Yükselen burçlara göre hangi konular aktif olabilir?

Son 1,5 yılda düğümlerin Yengeç-Oğlak aksında  ilerlediği bu süreçte duygusal ve rasyonel tarafımızı dengelemeyi öğrendik. Bu yönden kazanım sağladık. Bundan böyle düğümler İkizler-Yay aksındayken şimdi ve gelecek dengesini kurabilmek bir artı değer kazandıracaktır. Pratik bilgileri, yaratıcılığı, zekâyı bugünümüz için değerlendirmek yerinde olur. Geleceğe dair iyimserlik, güven ve pozitif bakış açısını korumaya bakmalıyız. Bugünkü tercihlerimizle geleceği yaratabiliyorsak eğer parlak fikirleri her zaman canlı tutmak önemli.

Öz burcu, Ay burcu, yükselen burcu veya kişisel gezegenleri değişken nitelikli İkizler, Başak, Yay ve Balık’ta gezegenleri bulunan, haritanın önemli noktaları değişken burçlarda yer alan kişiler için kadersel temalar baskın olacaktır. Zira Ay düğümleriyle geçişiyle beraber Güneş ve Ay tutulmaları da değişken burçlarda kadersel etkileri vurguluyor.

Yükselen Koçlar; Bilgilerini geliştirebilirler. Zihinsel yaratıcılık, yazma-anlatma konularının önü açık duruyor. Mesela bir kitap yazmak, blog açmak gibi niyeti olanlar harekete geçmeliler. Eğitim alanında pozitif gelişmeler olabilir.  Kardeşler ve yakın çevredekilerle ilişkileri gelişiyor. Yabancılarla ilgili konular, uluslararası yolculuklarda temkin gerekiyor. Hukuki işleri ve/veya yüksek öğrenimle ilgili konular yorucu olabilir.

Yükselen Boğalar; Maddi konularda, ticari faaliyetlerinde gelişme beklenebilir. Analitik zihinlerini bir yetenek olarak verimli kullanacaklardır. Yaratıcı fikirlerinden kazanımları olabilir.  Ancak ortak paylaşımlarda güven sarsıcı durumlar, hukuki anlaşmazlıklar oluşabilir. Mücadeleli zamanlarda değer yargılarını değiştirebilirler.

Yükselen İkizler; Zihinsel yaratıcılıkta üst seviye verimlilik ve üretkenlik olacaktır. Kendi fikirlerini rahatça ifade etme imkânı bulabilirler. Karşılarındaki kişiyi zekâlarıyla, esprileriyle, yaratıcılıklarıyla etkileyebilecekler. Ancak ikili ilişkilerinde fazlaca fikir çatışmasına girebilirler. Karşı tarafın düşüncelerini anlamaya çalışmak, başkasının hayatındaki geniş resmi görmek bir ortak noktada buluşmayı sağlayabilir. .

Yükselen Yengeçler; Hayal dünyaları gelişiyor, yeni fikirler çıkacaktır. Spiritüel bilgilere ulaşmak onları geliştirecektir. Manevi konularda mantıklı bağlantılar kurabilirler. Böylelikle evrende bireyleri aşan büyük bir gücün varlığını anlayabilirler. Gündelik hayatın, pratik yaşamın içinde özgürlüklerini kısıtlanmış hissedebilirler. Çalışanlar için iş yerinde düşüncelerini aktarmak zor olabilir. İş yaşamında ilerleme imkânları daralabilir.  

Yükselen Aslanlar; Sosyal çevrede, gruplarda, arkadaş çevresinde pratik ve özgün fikirleriyle öne çıkabilirler.  Yeni çevrelere girebilirler. Uzun vadeli hayat planlarını buna göre kurgulayabilirler. Belki bireyselliklerini arka plana almak durumunda kalabilirler. Çocuk sahibi olanlar onlara fazladan efor sarf edebilirler. Gelişimleri için kısıtlı alanda hareket etmek gerekebilir. Aşkta denge sağlamaları önemli.

