Süper Yeniay Terazi’de

16 Ekim Cuma akşam 22:31 sularında Terazi’nin 24 derecesinde bir yeniay doğuyor. Arcturus ve Spika yıldızların eşliğinde oluşan yeniay insanlığa ilginç şeyler vadediyor. Öncelikle astrologların süper yeniay olarak adlandırdıkları yeniay oluşumları Dünyamıza en yakın noktalarda oluşan yeniayları ifade eder.

Arcturus yıldızı insanlığın bilincinde değişime öncülük eden liderleri sembolize etmektedir. Bilgelik sahibi olan kişileri gösteren bu yıldız yeniay oluşumuna eşlik etmektedir. Hayatımıza yeni bir yol açacak kişileri gösteren bu yıldız AY ile birleşirken insanlığa sağlıkla ilgili yenilik ve gelişim getirebilen kişileri göstermektedir. Örneğin Louis Pasteur’un haritasında Arcturus yıldızı etkilidir. Pasteur bir bakteriyolog olarak tıbbın ilerlemesine çok önemli katkılar sağlamış bir kişiliktir.

Ayrıca Spica yıldızı da yeniay oluşumunda etkindir. Spika gökteki kraliyet yıldızlarından biridir. Yaratıcının insanlığa armağanı olarak ifade edilir. Bir bilgi ve iç görüyle özdeştir. Dokunduğu yere parlaklık veren yıldızdır. Wolfgang A. Mozart’ın haritasında Spica yıldızı ile paran ilişkileri bulunmaktadır.

Terazi’de yeniay oluşumu bir ip cambazının küçük bir ihmalinin katlanacağı büyük sonuçları çağrıştırıyor. Bu dönemde yeni ekilen tohumlar en çok ilişkileri ve ortaklıkları önemli kılıyor. Venüs’e dikkat etmek gerekir. Maddi ve manevi değerleri, yatırımları, finansal konuları ön plana gelmektedir. Ayrıca hayatımızda adalet, eşitlik ve denge ihtiyacını göstermektedir. Bu arada kadın figürleri, sanatı, sanatçıları, estetik ve güzellikle ilişkili konuları dikkat çekici konuma taşımaktadır.

Venüs’ün Başak’ta yerleşimi huzursuz, endişeli ve biraz gergin atmosfer olabileceğini göstermektedir. Venüs-Neptün karşıt yerleşimi bahsettiğimiz konularda gerçekçi olamamayı, çözülme ve dağılmaları, hayal ve gerçeğin karmaşa yaratabileceğini göstermektedir. Hayal gücü hayalciliğe gidebilir. Elimizden kayıp giden şeyler olabilir. Örneğin yeni bir yatırım kararı çok akılcı olmayabilir.

İlişkilerde dürüst ve açık-net olmayan bir iklim var. Karşımızdakileri tanımakta zorluk olabilir. Kararsızlık ve ayrılıklar görülebilir. Fedakârlığın dozunu ayarlamak çok kolay olmayacaktır. Aşırı uçlarda gidip gelen duygular yaşanabilir. Bir taraftan sağlam durmaya çalışabiliriz. Öte yandan gerçeği görememe, hakikatten kopma ihtimalimiz de var.

24 derece Terazi’de yeni bir AY’ın doğarken gökteki zorlu üçlüye (Satürn-Plüto-Jüpiter) sert açılar kurması sert mücadelelere hazır olmak gerektiğini anlatıyor. Ayrıca retro Mars ile yeniay derecesinin karşıtlığı var. Aslında gökyüzünde T-Kare görünümü var ki bu da bize denge ve barış sağlamak isterken mücadeleyi katmerli yaşayacağımızın işaretidir.

Endişe ve korkuyu hayatımızda bolca görebiliriz. Panzehirimiz anlayış, duyarlılık ve güven tesis etmek olacaktır, unutmayalım!

