İkizlerde Yeniay
22 Mayıs’ta İkizler burcunda bir yeniay oluşumu var. Gökte İkizler vurgusu iyice öne çıkıyor. Merkür ve Retro Venüs de İkizler’de hareket ediyor. Ayrıca Kuzey Ay Düğümünün -KAD- İkizler’de yerleşimini düşününce İkizler vurgusunun ne kadar güçlü olduğunu anlayabiliriz. Bilgi toplama, haber alma merakı çok ileride. Bilginin çok çeşitli oluşu şaşırtabilir.  Bolca kararsızlık olabilir.  

Değişken burç İkizler dönemi artık sabit ve güvenli limandan çıktığımızı gösteriyor. Dışa dönüyoruz ve yeni fikirlere açığız. Sosyalleşme, haberleşme, yeni bilgilere ulaşma ihtiyacımız yükseliyor. Değişken İkizler burcundaki yeniay hayatın akışında değişken şartlar vadediyor. Dualiteyi hissedeceğiz.

Onlarca konuya merak salabiliriz. Deneysel bir tutum takınacağız. Ancak yüzeysel kalabiliriz. Mars’ın Balık’ta yerleşimiyle sonuçsuz girişimlerimiz olabilir. Esneme kabiliyetimiz yüksek. Öte yandan bu durum odaklanma probleminin de işareti olabilir.  

İkizler’de yeniay oluşurken genç ruh ve merak uyanıyor. Yeniay atmosferi tazelenmenin sembolüdür. Bu arada retro gezegenlerin çokluğu eski konularla uğraşmak durumunda olduğumuzun işareti. Eski konular üzerinde yeni fikirler geliştirebiliriz.

Satürn Etkisi ve Retrolar

Kova’daki Satürn 22 Mart’tan beri ideallerimizi hatırlatıyor. Şimdilerde Satürn gerilerken bunların uygulanabilir hale getirilmesi gerekiyor. Gökte Satürn yeniay oluşumuyla uyum içinde bulunmaktadır. Böylece özgün fikirler kalıcı olabilecektir.  Planlama kabiliyetimizi kullanabiliriz. Zihin, akıl, mantık öne çıkıyor. Tarafsız bakış açısı işimize yarayacaktır.

Esasında Merkür ve Retro Venüs’ün sıkı kavuşumuyla eskiden mutluluk veren şeylerin artık eski tadında olmadığını fark edeceğiz.  Kıvrak zekâyla eski-yeni farklı görüş ve çeşitli konuları bir araya getirmekte ustalık gösterebiliriz.

3 ve 4 Haziran’da 13 derece İkizler’de Güneş-Venüs birleşimi çok önemli. Yeni bir yolda ilerlemeye karar verebiliriz. Bu günler hayatımızın bir dönüm noktası olabilir. Farklı değerler geliştiriyoruz. Yeteneklerimizi keşfediyoruz. İlişkilerimiz ve maddi konular açısından bir dönemeçteyiz. 5 Haziran’da -Yay burcunda-oluşan Ay tutulması da ayrıca bakış açısı farkı vadediyor. Bunu ayrıca irdeleyeceğiz.

Ülkemizde

On ikinci evde İkizler’de yeniay oluşumuyla aktif hale gelecek konular şöyle sıralanabilir. Hastaneler ve hapishaneler de öne çıkabilir. Ayrıca akıl hastalarının bulunduğu yerler de dikkat çekici olabilir. Özellikle toplumun gözünün önünde bulunmayan ve tecrit edilmiş yerler dikkat çekici hale gelmektedir.  Yardımseverlik ve hayır işleri için çalışan kurumlar aktif duruma geçiyor. Gizemli konular üzerinde konuşulma noktasına gelinebilir. Bu arada ülkemizin on ikinci evine denk gelen yeniayla birlikte yardım ve destek ihtiyaçları daha çok dillendirilebilir.

Kişisel astrolojik haritalarımızda yükselen burçlara göre neler beklenebilir?

