MERKÜR’ün hareketleri

12 Aralık 2020’den 4 Ocak 2021 tarihine kadar Merkür sınırların dışında hareket ediyor. Farklı düşünüp, değişik ifadeler kullanma zamanı.

9 Ocak’ta Oğlak’tan ayrılıp Kova’ya giriş, özgün fikirler ortaya çıkıyor.

30 0cak-21 Şubat arasında Kova burcunun 26 derecesinden 11 derecelerine kadar geri geliyor. Kendine özgü fikirleri gözden geçirme ve iyileştirme zamanları olacaktır.

16 Mart’ta zararlı olduğu Balık burcunda, sezgiler güçlü. Fakat odaklanma zorluğu yaşanabilir.

4 Nisan’da Koç’ta, yenilikçi fikirler gelişecektir.

19 Nisan’da Boğa’da, sabit fikirler içinde olacağız.

4 Mayıs’ta yönettiği İkizler’de, zihin üretken, verimli, yaratıcı çalışacaktır.

7 Mayıs’tan 30 Mayıs’a kadar Merkür sınırların dışında hareket ediyor, son derece aykırı, özgün, sıra dışı fikirler ortaya çıkacaktır.

29 Mayıs-22 Haziran arasında İkizler’in 24 derecesinden 16 derecesine kadar geriliyor. Kendimizi daha iyi ifade etmenin yollarını araştıracağız.

12 Temmuz’da Yengeç burcunda, duygular düşüncelerimize yön verecektir.

28 Temmuz’da Aslan’da, hayatımızdaki büyük resmi görebiliriz.

13 Ağustos’ta çok güçlendiği Başak’ta, bolca analizler yapılacaktır.

30 Ağustos’ta Terazide hareket etmeye başlıyor, tarafsız bakış açısı oluşturulabilir.

27 Eylül’den itibaren 25 derece Terazi’de gerilemeye başlıyor. 18 Ekim’de geri hareket 10 derece Terazi’de sona eriyor. Denge, uyum ve ahenk yaratma için yapılacakları düşünme zamanı.

6 Kasım’da Akrep burcunda, derin bir sezgi gücü olacaktır. Belirli bir konuya odaklanmak kolay olabilir. Takıntılı düşünceler geliştirme riski var. 

25 Kasım’da zararlı olduğu Yay’da, zihinsel odaklanma zora girebilir.

13 Aralık’ta Oğlak’ta, zihnimizdekileri realiteye dönüştürme vakti olabilir.

Merkür 2 Aralık-28 Aralık arasında Oğlak burcunda sınırların dışında hareket ediyor. 13 Aralık tarihine kadar Yay’da, eğitim konuları, uluslararası konular, seyahatler ilginç gelişmelere açık olacaktır. 13 Aralık sonrasında 28 Aralık tarihine dek Oğlak’ta sınırları aşmış olacak. İş yaşamına dair ve/veya ticari konularda aykırı fikirlerin hayata geçirilme şansı doğabilir. 

VENÜS’ün hareketleri

9 Ocak’ta Yay’dan ayrılıp Oğlak burcuna geçiyor, asil değerler ediniyoruz. İlişkilerimizde ciddiyet olacaktır.

1 Şubat’ta Kova burcunda, sıra dışı zevkler edinebiliriz. Özgürlük, eşitlik ve insani değerler en kıymetli şeyler olacaktır. 

25 Şubat’ta yüceldiği Balık burcunda, romantik bir süreç olabilir.

21 Mart’ta zararlı olduğu Koç burcuna geçiyor. Ayrıca 26 Mart’ta elverişli oksidental (Güneş’ten sonra doğmaya başlıyor) konumuna geçiyor. İlişkilerimiz ve maddi konular yönünden pozitif bir dönem başlıyor.

14 Nisan’da yönetici olduğu Boğa’da hareketi başlıyor, hayatımızın her alanında güven ve istikrar arayışında olacağız.

9 Mayıs’ta İkizler’de, ikili durumlar, kararsızlıklar, çelişkili duygular oluşabilir. 

23 Mayıs’tan 18 Haziran tarihine kadar Venüs sınırların dışında hareket ediyor. İlişkilerimiz sıra dışı gelişmelere açık olacaktır. Değerlerimiz farklılaşıyor, aykırılıklara daha sempatik bakacağız. Sosyal bağlantılarımız ilginç gelişmelere açık olacaktır. Finans piyasalarında aşırı dalgalanmalar olabilir

2 Haziran’da Yengeç’te, maddi yönden güvende olmak önemli . Gayrimenkule yatırım düşüncesi olabilir. ilişkilerimizde korumacılık öne çıkacaktır.

