Oğlak’ta Dolunay

Önemli Not: Bu sayfaya abone olarak gönderileri erken alabilirsiniz!

Dolunay zamanları yüksek bir enerji açığa çıkmaktadır. Hayatımızda yol ayrımları, sonlanmalar ve yeni başlangıçlar olabilir. 24 Haziran Perşembe akşamı Oğlak Burcunda dolunay oluşuyor. Kararlılıkla somut sonuçlar elde etmeye çalışıyoruz. Bastırılmış duygular öne çıkabilir. Hassas, duyarlı yanımızla inatçı ve kuralcı yanımız arasında ikilem söz konusu. Oğlak arketipi sınırlar çizmeye ve kontrollü olmaya davet ediyor. Ay Oğlak’ta kuru, içedönük ve depresif bir atmosfere işaret etmektedir.

Oğlak burcu retro Satürn yönetiminde. Gökteki bu tablo disiplinli olmayı zorlaştırıyor. 2020 Aralık’tan beri hayatımızda gelişen yapılanmaları sorguladığımız zamanlardayız. Üstelik gökte Satürn, Uranüs ve Mars çatışma halindeler. Sert kırılmalara açık zamanlardayız. Yeni yapılanmalar kaçınılmaz. Eski sistemler yenilerle çatışıyor. Sabit burçlarda sert temasları inatçı güçlerin çatışmasını gösteriyor.

Bu arada Jüpiter’in titreşimleri gökyüzü ışıklarına bir iyimserlik aşılıyor. Kısmen yumuşatıcı olabilir. Ancak retro Jüpiter ilerleme çabalarımızda geriye dönüp bakmamızı öneriyor. Balık Burcunda retro Jüpiter inancımızı, güvenimizi sorgulama döneminde olduğumuzu göstermektedir.

26 Haziran’da Neptün yön değiştiriyor. Geri harekete başlıyor. Dolayısıyla bilinçaltında karmaşaya yatkınlık var. Suyun yön değiştirmesiyle bir bocalama hissi olabilir. Evrenle birlik, bütünlük duygusunu zayıflatan bir iklimdeyiz. Bu arada Venüs’le Neptün’ün akışkanlığı birbirimize karşı anlayışlı olmamıza yardım edebilir.

Venüs-Plüto karşıt duruşu değerlerimizdeki dönüşümün sembolü. Maddi konularda hırsları kontrol altında tutmak pek kolay olmayabilir.

Özetle Oğlak’ta dolunay duygu dünyamızda baskı yaratıyor. Gerçekçi olmak durumundayız. Hırslıyız. Gökyüzü pek rahat olmadığımızı işaret etmektedir. Merkür’ün düze dönmüş olması, Satürn’le akışkanlığı mantık çerçevesinde hareket etmeye imkan verebilir.

Ülkemizin astroloji haritasında yedinci evde oluşan dolunay, açık düşmanlıklar, yabancılara ilişkiler ve uluslararası anlaşmaları kritik bir noktaya getirebilir.

3 derece Oğlak burcunda dolunay ülkemizde 24 Haziran’da saat 21:40’ta netleşiyor. O sırada ufukta Oğlak burcu yükseliyor.

Sabian sembolizminde değişim ihtiyacı olduğunda somut sonuca gitmek için bir grup halinde hareket etmeyi anlatıyor. Belirli bir durum karşısında bir kano -su- vasıtasıyla ortak hareket etmeyi sembolize ediyor

Dolunay ülkemize ve tüm evrene iyilikler getirsin. Dediğim dedikçi yanımız öne çıkarken düşündüğümüzden anlayışlı da olabiliriz. Yıkıcı değil yapıcı olmaya bakmalıyız.

Meral Pala