Jüpiter Balık’ta

Önemli Not: Bu sayfaya abone olarak gönderileri erken alabilirsiniz!

19 Aralık 2020’den itibaren Kova’da hareket eden Jüpiter yenilikçi, aydınlatan, umut vadeden bir döneme işaret ediyor. Bu yerleşim bilgi ve yeni teknolojilerin gelişimini destekliyor. Üstelik 2020 Aralık ayında Jüpiter-Satürn birleşimini insanlık tarihinde iz bırakacak gelişmelerin, yeni bir çağın başlangıcı olarak tanımlamıştık.

Jüpiter,14 Mayıs’ta rahat ifade bulduğu Balık’ta hareket etmeye başladı. Burada ruhsal gelişimi besliyor. Maneviyatı, anlayışı ve yaratıcı hayal gücünü yükselttiğimiz zamanlardayız. Evrensel olarak BİR’lik duygusunu hissediyoruz. Bütün evreni, yeri, göğü, tüm canlıları bir bütünün parçaları olarak görme şansımız var. Ruhumuz için gelişim vadeden bir atmosferdeyiz.  Elbette herkes kendi kepçesi kadar fırsatlardan payını alıyor.

Jüpiter Balık burcunda ilerlerken en yoğun Yengeç, Akrep ve Balıklar için açılımlar, fırsatlar, büyüme imkânları beklemeliyiz. Boğa, Başak ve Oğlaklar için susuzluğu giderme, biraz daha duygularına güvenme zamanları olabilir. Üretken, verimli olma kapasiteleri yükseliyor. İkizler ve Yay burçlarının çıtayı yükseltmeye çalışıyorlar. Şartları zorladıkları dönemdeler. Kovalar, Koçlar, Terazi ve Aslanlar şanslı olabilecekleri yönü görmekte zorlanabilirler. Ayrıca astroloji haritamızda Balık yönetimindeki yaşam konuları açılım kaydediyor.

4 aylık gerileme başlıyor…

Ancak 20 Haziran’dan itibaren Jüpiter-2 derece Balık’ta- geri harekete başlıyor. 4 aylık gerileme döneminde güvensizliklerimiz olabilir. İlerlemeler yavaşlayacaktır. Düzeltmeler gerekli hale gelecektir. Anlam karmaşası ve sorgulamalar olacaktır. Anlayış kabiliyetimiz zayıflıyor. Karmaşık duygular yaşayabiliriz. Kaotik, zehirli bir hava solumak durumunda kalabiliriz.

Üstelik Balığın modern yöneticisi Neptün gezegeni de 26 Haziran 2021’de -23 derece Balık Burcunda-gerilemeye başlıyor. 1 Aralık’ta Neptün Balık burcunun 20 derecelerinde düze dönüyor. Evrene, akışa güvenmekte zorlanacağız. İnancımızı sorgulayacağız. Birlik duygusu zayıflayabilir. Duygusal olarak karmaşaya açık bir hava olacaktır.

28 Temmuz tarihinde Jüpiter Kova burcuna geri dönüş yapıyor. İlerleme beklenen konularda duraksama olabilir. Özellikle uluslar arası faaliyetler, uzak yolculuklar, eğitim, bilim ve hukuk alanında aksak durumlar karşımıza çıkacaktır. Finansal kaynakları körelten bir hava olabilir. Jüpiter geri hareketi pandemi sürecinde umutları zayıflatabilir.

18 Ekim’de Kova’nın 22 derecesinde tekrar ileri doğru hareket etmeye başlıyor. Buluşlar, teknolojik faaliyetler, yaratıcı zekâ tekrar pozitif yönüyle öne çıkacaktır.

29 Aralık 2021’de kalıcı olarak Balık Burcu’nda yol almaya başlıyor. Manevi açıdan zenginleşme zamanları olacaktır. Özveriyi, teslimiyeti öğreneceğiz. Evrende bizim üstümüzde güvenmemiz gereken bir güç olduğunu tecrübe edeceğiz.

2022’de Jüpiter

11 Mayıs 2022 tarihinde Jüpiter Koç Burcunda hareket etmeye başlıyor. Bireysel yaratıcılığı ve özgüven duygusunu besleyici olacaktır. Ateş grubu burçlar için gelişme ve ilerleme zamanları başlıyor. 29 Temmuz 20022’de gerileme başlıyor. 28 Ekim’de Balık burcuna dönüş ve 24 Kasım 2022’de Jüpiter Balık’ta düze dönecek. 21 Aralık’ta yeniden ve uzun vadeli olarak Koç burcunda bireysel yaratıcılığı destekleyici olmaya başlayacaktır.

Jüpiter gerilerken insanlığı bilgeleştirsin…

Meral Pala