20 Temmuz’da saat 20:32 sularında duygu yüklü Yengeç burcunda ikinci bir yeniay doğuyor. Ay günü, Venüs saatinde yeniay oluşuyor. Daha önce 21 Haziran’da Yengeç’in sıfır derecesinde bir yeniay oluşmuştu. Bu bir Güneş tutulmasıydı. Şimdilerde gökte Ay Yengeç burcunda tekrar yenileniyor.

Yengeç Burcu

Ev, aile, yuva ve köklerle ilgili konuları anlatır. Yengeçlerde aidiyet duygusunu hissetmek hayati derecede önemlidir. Bu dönemde en büyük ihtiyacımız güvenmek, ait olduğumuzu hisssetmek ve korunmaktır.

Retro Satürn karşıtlığıyla, oluşan bu yeniay kaçınılmaz sorumluluklar getiriyor. Korkular ve sıkışma duygusu rahatsız edici olabilir. Ocak, Şubat, Mart aylarında yaşadıklarımız tekrar ediyor. Bugünlerde ortaya koyduğumuz çabalar 20-25 Ocak aralığında çiçek açacaktır. 

Ayrıca bu yeniay zamanında yaşadığımız gelişmeler 19 Nisan 2021 civarında tekrar dikkat çekici hale gelecektir. 17 Ocak 2022 civarında aynı konuyla ilgili bir yol ayrımı, bitiş veya başlangıç zamanı olabilir. 17 Ekim 2022 civarında ise konuyu yeni bir forma sokmak gerektiğini fark edebileceğiz. 

Bu bahsettiğim bakış açısı, her yeniay temasının 9 aylık periyotlarla tekrar gündeme oturduğunu göstermektedir. Hayatımızda olan yeni gelişmeleri başlangıç, gelişme ve sonuç bölümleri olarak değerlendirmek gerekir. 

Ülkemizin astroloji haritasında -Placidus Ev Sisteminde-ikinci ev girişinde yeniay doğuyor. Milli kaynaklarımız, bankalar, finansal kurumları, borsalar, para piyasaları, ülkenin refahı-zenginliği, sahip olduğu manevi değerler ve değer yargıları dikkat çekici durumdadır. 2020 profeksiyon haritasında ikinci ev-Tüm burç sisteminde Aslan Burcu- konularının öne çıkacağını düşünürsek bu yeniay bizleri ana konuya hazırlıyıcı niteliği taşıyor.  Bu arada yeniay zamanı Satürn -ülkemizin haritasında- sekizinci ev girişinde bulunuyor. Üstelik Satürn bu yeniay zamanı harita yöneticisi olma özelliği taşıyor. Zira ülkemizde ufuk çizgisinde Kova burcu yükselirken yeniay doğuyor. Sekizinci ev konuları Dünya astrolojisinde ölüm oranları, toplu ölümler- katliamlar, cinselliğe yaklaşım, başka ülkelerden ve uluslar arası kuruluşlardan gelen mali kaynaklar, mafya faaliyetleri konularını sembolize etmektedir. Bu konularda çalışma yapılması kaçınılmaz gözüküyor. 

Kişisel olarak hayatımızda hangi temaların ortaya çıkabileceğini YouTube kanalımda detaylıca anlattım. Bu arada kanalıma abone olmayı ihmal etmeyiniz. Zira farklı mecralarda videoyu yayına açmadan çok daha önce bilgilendirmelerime videolarımdan ulaşabilirsiniz.

Yeni ay hepimizin yaşamına iyilikler getirsin. 

Sağlıkla kalın,

Meral Pala

19 Temmuz 2020