27 Haziran’da Aslan’da, kendimizle gurur duyacak işler yapma zamanları. İlişkilerimizde hükmedici tavırlar ortaya çıkabilir.

22 Temmuz’da düşük olduğu Başak’ta, düşük çalışıyor, ilişkiler açısından acımasız eleştiriler zorlayıcı olabilir. Üretken olmak keyif verecektir.

16 Ağustos’ta yönetici olduğu Terazi’de, hayatımızda bütün olarak denge ve ahenk yaratmak isteyeceğiz. Empati gücü yükselecektir. Sosyal ilişkiler ağırlık kazanabilir.

11 Eylül’de zararlı olduğu Akrep’te, maddi konularda hırslar ortaya çıkabilir. İlişkilerde karşımızdakileri kontrol etme arzusu olabilir.

7 Ekim’de Yay’da, hayatı deneyimlerek öğrenme vakti. Yeni ilişkilere açık olabiliriz. Medyadan , uluslararası konulardan gelir yaratma zamanı olabilir. Uzak seyahatler planlanabilir.

9 Ekim’den 7 Aralık tarihine kadar Venüs sınırların dışında olacak. Sosyal, duygusal ve profesyonel alanda bağların gevşemesi beklenebilir. ilişkilerde savrulmalar olabilir. Maddi dünyada gereksiz aşırı risklere girmeye meyilli olabiliriz. 

5 Kasım’da Oğlak’ta, hayatımızda genel olarak istikrar arayışı olabilir. Özellikle ilişkilerde sürdürebilirlik önem kazanacaktır. Gelirimizi uzun vadeli kılmak için adımlar atılabilir. 

19 Aralık’ta Oğlak burcunun 26 derecesinde geri hareket etmeye başlıyor. 29 Ocak 2022’de 11 derece Oğlak’ta düzeliyor. Değerler, ilişkiler, maddi kaynaklar sorgulanmaya açılıyor.

MARS’ın hareketleri

7 Ocak’ta Mars zararlı olduğu Boğa’da hareket etmeye başlıyor. Bastırılmış öfkenin patlayıcı hale gelmesi beklenebilir. 

4 Mart’ta İkizler’e hareket ediyor, fikirler tartışmaya açık. Bilgi akışı hızlı fakat bilgi kirliliği olabilir.

21 Mart’tan 24 Mayıs’a dek olan süreçte Mars sınırların dışına çıkıyor. Gözü karalığa yatkın olabiliriz. Düşünmeden harekete geçmek, denenmemiş şeyleri, denemeye heves olabilir. Fikirler yüksek sesle tartışılabilir.23 Nisan sonrası özellikle içimizde fırtınalar kopartacak gelişmeler olabilir. Duygu dünyamızda büyük mücadele olabilir.

23 Nisan’da düşük olduğu Yengeç’e ilerliyor. Duygular hayatımıza yön veriyor. 

11 Haziran’da ateşli Aslan’da olacak. Yaratıcılık ortaya çıkacaktır. Liderlik mücadelesi olabilir.

30 Temmuz’da analitik Başak’ta ilerlemeye başlıyor. Zihinsel faaliyetler, detaylara yönelik çalışmalar olabilir.

15 Eylül’de zararlı olduğu Terazi’de olacak, harekete geçmekte zorlanma olabilir. Kararsızlıklar olabilir.

30 Ekim’de güçlü ifade bulduğu kendi burcu Akrep’te. Hırslı, tutkulu, mücadeleci bir atmosfer olabilir.

13 Aralık’tan 23 Ocak 2022’ye kadar maceraperest Yay’da ilerliyor. Enerjik ve çok farklı konulara yönelme zamanı. Uluslararası konular, medya, yayıncılık, hukukla ilgili faaliyetler öne çıkacaktır.

