Önemli Not: Bu sayfaya abone olarak gönderileri erken alabilirsiniz!

21 Haziran Gündönümü

Güneş’in Yengeç Burcuna ilerlemesiyle yaz mevsimi başlar. Mevsim değişimi yaşanırken gökte gezegenlerin yerleşimi önümüzdeki 3 aylık dönemin atmosferini anlatmaktadır. Ülkemizde Güneş Yengeç burcuna giriş yaparken ufukta ülkemizin yükseleni Yengeç var. Ay’ın yerleşimi ve aldığı etkiler bu döneme ait kilit bilgiler vermektedir.

Ay’ın Akrep Burcunda yerleşimi…
Rahatsızlık işareti. Hayatımızda bir çürümüşlük var. Halkın refahı ve genel sağlık durumuyla ilgili huzursuzluk söz konusu olabilir. AY, Uranüs’le karşıt yerleşimde uyanmaya davet ediyor. Mars ve Satürn’den sert etkiler alıyor. Kirli çamaşırlar ortaya çıkıyor. Eski hataları temizlemekle uğraşacağımız zamanlardayız. Devrim niteliğinde gelişmeler var önümüzde. Akrep’te ki AY, ülke sakinlerinin ve ülkenin imajının bir dönüşüm geçirdiğini işaret etmektedir. Hırs, kin, intikam duyguları öne çıkmaktadır. Psikolojk savaşlar var. Akrep arketipi ölüm ve yeniden doğuş teması getirmektedir.

Sabit burçlar arasında büyük kare…

Bu tablo inatçı güçlerin çatışma halinde olduğunu anlatıyor. Büyük kırılmalarla çatırdama sesleri duyabiliriz. Hayatımızda Devrim niteliğinde değişimler olacaktır.

Ülkemizin astroloji haritasında Güneş 5 derece Akrep’tedir. Mevsime giriş anı haritasında transit Mars 5 derece Aslan’da liderlerin çatışma ve gerginliğini anlatıyor. Ülkemizin doğum haritasında Akrep’te bir vurgu vardır. Venüs, Jüpiter, Şans Noktası Akrep’tedir. Transit Mars Aslan’da, ülkemizin milli kaynakları ve finansal durumunda ciddi bir baskı ve gerginlik olduğunu gösteriyor.

Ülkemizin haritasında Uranüs-Satürn sertliği şans noktasını (13 derece Akrep’te) baskılıyor. Bu, ülkede hem halkın hem de liderlerin huzursuzluğunu anlatıyor. Ülkenin bütününde değişime zorlanıyoruz. Uranüs onbirinci evde, Satürn sekizinci evde transit etmektedir. Sekizinci ev uluslar arası kuruluşlardan gelen mali kaynaklar ile mafya faaliyetlerinin gündem yarattığını gösteriyor.

Özetle, gökyüzünde Uranüs-Satürn-Mars-Ay arasında büyük bir kare son derece dinamik bir atmosferde yaratıyor. Sabit burçlar Boğa, Aslan, Akrep, Kova burçlarının orta derecelerinde gezegenlerin yerleşimi dikkat çekiyor. Bunun hayatımıza yansıması devrim niteliğinde radikal değişimlerdir.

Mars’ın Aslan’da yerleşimiyle öz benlik yükseliyor. Yaratıcılık uyanıyor. Satürn Kova’da idealler oluşturuyoruz. Retro oluşu egoyu aşarak bütünün faydasını gözeten düzenlemelere ihtiyaç olduğunu hatırlatıyor. Uranüs’ün Boğa burcunda olması değerleri kökünden söküyor. Doğanın düzeni sarsılıyor. Finansal sistemlerde çökmeler olabilir. Satürn ve Uranüs sertliği toplumsal yapıdaki yeniliklerle eski sistemler arasındaki çatışmayı sembolize ediyor. Klasik, geleneksel yapının çökmesine karşın yeni sistemi de henüz kabul edemiyoruz. Yeniyle (Uranüs) eskinin (Satürn) çatışması büyük çatırtılar yaratıyor.

Bu arada estetik-güzellik anlayışımız da değişiyor. Sanatsal alanda radikal yenilikler olabilir. Sanat toplumun yansımasıdır. Toplumların yapısında, değerler sisteminde, finansal alanda devrimler oluştukça sanatsal faaliyetler de büyük değişimlere açık olacaktır.

Kişisel astroloji haritamızda sabit burçların yönetimindeki evler ve gezegenler bu 3 aylık dönemde zorlandığımız alanlardır. Katı olmaktan kaçınmak gerek. Esnek olabilmek önemli. Hayatımızda çürümüş olanı düzeltmeye çalışmayalım. Cesur davranıp çökmüş olanın yerine yenilikler koymaya bakmalıyız.

Yaz mevsimi hararetli olacağa benziyor. Pozitif sonuçlara ereceğimiz değişimlere açık olmak dileğiyle. Zira direnç göstermek işleri zorlaştıracaktır…

Sevgi ve sağlıkla mutlu günlere,

Meral Pala