Yeniden Doğuş

7 Mayıs’ta gökyüzü ışıkları saat 13:45 sularında karşı karşıya geliyor. Farkındalığın en tepe noktasına çıktığı zamanlar olarak düşünmek gerek.

Ay’ın Akrep burcunda oluşu derin duygularla baş etmekte olduğumuzu göstermektedir. İçsel mücadele içindeyiz. Ancak bu sancılı mücadele dönüşümü, iyileşmeyi, yeniden doğuşu sembolize ediyor. Eskiye tutunmanın işe yaramadığını görme noktasındayız. Değişimin kaçınılmaz olduğunu anlıyoruz. Özellikle yorucu ve yıpratıcı olan ilkel duygulardan arınmak durumundayız. Böylece yaşantımızda yenilenme ve huzur bulacağız.

Boğa arketipi sadelik ve basitlik arar. Bunu sağlamaya çalışıyoruz. O yüzden Akrep arketipinin dönüşüm prensibine uymak durumundayız. Merkür ve Güneş’in kavuşumu rasyonel olma gayretimizi anlatıyor. Güneş-Merkür ikilisi Venüs yönetiminde bulunuyor. Venüs yavaş hızdayken içe çekilme eğilimindeyiz. Neptün’le etkileşimi bocalamaya, kararsızlığa götürebilir.

Kova’da Mars yönetimindeki dolunay bizi ideallerimize götürecektir. Yaratıcılığımızı, rasyonel aklı, bilimsel bilgiyi iyi kullanabiliriz. Ay Düğümleri ile yumuşak bağlantısı kaçınılmaz gelişmeleri anlatmaktadır. Eskiye dönüşün mümkün olmadığını algılıyoruz.

Akrep dolunay’ı son derece derin bir algı gücü sağlıyor. Geçmişin negatif izlerinden dolayı duygu dünyamız önce bir kriz yaratabilir. Huzurumuz kaçabilir. Bilinçaltının gücünü kullanarak olumsuzlukları olumluya çevirmeye bakmalıyız. Zira Merkür ve Güneş’in Neptün’le dostluğu arınmaya yardım ediyor.

Ülkemizin haritasında Venüs’le kavuşan bu dolunay en başta finansal konular olmak üzere kadınlar, sanat, sanatçılar, müzisyenler,  moda, müzik, tiyatro, eğlence-dinlence yerleri, eğlence sektörü, savaşta başarı, barış ve diplomatik konuları gündeme taşıyor. Ayrıca evlilik ve çocuklarla ilgili sosyal meseleler, ülkede doğum oranları gibi konuları da vurgulayabilir..

Yükselen burçlara göre nasıl etkilenebiliriz?

You Tube kanalımda izleyebilirsiniz. Videoyu beğendiyseniz işaretlemeyi ve kanala abone olmayı ihmal etmeyiniz.

Dolunay herkese dönüşümle birlikte mutluluk getirsin.

7 Mayıs 2020

Meral Pala