JÜPİTER’in hareketleri

19 Aralık 2020’den itibaren Kova’da hareket etmeye başlayan Jüpiter yenilikçi, aydınlatan, umut vadeden bir döneme işaret ediyor

14 Mayıs’ta rahat ifade bulduğu Balık’ta hareket etmeye başlıyor. Burada ruhsal gelişimi besliyor.

20 Haziran’dan itibaren-2 derece Balık’ta- geri hareketine başlıyor. Buradan 28 Temmuz’da Kova’ya geri dönüş yapıyor. İlerleme beklenen konularda yavaşlama olabilir. 

18 Ekim’de Kova’nın 22 derecesinde ileri-düzgün hareketine başlıyor. Buluşlar, teknolojik faaliyetler, yaratıcı zeka öne çıkacaktır.

29 Aralık’ta tekrar ve geri dönmemek üzere Balık Burcu’nda yol almaya başlıyor. Manevi yönden güçlenme zamanları başlıyor.

SATÜRN’ün hareketleri

17 Aralık 2020’den itibaren Kova’da ilerleyen Satürn bireyin özgürlüğünün nerede başlayıp nerede bittiğini gündeme taşıyor. İnsanlığın eşit ve adil yaşam şartları için çalışmasını öneriyor. Özgün ve yaratıcı kapasiteyi dışarı çıkartmak için emek verileceğinin sembolü.

23 Mayıs 2021’de11 derece Kova’da geri harekete başlıyor. Disiplinli olmakta sıkıntılar olabilir. İdeallerimizi bir süre için ertelemek gerekecektir.

11 Ekim’de Kova’nın 7 derecelerinde düzgün-ileri hareketine başlıyor.

URANÜS’ün hareketleri

15 Ağustos 2020’de 11 derece Boğa burcunda geri hareket etmeye başlamıştı.

Uranüs 14 Ocak tarihinde Boğa’nın 7 derecelerinde ileri doğru  hareketine başlıyor.

21 Ağustos’ta 15 derece Boğa’da gerilemeye başlıyor. 18 Ocak 2022’de Boğa’nın 11 derecelerinde düzeliyor.

NEPTÜN’ün hareketleri

26 Haziran 2021’de 23 derece Balık Burcunda gerilemeye başlıyor. 1 Aralık’ta Neptün Balık burcunun 20 derecelerinde düze dönüyor.

PLÜTO’nun hareketleri

27 Nisan’da 26 derece Oğlak’ta geri hareket etmeye başlıyor. 4 Ekim’de 25 derecelerde düzeliyor.

TUTULMALAR

26 Mayıs 5 derece Yay Burcunda bir Ay tutulması var. Değişken şartlar karar vermeyi zorlaştırabilir. İkilemler artış kaydedecektir.

10 Haziran’da 20 derece İkizler Burcunda Güneş tutulması

19 Kasım’da 27 derece Boğa’da Ay tutulması var. Derin duygularla mantıkçı-realist yanımız arasında git-gel halleri olabilir.

4 Aralık’ta 12 derece Yay burcunda bir Güneş tutulması gerçekleşiyor.

10 Haziran’da oluşan Güneş tutulması sezgi ve hayal gücünü kullanacağımızı gösteriyor. Bilinçaltından gelen bilgiler hayatımıza etki edecektir. Yaratıcı hayal gücü ileri düzeyde aktif olabilir. Merkür’ün geri hareket ederken tutulma sırasında ışıklara kavuşum yapması eski bir konunun yeni bir gündem yaratabileceğini işaret ediyor. Zihin aktif. Yaratıcı fikirler doğuyor. Satürn’le akıcı üçgen açı henüz dışa vurulmamış başkalaşma ihtiyacı ve güdüsel olarak buna karşı durma olabilir. Belki ardından kararsızlık ve içinde bulunulan durumdan kaçma arzusu olabilir. Neptün’le kare açı olması da huzursuzluk ve kararsızlık getirebilir. Sisli havada belirsizlik can sıkıcı olabilir. Fakat bu bir bakış açısı değişikliği getirebilecek güçlü bir etkinin olabileceğini gösteriyor.

4 Aralık’ta oluşan Güneş tutulması mutluluk ve neşe veren bir tutulma ailesinden geliyor. İyi haberler ve olumlu gelişmeler beklemek gerek. Aşık olmak gibi kişiyi yukarılara taşıyan, hayatını olumlu etkileyen deneyimler olabilir. Bu etkilerin uzun vadeli olması da kuvvetli ihtimaldir.

Meral Pala