Merkür Balık’ta Geriliyor

3 Şubat tarihinden itibaren Merkür Balık Burcunda hareket ediyor. 18 Şubat’tan itibaren de gerilemeye başlıyor. Merkür’ün hareket ettiği burç zihnin nasıl çalıştığını, iletişim tarzımızı, kendimizi ifade biçimimizi göstermektedir. Bu dönemde fikirleri ortaya koymakta zorlanabiliriz.

Öte yandan sezgiler yükselecektir. Zihnimizde geçmişin izlerini bulabiliriz. Duygular düşüncelerimize yön verecektir. Objektif bir bakış açısı ortaya koymakta zorlanacağız. Uçsuz bucaksız hayal dünyamız aktif olacaktır. Ancak hayalciliğe yatkınlığımız da artacaktır.

Ayrıca Merkür astrolojide anlaşmalar ve sözleşmeleri, ticari faaliyetleri, kısa yolculukları ve eğitim-öğretim konularını sembolize eder. Teknolojik aletler Merkür’le ilişkilidir. Yakın çevredeki kişiler yine Merkür yönetimindedir.

Neler Yapmalı?

Merkür Balık’ta rahat ifade bulamıyor. Zorlandığı burçta gerilerken zihinde dağılmalar, algıda zayıflama, iletişimde karmaşalar ortaya çıkabilir. Eğitimle ilgili konularda geriye dönüşler, yavaşlamalar görülebilir. Kalıcı kararlar verirken, anlaşma ve sözleşmelere imzalar atılırken iyice kontrol etmek mümkünse ertelemek akıllıca olacaktır. Yolculuklara çıkarken tedbirli olmak önemli gözüküyor.

11 Mart’a kadar Merkür’ün geri hareketi devam ediyor. Bu gerileme Kova’nın son derecelerine 28 derece Kova burcuna dek devam ediyor. Bu dönemde teknolojik aletler problem çıkartabilir. Merkür’ün temsil ettiği sinir sistemine, eller, kollar, omuzlara dikkat etmek gerekir.

11 Nisan tarihinde Merkür zararlı çalıştığı Balık’tan ayrılıp Koç burcuna ilerliyor. Hızlı düşünüp yenilikçi düşünceler ortaya çıkacaktır.

Merkür’ün Balık’ta hareketi en fazla Merkür yönetimindeki İkizler ve Başak burçlarını etkileyecektir. Yükselen burçlara göre ne gibi etkilere açık olduğumuzu You Tube kanalımda izleyebilirsiniz.

Sevgiler;

Meral Pala

Görsel Lily Padula’ya aittir.