Yengeç’te Yeniay

Gökte Jüpiter, Plüto ve Satürn Oğlak burcunda bir kuvvetli bir direnç yaratmaktadır. Güneş’in Yengeç’te ilerlediği bu günlerde kendi kabuğumuza çekilme eğilimindeyiz. Kapalı kutu gibi davranıyoruz. Kendi iç meselelerimize ve aileyle ilgili konulara odaklanıyoruz. Dış dünyanın sertliklerinden korunma gayretindeyiz. Zira kırılganlıklarımız ileri düzeyde seyrediyor.

Güneş’in bu üç gezegen ile karşılaşması kabukları kırmaya davet ediyor. Temmuz’un 10’undan 22’sine kadar bu etkiler çok güçlü. Karşı konulmaz bir dönüşüm söz konusu. Bilinçte bir yükselme yaşıyoruz. Herkesin hayatında farklı alanlarda bir bilinçlenme olabilir.

Takıntılı Olabiliriz

Konular farklı olsa da derinlik ve yoğunluk hissi var. Jüpiter ve Plüto birleşimi büyük gücümüzü, yenilenme potansiyelimizi hatırlatıyor. Güneş’le zıt yerleşimde olmaları bize muhalefet eden kimseler olabileceğini gösteriyor. Büyük mücadeleler kaçınılmaz olabilir. Belki ölümle yüzleşiyoruz?  Psikolojik dönüşümler korkularla beraber karşımıza çıkıyor. Jüpiter ne yaşıyorsak büyük çaplı olacağını göstermektedir. Standartların ötesinde bir tabloyla karşı karşıyayız.

Jüpiter-Güneş karşıtlığı kendi başına tatminsizlik duygusu verebilir. Hırslar ve talep kârlık yükseklerdedir. Başarmak ve maddi kazanımlar elde etmek isteyebiliriz. Aşırılıklar söz konusudur. Hırsların uyanışı yaptığımız işten haz almayı zorlaştırabilir.

Kör noktalarımız fark edebiliriz. Karanlıkta kalmış ve kendimizin bile görmek istemediği yanımızla yüzleşiyoruz. Aslında hayatımızda çürümüş ne varsa atılması gerekir. Ömrünü tamamlamış olan şeyler temizleniyor. Bir şekilde saflaştırma çalışması olarak adlandırmak doğru olur.

Karşımıza aldıklarımız olabilir. Otoriteler ve büyük güçler kontrolü sağlıyor olabilir. Kendi hayatımızda hükmedemediğimiz şeyler olduğunu fark edebiliriz. Baskı altında olmak kendi gücümüzü ortaya çıkartmaya teşvik edecektir. Hayatımızda farklı sonuçlar elde etmek için başka bir yol denemek gerekir. Belki bilmediğimiz yollar ürkütücü gelebilir. Artık yenilenmek zorunda olduğumuzu anladığımız an cesareti toplayıp yeni deneyimlere yelken açabiliriz.

Bilince Gelenler…

Güneş’in Satürn ile karşı durması bir dönemin sonunun geldiğine dair bilincin tam olarak açıldığını anlatıyor. Değişime karşı koyma süreci bitmiştir. Artık yeni bir şekil vermek için güç toplama, yeni koşullara uyum sağlama ve işbirliği yapma zamanı gelmiştir. Ancak yaşam enerjimizi kurutan bir atmosfer de var. Tükenmişlik duygusu olabilir. Donma noktasında gibiyiz. Sabırlı olmak gerekiyor. Zaman her şeyin ilacı olacaktır. Hayatımızın artık eskisi gibi olmayacağı açık duruyor.

Kabuğumuzdan çıkıp, kolları sıvamak durumundayız.

Bitişler, yeniden yapılan başlangıçlar, yeni yapılanmalar olacaktır. Hayatımızda yeni bir denge yaratma aşamasındayız. Yıkımdan korunmak için sertlikten kaçınmak önemli olacaktır. 20 Temmuz’da Yengeç burcundaki yeniay tam da bu temaları vurguluyor.

Yolumuz uzun gözüküyor.

Rastgele…

Meral Pala

12 Temmuz 2020