Boğulma ve Zehirlenmelere Dikkat!

Mücadele gezegeni Mars 13 Mayıs’tan itibaren Balık’ta hareket etmeye başlıyor. 28 Haziran tarihine kadar devam eden bu süreç hayatımızda mücadele konumuzun, tarzımızın değişken hale geldiğini anlatıyor. Enerjimizi ne yöne çevireceğimizi karar vermekte zorlanabiliriz. İçe dönük bir Mars’la aksiyona geçmekte zorlanabiliriz. Belirli bir konuya odaklanmakta zorlanabiliriz. Kontrolsüz güce dönüşebiliriz. Bu da sağa sola savrulmayı getirebilir. Hedefsizlik ya da çok fazla hedef edinmek farklı konulara sürüklenmeye sebep olabilir. Açık denizde kaybolma duygusu olabilir.

Sular, gazlar ve ilaçlarla ilgili problemler olabilir. Duygularla harekete geçeceğimiz bir dönem olacaktır. Hayal dünyamız aktif hale geliyor. Rüyalar ve bilinçaltından gelen dürtülerle hayatımıza yön verebiliriz. Gerçekçi olmakta zorlanabiliriz.  Mantıkla yön tayin etmekte zorlanabiliriz.

Bolca kararsızlıklarımız olabilir. Çoklu seçenekler arasında kalabiliriz. Bu da bizim hızlı, kararlı ve hedef odaklı hareket edemeyeceğimizi anlatıyor. Özellikle 13 Haziran civarında Mars ve Neptün gökte kavuşum yapıyor. Bu tarih civarında hayati öneme sahip konularda radikal adımlar atmamak yerinde olur.

Bu arada Oğlak Burcu’nda hareket eden Jüpiter’le Mars arasında bir ağırlama görülüyor. Esasında bu tablo kısmen zorlanmalarımızı hafifletecektir. Kararlılığımızı destekleyen bir hava hissedebiliriz.

25 Mayıs tarihinde Uranüs’le Mars’ın dostluğu sürpriz gelişmeler hazırlamaktadır. Haziran’ın ilk haftasında özellikle 1-2 Haziran günlerinde Venüs-Mars arasında oluşan sertlik ilişkilerimizi teste zorlayacaktır. Zira Venüs’ün geri harekette olması da ilişkileri ve değerlerimizi sorunlu yönleriyle vurguluyor. Bu bakımdan Haziran’ın ilk günleri oldukça kritik olabilir. Aynı tarihlerde ülkemizin astroloji haritasında devletin hedefleri ve ülkenin genel imajında duygusal eğilimler öne çıkabilir. Uranüs’le beraber kaotik bir atmosfer oluşabilir.

Mars Balık’ta ilerlerken sanatsal çalışmalar ve manevi konularla uğraşmayı kolaylaştıracaktır. Ayrıca özverili yanımız uyanıyor. Fedakârca tutumlar sergileyebiliriz. Kendimizi bir konuya adama eğiliminde olabiliriz. Ancak özverinin kontrolsüz olması kurban psikolojisine de sürükleyebilir.

İdealistçe hareket edebiliriz. İdeallere yönelik adımlar atabiliriz. Ancak boş yere bir hayalin peşinden koşma ihtimali de olabilir. Ayrıca romantizme yatkınlığımız artacaktır.

Öte yandan bağımlılıklara meyilli olabiliriz. Gerçeklerden kaçmaya yatkın olabiliriz.

Bu arada bütün olarak değişken burçlar için yani İkizler, Yay, Balık ve Başaklar için etkilenmeler biraz daha fazla olabilir. Kararsızlıklar artabilir.

28 Haziran’a kadar olan bu süreçte yükselen burçlara göre neler beklemeliyiz?

Yükselen Koçlar öncelikle sağlığa dikkat etmeliler. Kontrollü olmakta fayda olacaktır. Zira fark etmeden dalgınlıkla hataya sürüklenme ihtimali olabilir. Bilinçaltı, rüyalar, hayal gücü aktif oluyor. Yaratıcılık yükselişte olacaktır. Gizli düşmanlıklara açık olabilirler.

