Duygu Yüklü Yeniay

Önemli Not: Bu sayfaya abone olarak gönderileri erken alabilirsiniz!

Ay kendi burcu Yengeç’te yenileniyor. Hassasiyetlerin yüksek seyrettiği bir atmosferdeyiz. Anlayış gücümüzün yüksekliği başkalarının hislerine ortak olmayı kolaylaştırıyor. Anaç duygular yükseliyor. Etrafımızdaki kişilerin dertleri, acıları karşısında korumacı tavırlar ortaya çıkıyor. Öte yandan incinmeye açığız. Hassasiyetlerimizi gizleme çabası olabilir. Zira Ay’ın Neptün’le akışkanlığı var. Özveriye, başkalarına destek olmaya kendimizi adayabiliriz. Hatta sevdiklerimizi korumak adına kendimizi kurban edebiliriz. Empati gücü had safhada olduğundan olumlu-olumsuz tüm duyguları sünger gibi kendimize çekiyoruz.

Bu dönemde ailevi konulara odaklanıyoruz. Geçmişle hesaplaşmalarımız olabilir. Anılar canlanıyor. Yeniay oluşumunun Plüto ile gevşek bir karşıtlık olduğu görülüyor. Bilinçaltının derinlerine gizlenmiş zorlayıcı anılarla yüzleşme zamanlarındayız. Korkular gün yüzüne çıkabilir. Kendimizi güvensiz hissedebiliriz. Tam da bu sebeple şimdilerde geçmişimizi saflaştırmaya gidebiliriz.

Üstelik gökyüzü ışıkları yaralı şifacı Kiron’la sert kare açı yaparken öz benlikte kabuk tutmuş yaraları yeniden kanatabiliriz. Belki de başkalarının üzüntülerini iyileştirmeye çalışırken kendimize faydalı olabilir. Bu dönemde iniş çıkışlı duygu halleri olacaktır. Bazen içimize kapanacağız, bazen ağlayıp, bazen de güleceğiz. Değişken ruh hallerinde mideye düşkünlük olabilir. Zira Yengeç yemek, beslenmeyle ilişkilidir.

Ev, yuva, yerleşimle ilgili yenilenme kararı alabiliriz. Kendimizi daha güvende, daha çok ait hissedeceğimiz, yuva hissiyatı veren bir yerleşim alanı kurmaya karar verebiliriz. Belki de yuva-aile kurma, evlilik yapma kararı verenler olabilir.

Nostaljik müziklere, eskiyi hatırlatan eşyalara, çocukluk fotoğraflarına elimiz daha çok gidecektir. Belki aile yadigârı eşyalar gözümüzde daha bir değerlenecektir. Aslında eskileri hatırlamak bugünümüze ışık tutabilir.

İçgüdüsel davranmaya ve sezgi gücünden yararlanmaya açık olabiliriz. Duyguların güçlü olması yaratıcılığı besliyor. Sanatsal yaratımlara için elverişli bir iklim var.

Ülkemizin haritasında birinci eve düşen yeniay halkın bütünü, ülkenin imajı, topluma ait efsaneler, refah ve genel sağlık durumuyla ilgili konuları gündeme getirecektir.

10 Temmuz saat 04:16’da yeniay oluşurken Ankara’da ufuk çizgisinde Yengeç burcu var. Ülke olarak geçmişe ait konuların üzerinde duracağımızı gösteriyor. İstanbul’a göre çizilen haritada ise ufukta İkizler burcu ve Merkür bulunuyor.

Yeni fikirler beklenebilir. Ancak Merkür-Neptün sertliği kaotik bir tartışma atmosferi de yaratabilir.  Propagandalar ve propogandacılar, medya ve iletişim konusu, telekomünikasyon sistemi, gazeteciler, elçiler, ulaşım işleri ve ülkenin genç nüfusuyla ilgili konular karmaşa halinde tartışılabilir.

Bu dönemde unutmayalım, sünger gibi iyi-kötü ne varsa her duyguyu hissetmeye açığız. Pozitif tarafta kalmaya çalışalım.

Yengeç’te yeniay bütün evrene iyilikler getirsin.

Sağlıkla kalın,

Meral Pala

2021-2022 Eğitimleri hakkında bilgi alabilirsiniz:

UZAKTAN ASTROLOJİ EĞİTİMİ