Mars Oğlak Burcunda İlerliyor

Savaşçı Mars 16 Şubat-30 Mart aralığında Oğlak burcunda ilerliyor. Mars’ın Oğlak burcunda hareketi kararlı adımlar atmaya, strateji kurmaya ve hedef odaklı hareket edebilmeye zemin hazırlamaktadır. Girişimlerimizden somut sonuçlar elde etme şansımızın yükseldiği bir dönemdeyiz.

Bu dönemde ilk başta öncü kaliteye sahip burçlar Koç, Yengeç, Terazi ve Oğlaklar için temponun yükseleceğini söyleyebiliriz. Mars yönetimindeki Koç ve Akrepler için verimlilik artışı olacaktır. İstedikleri hedeflere kararlı adımlarla ilerleyebilirler. Toprak burçlarından Boğa ve Başaklar kararlı ilerleyebilir. Su grubu burçlardan Yengeçler ilişkilerde teste giderken, Akrepler için Mars yöneticisi olarak güç kazanıyor çabaları olumlu sonuçlar verecektir. Balıklar kararlı olabilirler. Hava grubu burçlardan İkizler ve Kovalar ile Ateş grubundan Aslan ve Yaylar enerjilerini ne taraf yönlendireceklerini çözmekte mücadele konularını doğru tespit etmekte zorlanabilirler. Ancak doğru hedefi bulduktan sonra kadersel ilerlemeler beklemeleri gerek.

Gökyüzünde Tablo Nasıl?

Mars’ın Oğlak’ta ilerlediği dönemde gökyüzünde hareketi kalıcı gelişmelere sahne hazırlamaktadır. Öncelikle beklenmedik gelişmeleri sembolize eden Uranüs’le akışkanlığı sürpriz çıkışlar, aniden gelişen konular ve sıra dışı girişimlere zemin hazırlıyor. Bu enerji akışı 21-22-23 Şubat tarihlerinde baskın olacaktır. Bu tarihlerde 26 Aralık 2019’da yaşadığımız Güneş tutulması derecesi de tetikleniyor. Tutulmaların oluştuğu Zodyak dereceleri uzun süre etkili olabilir. Tutulma derecelerine gökte gezegen temasları oldukça tutulma temaları tekrar alevlenir. Aralık ayı sonlarında kalıcı ve uzun süreli olmasını planladığımız konular uyanışa geçiyor. 4 derece Oğlak burcunda oluşan Güneş tutulması aktive oluyor. Maddi dünyada somut ilerlemeler elde etmek için gücümüzü kullanacağız. Bu konuyu ele aldığım yazımı tekrar okuyabilirsiniz: https://www.astrolojikosesi.com/oglakta-gunes-tutuluyor/

Hemen ardından Mars ve Ay düğümleri temasları var. 24 Şubat civarında hayatımızda kaçınılmaz nitelikte gelişmeler olabilir. Hırslarımıza kilitlendiğimiz bu süreçte anlayışlılığımızı  kullanmak önemli olacaktır. Duygular ve mantık arasında bir denge oluşturmak durumundayız.

Mart ayının ikinci yarısı ise oldukça kritik gözüküyor. Zira önce Mars’ın Jüpiter’le birleşimiyle bir başarı elde etmeye, otorite kazanmaya ve statümüzü yükseltmeye yönelik isteklerimiz yükselişe geçecektir. Yapıcı olmak bu dönemde önem kazanıyor. 19-20-21 Mart tarihleri sınırlarımızı genişletmek ve ilerlemek için yoğun bir çaba sarf edeceğimizi göstermektedir. Yüksek tempo Plüton’un eşliğinde hırslara ivme kazandırabilir. Hayatımızda bir dönemi kapatıp yeni bir döneme geçiş aşamasında olabiliriz.

Satürn’ün Kova’ya Geçişine Dikkat!

22 Mart tarihi gökyüzünde Satürn’ün burç değiştirerek Kova’ya ilerlemesi hayatımızda çok önemli bir tema değişikliğinin işaretçisi. Karmanın gezegeni Satürn bizleri farklı alanlara odaklanmaya davet edecektir. Bu değişikliği çok daha detaylı anlatacağım. Ancak Mars’ın Oğlak burcundaki transiti esnasında oluşan bu gelişme mücadele konularımızı farklı bir yöne çekecektir. Zira Satürn, Mars’ın dispozitörü durumundadır.

Öte yandan Güneş’in 20 Mart gününden itibaren Koç burcunda hareket etmeye başlaması dışa dönük, mücadeleci ve atak yönümüzü öne çıkartacaktır. Bu arada 11 nNsan’a kadar zararlı çalıştığı burç Balık’ta hareket etmesi zihnimizi dağıtıyor. Buna dikkat etmek gerekir.

Mars’ın Oğlak burcundaki hareketinin son bulduğu 30 Mart tarihine dek hayatımızda pek çok yenilik, dönüşüm ve farklılık beklemek gerek.

Hayatımızda istikrar yaratmak adına attığımız her adım önemli sonuçlar doğuracaktır. Elle tutulur, gözle görülür farklılaşmalar kaçınılmaz gözüküyor. Hayatımızda güven ve istikrar için yapıcı olmak durumundayız.

Yılın bu önemli döneminin herkese, ülkemize, Dünya’ya güven ve istikrar getirmesini dilerim.

Yükselen burçlara göre ne gibi etkilere açık olduğumuzu You Tube kanalımda anlattım.

Sevgiler,

Meral Pala