Yükselen Boğalar hayattaki umutlar ve uzun vadeli hayat planları konusunda kararsız kalabilir. Arkadaşlıkları kaygan zeminde olabilir. Güvensizlikler oluşabilir. Sosyal çevreden kaynaklı duygusal zorlanmalar oluşabilir. Yeni ideallere doğru yol alabilirler.

Yükselen İkizler için hayattaki ana hedefleriyle ilgili yön kaybı oluşabilir. Rotayı ne yöne çevireceğine dair belirsizlik olabilir. Kariyeri olanlar için mesleki konularda kontrol edemedikleri şartlar olabilir. Sisli havada otoritelerle ilişkide netlik önemli olacaktır.

Yükselen Yengeçler hayat felsefelerini değiştirecekler şartlarla karşılaşabilirler. Biraz kafa karışıklığı olabilir. Net görüşün olmadığı sisli bir ortam var. İleri seviye eğitimlerde kararsızlık olabilir. Hukuki işler sürüncemede olabilir. Uluslararası konular karmaşaya açık duruyor.

Yükselen Aslanlar ortak maddi paylaşımlarla ilgili kontrolsüz bir süreçteler. Evli olanlar için eşin kaynaklarıyla ilgili belirsiz şartlar oluşabilir. Krediler, vergiler karışıklıklara açık olabilir. Miras konuları yorucu olabilir. Bilinçaltı korkuları su yüzüne çıkabilir.

Yükselen Başaklar ilişkiler, evlilikler ve iş ortaklıkları netsizlik olabilir. İlişkiler kafa karıştırıcı hale dönüşebilir. İkili ilişkilerde idealize etmeye yatkınlar. Karşı tarafa özveriyle yaklaşabilirler. Ancak gerçekçi olamamak sorun yaratabilir. Özellikle bilinçaltı olumsuz mesajlar gönderebilir.

Yükselen Teraziler işyerindeki ast-üst ilişkileri karmaşık hale gelebilir. Fazla iş yükünden boğulma durumu olabilir. Sağlığa dikkat etmekte fayda olacaktır. Özellikle ruh sağlığı için yorucu şartlar olabilir. Ruhsal konularda çalışmalar ve yeni bilgiler edinme zamanı olabilir.

Yükselen Akrepler yaratıcılık ve hayal gücünü ortaya çıkartacakları zamanlardalar. Hobiler edinebilirler. Aşkta duygu yüklü zamanlar olabilir. Romantik bir atmosfer var. Ayrıca çocukları olanlar için onların ihtiyaçları için daha çok zaman ayırmak gerekebilir.

Yükselen Yay için aileye, yuvaya, ebeveynlere daha çok zaman ayırma gereği doğabilir. Duygu dünyasında dalgalanmaya açık olacaktır. Evde tamir, tadilat işleri olabilir. Taşınma kararı alınabilir. Evdeki su tesisatı ve güvenlik şartları gözden geçirilmeli.

Yükselen Oğlak için zihinsel karmaşaya açık bir dönem olabilir. Özellikle eğitim konusu varsa kararsızlıklar olabilir. Zihin yaratıcı çalışıyor fakat odaklanma sıkıntısı olabilir. İletişime dikkat etmek gerekiyor. Aklındakileri doğru anlatabildiğine emin olmalı.

Yükselen Kova için maddi konularda temkinli olmak gerekiyor. Geliri kolayca tüketme ihtimali bulunuyor. Alışverişte harcama yaparken maksimum kontrol önemli gözüküyor. Gereksiz masraflardan kaçınmak gerekir. Değer yargıları da değişim sürecinde olabilir.

Yükselen Balık öncelikle karşı cinse çekici gözükeceklerdir. Ayrıca hayal gücünün aktif olmasını beklemeli. Duyguları yükseliyor. Dalgalı bir ruh hali oluşabilir. Öfkelerini dışa vurma ihtiyacı olabilir. Ancak kontrolü kaybetmemeye çalışmaları önemli olacaktır. Ayakları yerde basmalıdır.

Sulu boya gibi iç içe geçmiş renkler göreceğiz. Sisli bir atmosfer olacaktır. Netlik yaratmak güç olabilir.  

Sevgi ve sağlık dileklerimle,

Meral Pala

11 Mayıs 2020

Not: Görsel Stephanie Chefas’a aittir.