Kova’da dolunay

Bu dönemde bir silkelenmeye hazır olmalıyız. Algımızı olabildiğince açık tutmalıyız. Unutmayalım ki herkes kepçesi kadar alır. Evren bizlere aydınlanma vadediyor. Uyandırma zilleri çalıyor. Mücadele yoğun zira Mars Koç’ta. Bu dönemde Mars’ın Jüpiter, Plüto ve Satürn’le sertlik yaratması tansiyon yaratıyor. Hayatın getirdiği mücadeleler önemli gelişmelerin işaretidir.

Yükselen Koçlar; yüksek ideallerine yönelik kararlar alabilirler. Değişen değer yargılarıyla sosyal çevrede değişimler olabilir. Yeni kazanç yollarıyla beraber yeni hayat planları oluşuyor. Yeteneklerini keşfetmek yeni umutlar doğurabilir.

Yükselen Boğalar; toplumsal rolleriyle ilgili bir eşikteler. Kariyer yapanlar için bu alanda kararlar alınabilir. Yaratıcı yönlerini ortaya çıkartma vakti olabilir. Hayata yeni bir gözle bakıyorlar. Neticede geminin rotası değişiyor.

Yükselen İkizler; uyanışlarla beraber yeni bir hayat felsefesi edinebilir. İdealist fikirler ortaya çıkıyor. Üst seviye eğitimler gündeme gelebilir. Uzak yolculuklarla ilgili karar alma zamanı olabilir. Hukuki konular sonuca gidebilir.

Yükselen Yengeçler; finansal konulara odaklanıyor. İleriye yönelik beklentilerindeki değişimler tetikleyici olacaktır. Ortak paylaşımlarla ilgili bir dönemeçteler. Evli olanlar için eşin gelir durumunda bir bitiş ve yeni başlangıç olabilir. Miras konuları karara bağlanabilir.

Yükselen Aslanlar; ilişkiler ve ortaklıklar açısından bir karar verme noktasına gelebilirler. Toplumdaki rolleri radikal şekilde değişime açıktır. Ana hedefleri tahmin edemedikleri yönlere evriliyor. Neticede ilişkilerden özgürleşme isteği doğabilir.

Yükselen Başakların; rutin yaşamlarında bir değişim söz konusu. Yaratıcı yetenekleri yeni bir ifade bulabilir. Çalışanlar için iş yeri sürpriz gelişmelere açıktır. Düşüncelerinde, hayat görüşlerinde yenilenme her şeyin tetikleyicisi olabilir. Sağlıklı yaşama yönelik kararlar alınabilir ayrıca.

Yükselen Teraziler; yaratıcılığını ortaya çıkartabilir. Hayattan keyif alacakları yeni yollar keşfedebilirler. Dikkatleri çekme zamanı. Ayrıca çocukları olanlar için bu konuda yeni fikirler ortaya çıkabilir. Bilinçaltındaki kalıplaşmış değerlerin değişmesiyle ilginç zekâları yaratıcı ifadeyle ortaya çıkabilir.

Yükselen Akrepler; aile-ev-yuvayla ilgili yeni kararlara yaklaşıyor olabilirler. Yerleşime ait konular gündeme gelebilir. İkili ilişkilerin yarattığı farkındalık hayatlarına yeni bir temel atmaya teşvik ediyor. Geçmişe ait konular da aydınlanma noktasına geliyor.

Yükselen Yaylar; yakın çevreyle ilişkilerine dair kafa karışıklığını çözmeye doğru yol alıyorlar. Belki bir eğitim almak onlara yeni fikirler oluşturmak için araç olabilir. Yakın mesafe yolculuklar aydınlatıcı olabilir. Hayatın rutini değişirken zihinde yaratıcı fikirler doğacaktır.

Yükselen Oğlaklar için; maddi konular stresli olabilir. Bu alana önemle eğiliyor olabilirler. Belki bir yatırım fikri doğabilir. Gelir-gider dengesini sağlama çabası var gibi. Yaratıcı yönlerini keşfetmeleri onların yeni bir kazanç yaratmasına zemin hazırlamaktadır.

Yükselen Kovalar; yaratıcı zihinlerini öne çıkartabilirler. Sıra dışı özellikleri, aykırı fikirleriyle özgürlükçü yönleri vurgulanıyor. Kendilerini yeniden keşfettikleri zamanlardalar. Bu da onların ilişkilerini sürprizlere açık hale getirmektedir. Evdeki atmosferin stresli olması bu gelişmelerin tetikleyicisi olabilir.

Yükselen Balıklar; bir uyanış evresindeler. Ruhsal seviyede bir aydınlanma söz konusu. Hayal güçleri aktif duruma geliyor. Aslında yepyeni fikirlerle yakın çevreyle bağları kopartma noktasına getirebilir. Arkadaşlıklar, komşuluklar sürprizlere açık. Neticede bir tür rüyadan uyanış yaşanıyor.

Sevgiler;

Meral Pala

3 Ağustos 2020