Yılın en ateşli, canlı, hevesli günlerindeyiz. Zira yaşam veren enerji kaynağı Güneş, en güçlü konumunda Aslan’da yer alıyor. Özgüven yüksekliği yaratıcı kapasiteyi ortaya koymaya davet ediyor. Mars da Koç’ta ilerlerken Güneş’le aralarında rahat bir enerji akışı var. Adeta güce güç katmaya çalışıyoruz. Pozitif enerji ağırlıklı olarak öne çıkıyor. 

19 Ağustos’ta AY, Aslan burcunda tazeleniyor. Hayatımızda yenilikler yaşanırken gökyüzünün verdiği mesajları takip ederek yolumuzu aydınlatabiliriz. Sabah 05:41 sularında oluşan bu yeniay Mars’tan aldığı destekle hızlı ve cesur davrandığımızın işareti.

Öğreniyoruz…

Gücümüzü arttırmaya çalıştığımız bu iklimde bazı handikaplarımız da var. Satürn, karmanın efendisi bu dönemde kadersel gelişmelerin yaşandığını işaret ediyor. Zira yeniay doğarken Satürn’ün 150 derecelik açısıyla disiplin ve kurallardan haz etmediğimizi, görmezden geldiğimizi anlıyoruz. Oysaki Satürn Oğlak’taki 28 yıllık görevini tamamlamaya gelmiş. Hayatımıdezda bir yeniden yapılanma zamanındayız. Üstelik Plüto ve Jüpiter’le beraber büyük çaplı derin dönüşümlerin yolunun çok büyük mücadelelerden geçtiğini yaşayarak öğreniyoruz.  

26 derece Aslan’da yeniay oluşumu kadersel Ay Düğümleriyle de -nodal aks üzerinden- sıkı bağlantı içinde bulunuyor. 26 derece Yay-İkizler eksenindeki düğümler bilimsel, akademik, güvenilir bilginin ışığında yaratma cesaretinin değerli olacağını işaret ediyor. İnancın ve güvenin bilgiyle beslenmesi daha anlamlı bir ilerleme vadediyor.

Bu arada ülkemizde yeniay doğarken retro Uranüs, Venüs’le sıkı bir dostluk içinde bulunuyor. Sevgi, aşk, ilişkiler gibi içinde duygu barındıran konularda bir değişim isteği var. Aidiyet duygusunu besleyecek farklı fikirlere açık olmak gerektiğini anlıyoruz. Aslında hayatımızdaki her türden ilişkinin içeriği değişime açık durumdadır. Yani aile ilişkileri, sosyal ilişkiler, iş ilişkileri hepsi de ilişkilerin kapsamındadır.

Değerlerimizi de değiştiriyoruz. Değer yargılarımız dönüşüm halindeler. Kaynaklarımız yani maddi şartlarımızda da değişikliğe gidiyoruz.

Bu yeni ay zamanı Mars’ın Satürn ile sert duruşu dirençleri kırmak için büyük çaba sarf ettiğimizi göstermektedir. Engelleri aşabilmek için büyük bir vizyon, yaratıcılık ve özgüven ortaya çıkartıyoruz. Esasında bunun için oyuncu tarafımızı da kullanıyoruz. Aslan arketipi keyifle yaratıcılığı kullanmaya davet ediyor.

Ülkemiz İçin…

Ülkemizin Astrolojik haritasında ikinci evde yeniay doğuyor. Üstelik beşinci evindeki Jüpiter’e kare açısı var. Ülkemiz için milli kaynaklar, bankalar, finansal kurumları, borsalar, para piyasaları, ülkenin refahı-zenginliği, sahip olduğu manevi değerler ve değer yargıları gündeme oturuyor. Jüpiter’le sert temas halindeki yeniay enerjisi ülkemizde üniversiteler, yüksek  öğretim kurumları, yardım kuruluşları, ülkenin zenginlikleri, bankalar ve bankacıları öne çıkartacaktır. Refah seviyesi hakkında konuşulacaktır diye düşünebiliriz.

Öte yandan toplumdaki aristokratlar, üst tabakadan kimseler, yayıncılar ve medya kurumları, kitle iletişimi, ülkenin hukuk sistemi, yargı organlarını harekete geçiriyor. Ayrıca din, felsefe konuları, din adamlarıyla ilgili konular da ön planda olabilir.

Özetle şimdilerde gösterilecek cesaret ve geniş görüşlülük ilerde hayatımızda belirgin hale gelecektir. Engellerimizin farkında olmak büyük bir artı değer, meziyet olarak duruyor. Buna göre planlama yapmak ve sabırlı olmak önemli gözüküyor. 

Aslan burcundaki yeniay oluşumuyla ülke ve bütün insanlık olarak gurur duyulacak güzel gelişmelerin yolunu açmak dileğiyle…

Bu arada sayfama üye olmayı ihmal etmeyin. Yazı ve yorumların önceden mesaj kutunuza gelmesini isterseniz sayfanın ücretsiz abonelik seçeneğini alabilirsiniz.

Sevgi ve sağlıkla kalın,

Meral Pala

17 Ağustos 2020