirler. Kırılmalar yaşanabilir. Seçimlerde bulunabilirler.

Bu dolunay 25 Ocak 2020’de başlayan döngünün bir viraja girdiğini gösteriyor. O dönemi hatırlayalım. Virüsün dünyada yeni yeni görülmeye başladığı zamanlardı. Çin’de 23 Ocak günü Vuhan bölgesi karantinaya alınmıştı. Şimdilerde virüs yeniden farklı şekillerde öne çıkıyor. Dünyada yeni tedbirler alınabilir. Çin’de ilginç haberler gelebilir.

Ülkemizde dolunay saatinde, 05:37’de Ankara ve batısında kalan illerde ufukta Yengeç burcu yükseliyor. Daha doğudaki illerimizde Aslan yükselmektedir. Doğuda sınırlarımıza dikkat kesildiğimiz bir süreç olabilir. Ülkemizin doğum haritasında sekizinci eve denk düşen Kova burcundaki dolunay ölüm oranlarını vurgulayabilir. Ayrıca başka ülkelerden ve uluslar arası kuruluşlardan gelen mali kaynaklar gündem olabilir. Gizli işler, mafya faaliyetleri de öne çıkabilir.

Sağlıklı günler dileğiyle,

Meral Pala

2021-2022 Eğitimleri hakkında bilgi alabilirsiniz:

UZAKTAN ASTROLOJİ EĞİTİMİ