Yükselen Başaklar; toplumsal alanda fikirlerini ifade etme şansını bulabilirler. Seslerini duyurma vakti gelmiştir. Kariyeri olanlar bu alanda takdir görebilirler. Genel olarak hayattaki ana hedeflerine yönelik yenilikçi fikirler geliştirebilirler. Evdeki ortam tam tersi aile içi iletişim zayıflayabilir. Kendilerini anlatmakta zorlanabilirler. Desteksiz hissedebilirler. Ev-iş dengesini kurmak önemli olacaktır. Evdeki rolüyle toplumsal rolü bir dengeye oturtmalılar.

Yükselen Teraziler; Yurt dışı bağlantılı konularda, yüksek eğitimde, hukuki işlerinde olumlu gelişmeler kaydedebileceklerdir. Hayat felsefesi açısından yeni bir boyut gelişebilir. Zihnen aktif olacaklardır. Hukuki işleri olumlu ilerleyebilir. Fakat yakın çevreyle iletişim hataları oluşabilir. Kardeşler, yakın arkadaşlar, kuzenler ve hatta komşularla dengeli bir iletişim sağlamak şart. Ticari konularda fazla riske girmeye pek gerek yok.  Kısa yolculuklarda azami dikkatli olunmalı.

Yükselen Akrepler; Ortak paylaşımlarda, eşin maddi kaynaklarında veya miras konularında olumlu gelişmeler bekleyebilirler. Ancak kişisel gelirleri konusunda kontrol önemli olacaktır. Yabancı kaynaklı bir geliri olanlar için bu dönem kısıtlamalar olabilir. Dikkatsizlik zarara yol açabilir. Yeteneklerini değerlendirmekte sıkıntı olabilir. Ruhsal konularda açılma, derinlere gitme, bilinçaltını çözmekle igili ilerlemeler olabilir.

Yükselen Yaylar; Evlilik ve ortaklık alanında kadersel karşılaşmalar olabilir. İlişkileri bir dönemece gelebilir. İlişkilerde fikir paylaşımlarından sinerji doğabilecektir. Arkadaşça ilişkiler kurabilirler. Ancak zaman zaman objektif hareket etmekte zorlanabilirler. Fazla abartılı ve benmerkezci tutumlardan dolayı gerginliğe düşebilirler. Biraz kendilerine tarafsız gözle bakabilmeleri çok faydalı olacaktır. Aşırı risklerden kaçınmak önemli.

Yükselen Oğlaklar; Rutin yaşam koşullarını pratik ve fonksiyonel hale getirebilirler. İş yerinde verimli çalışabilirler. Yeteneklerini iyi değerlendirebilirler. Ruh-zihin-beden dengesini mantıklı bir platforma oturtabilirler. Sağlık açısından iyileşme zamanı olabilir. Öte yandan kontrol edemedikleri konularda aşırı riske girmekten uzak durmak önemli olacaktır. Gizli iş çeviren kimselere dikkat etmekte fayda olabilir. 

Yükselen Kovalar; Yaratıcı konularda verimli çalışmalar yapacaklardır. Yeteneklerini geliştirebilirler. Özellikle eller ve zihni kullanacakları hobiler edinebilirler. Çocuklar için gelişme imkânları yaratabilirler. Ancak arkadaşlıkları, sosyal bağlantıları konusunda gerçekçi olmaları önemli olacaktır. Arkadaşlarını elemeden geçirebilirler. Gelecek planlarını gözden geçirip yeniden kurgulamak gerekebilir. 

Yükselen Balıklar; Ev ortamında kullanışlı, fonksiyonel şartlar yaratmaya çalışabilirler. Ebeveynlerle ilişkilerini geliştirebilirler. Onları hayatlarında bir tık daha öne alabilirler. Aile içi diyaloglar olumlu gelişebilir.  Kariyerde aşırı iyimserlik hata yaptırtabilir. Riskli pozisyonlara girmekten sakınmak önemli olacaktır. Bilgilerini paylaşmakta engel çıkabilir. Mantıkçı olmaları gerekiyor. Yabancılarla yapılacak çalışmalar, seyahat gerektiren işleri askıya almak akıllıca olur.

En iyi dileklerimle;

Meral PALA

3 Mayıs 2020