Yükselen Koçlar kısa yolculuklara gidebilir. Yakın çevreden kişiler, kardeş, kuzen, arkadaş ve komşularla ilişkili konular öne çıkabilir. Eski ilişki ve arkadaşlıklar canlanabilir. Yeni eğitimler, yeni bilgiler zihni aktif duruma getiriyor.

Yükselen Boğalar maddi konularda ikinci bir kaynak yaratmayı düşünebilirler. Yönetici Venüs gerilerken eski bir borç-alacak konusu gündeme gelebilir. Değer yargılarını masaya yatırdıkları bir zaman dilimi olacaktır. Yeni değerler oluşuyor.

Yükselen İkizler’in kendileri dikkat çekici hale geliyor. Hayata bakış açıları değişiyor. Yaratıcı, yeni fikirler gelişiyor. Yeni bir kimlik ve yeni bir imaj yaratıyorlar. İlişkileri de testten geçiyor. İlişki ve ortaklıklara yaklaşım tarzları dönüşüyor. Yeni değerler oluşma aşamasında.

Yükselen Yengeçlerin sezgi gücü aktif duruma geliyor. Rüyalardan gelen mesajlara dikkat etmekte fayda var. Yaratıcı hayal gücü verimli çalışabilir. Gizli kalmış konuları gündeme gelebilir. Kontrol edemedikleri şartlar şaşkınlık yaratabilir. Kayıplara dikkat.

Yükselen Aslanlar uzun vadeli hayat planlarını yenilemeye gidiyor. Sosyal ilişkiler ve arkadaşlıkları mercek altında olabilir. Çeşitli elemeler yapılabilir. İleriye dönük yeni fikirler doğacaktır. Çok yönlü bir bakış açısı kullanabilirler.

Yükselen Başaklar fikirlerini herkesle paylaşmaya başlıyorlar. Kariyer ve meslek hayatı olanlar yeni bir tarz benimseyebilir. Toplumsal-mesleki ilişkilerin zorlanma ihtimali var. Kadın figürler özellikle dikkat çekici olabilir.

Yükselen Teraziler yönetici gezegenleri Venüs geri giderken hayatlarını bütün olarak irdeliyor. Yeni bir vizyon, farklı bir bakış açısı kazanacaklardır. Uluslararası konular, bir yolculuk, bir eğitim konusu gündem olabilir. Hukuki alanda uğraşıları olabilir.

Yükselen Akrepler için ortak paylaşımlar ve maddi konularda bir dönüm noktası olabilir. Miras gibi eski konular üzerinde yeni fikirler ortaya çıkabilir. Alternatif çözüm yolları gelişebilir. Evli olanlarda eşin geliri gündem yaratabilir. Bilinçaltındaki sorgulayıcı fikirler uyanıyor.

Yükselen Yay için ilişkileri gündemde olacaktır. Evlilikler, iş ortaklıkları bu dönemde yeni bir şekle bürünebilir. İkili durumlar arasında karasızlıklar olabilir. Eski ilişkiler canlanabilir. Kararsızlık ve çatışma duygusu oluşabilir.

Yükselen Oğlaklar gündelik yaşamı yeniden düzenlemeye çalışıyorlar. Çalışanlar için işyeri ön planda. İkili durumlar kararsızlık doğurabilir. Yeni iş fikirleri oluşabilir. Fikirlerini ve yeteneklerini ortaya çıkartma zamanıdır. Sağlıkta ihmal edilmiş konular dikkat çekici olabilir.

Yükselen Kovalar yaratıcı fikirlerini gün ışığına çıkartabilirler. Risk alarak kendilerini göz önüne getirecek adımlar atabilirler. İdeallerine yönelik hobiler edinebilirler. Keyif alacakları konular keşfedebilirler. Çocuklarla ilgili konular vurgu kazanabilir.

Yükselen Balıklar için evde-yuvada yenilik, değişim olabilir. Aile içi konular bir dönüm noktasına gelebilir. Geçmişe ait konuların gündeme geldiği bir zamandalar. Hayatlarına kökten yeni bir temel atmak, mesela taşınmak için fikirler oluşum sürecinde.

İkizler burcundaki yeniayın hayatımıza pozitif fikirlerle mutlu açılımlar getirmesini dilerim…

Meral Pala

20 Mayıs 2020