Bu arada AY’ın düğümleri 23 derece İkizler-Yay ekseninde nodal aksı oluşturuyor. Yeniay derecesiyle rahat açılarla bağlantıları var. Bu dönemde hayatımızda yeni oluşumlar ve kurduğumuz bütün bağlantılar, ilişkiler kadersel nitelikli olabilir. Bir anlamda iz bırakacaktır. Uzun süre etkileri hissedebiliriz.

Merkür ve Mars’ın geri hareketi yavaşlığa, hataya, iletişim kopukluklarına zemin hazırlamaktadır. Kalıcı ve uzun vadeli olmasını istediğimiz konuları bu dönemde başlatmak pek de akıllıca olmayabilir.

Ülkemizin haritasında Satürn ve Merkür kavuşumunu uyandıran bir yeniay doğmaktadır. Ülke haritalarında Satürn yaşlı halk kesimi, ölüm oranları, salgın hastalıklar, maden ve metaller, kömür madenleri, düzen, otorite, kanunlar, hukuk, gelenekler, sınırlar ve sınırlandırmalar, tabu olarak kabul edilen konular, polis güçlerini anlatılır. Merkür ise ticaret, eğitim, edebiyat dünyası,  propagandalar ve propogandacılar, medya ve iletişim konusu, telekominikasyon sistemi, gazeteciler, elçiler, ulaşım işleri ve ülkenin genç nüfusunu anlatır. Bu konular en dinamik zamanlarında ülkemizde 

Burçlara göre etkileri neler olabilir?

Kısa kısa görelim…

Yükselen Koçlar ilişkilere, evlilik ve ortaklıklara odaklanma zamanıdır. İlişkilerde birbirini aynalama görevleri var. Önemli testlere tabiler.

Yükselen Boğa rutin yaşamın içinde radikal yenilenme ve düzenlemelere ihtiyaç var. Kontrol dışı gelişmeler hızı yavaşlatabilir.

Yükselen İkizler yaratıcı düşünceler geliştirebilir. Çocuklar önemli olacaktır. Sahnede dikkat çekiyorlar. Arkadaşlıklar önemli mücadeleler getiriyor.

Yükselen Yengeç evde, aile içinde, yuvada yenilikler var. Aile ilişkileri önemli olacaktır. Profesyonel çalışmalarda engeller yuvayı zorlayabilir.

Yükselen Aslan yakın çevreyle, kardeşler, kuzenler, arkadaşlarla ilişkiler önemli olacaktır. Yeni eğitimler ve kısa yolculuklara dikkat.

Yükselen Başak maddi kaynaklarda yenilik gündeme gelebilir. Vergiler ve kredilerle ilgili dikkatli olmak gerek. Ortak paylaşımlar çaba istiyor.

Yükselen Terazi  hayata karşı yeni bir bakış açısı yaratıyor. İlişkiler ve ailevi konular yeni bir duruş gelişimine zemin hazırlıyor.

Yükselen Akrep kontrol edilmesi güç olaylarla uğraşabilirler. Psikolojik zorlanmalar olabilir. Sağlığa özen gerek.

Yükselen Yay arkadaşlıklar gündemin ana konusu. Biten arkadaşlıkların yerine yenileri gelecektir. Benlik çatışmalarına girebilirler. Farklı bir hayat planı oluşuyor.

Yükselen Oğlak  hayatında ana hedeflerinde değişiklikler olabilir. Aile önemli etkiler yaratıyor. Mesleği olanlar için mücadele fazla olabilir.

Yükselen Kovalar hayata yeni bir bakış açısı geliştirme aşamasında olabilirler. Yükseköğrenim ve hukukla ilgili işler için uğraşıları var.

Yükselen Balık ortak paylaşımlar mücadeleye açık. Eşi olanların maddi kaynakları dikkat çekiyor. Ayrıca duyguları anlamlandırma zamanları.

ÖNEMLİ NOT:

25 Kasım’da başlayan eğitimlerimiz hakkında bilgi alın: Uzaktan Astroloji Eğitimi

15 Ekim 2020

Meral Pala