Ayaklarınız yere basacak…

Yükselen Burcunuzu da okumayı unutmayın

Gökyüzünde büyük değişimlerin sembolü olan tablo sizin için değerler ve kazançlar alanında etkili oluyor. Satürn ve Plüto birleşimiyle 2019 yılında büyük ölçüde değer yargılarınızı dönüştürmüş olmalısınız. 2020 yılı Jüpiter’in eşliğinde yeni değerler ve yeni gelir kaynakları yaratma zamanıdır. Gerçekçi ve somut adımlar atabileceksiniz. Maddi dünyada strateji kurarak güçlü olma yolunda ilerlemeler kaydedebilirsiniz. Disiplin yaratmakta başarılı olabilirsiniz. Ancak güç elde etmeye giderken hırslara kapılmamaya dikkat edin. Ancak 13 Mayıs’tan 13 Eylül’e dek yönetici gezegeniniz Jüpiter geri hareket ediyor bu süreçte planlarınızı yavaşlatıp, gözden geçirmek ve bazı düzenlemeler yapmaya ihtiyaç olacaktır.

Venüs karşıt burcunuz İkizlerde 13 Mayıs 2020 tarihinden başlayarak geriliyor. 25 Haziran’a dek ikili ilişkiler, evlilik ve ortaklıklar açısından sorgulatan gelişmeler olabilir. Problemli ilişkiler bu süreçte iyice su yüzüne çıkabilir. Duyguları gösterememek, yüzeysel kalmak ilişkileri yaralayabilir. Mantıkçı yollardan çözüm arayışına gidebilirsiniz ancak objektif kalmakta zorlanma olabilir. İkilemleriniz artabilir. Nihayetinde uzun vadeli hayat planlarınızda değişikliğe gitmek durumunda kalabilirsiniz. Rutin yaşamın koşullarında yenilik ihtiyacı ortaya çıkacaktır.

İlişkilerinize vurgu getirecek bir başka gelişmenin Kuzey ve Güney Ay düğümlerinin sırasıyla İkizler ve Yay burçlarına geçecek olması diyebiliriz.

Geniş görüşlülük siz Yaylar için önemli bir özelliktir. Her şeyi abartıya götürme potansiyeliniz bulunur. Ancak bu yönlerinizi kısmen de olsa değiştirmeye başlıyorsunuz. İlişkiler yoluyla çok daha mantıkçı bir yaklaşım geliştirmeyi öğreniyorsunuz. Heyecanlarınızı frenlemek hayatınızda kadersel gelişmelerin yolunu açacaktır.

Mars’ın 10 Eylül-14 Kasım aralığında geri hareketi risk almaktan kaçınabileceğinizi gösteriyor. Özellikle yaratıcılık gösterdiğiniz konularda belirgin bir hız kesme söz konusu olabilir. Atak davranmakta zorlanabilirsiniz. Yarışmacı yönleriniz törpüleniyor.  Hayatta size mutluluk veren hobiler ve sportif faaliyetlere ilginiz azalabilir. Aşkta sorgulamalar gelişebilir. Heyecan kaybı olabilir. Çocuklarla ilgili konular fazladan efor gerektirebilir.

21 Haziran’da Yengeç’te oluşan Güneş tutulması sizin için ruhsal seviyede endişe verebilir. Ortak paylaşımlar konusunda temkinli olmak size fayda sağlayacaktır.

14 Aralık’ta Yay’da oluşan bir başka Güneş tutulması sizin için daha dikkat çekici olabilir. Yeni bir kimlik ve farklı bir benlik yaratma yolunda ilerliyorsunuz. Yeni bilgiler öğrenmek ve/veya yabancılarla temas kurmak kaydıyla hayatınızda yeni açılımlar beklemelisiniz. Tedbirli olmak önemli bir özellik.

Ay tutulmaları ise duyguları daha öne çıkartacak sahneler hazırlıyor. Yengeç’teki tutulma (10 Ocak) ortak paylaşım konularını netleştirme zamanı olabilir.  Yay’daki tutulma (5 Haziran), ilişkileriniz konusunda önemli bir karar alma, kırılma zamanı olabilir. Oğlak’ta Ay tutulması (5 Temmuz)  maddi konularda karar aldırtabilir. İkizler’deki tutulma (30 Kasım) yine ilişkilerinize vurgu getiriyor.

Merkür’ün geri hareketleri yıl boyunca 3 kez hayatınızda belirli sıkışmalar, yavaşlamalar, geriye dönüşler getirebilir.

Öncelikle 17 Şubat-10 Mart arasında Balık ve Kova burçlarında gerilemeyle ev-yuva yerleşim konuları ile yakın çevrenizle ilgili temaları masaya yatırma zamanı olabilir.

Daha sonra 18 Haziran-12 Temmuz aralığında Yengeç burcunda gerileme esnasında bilinçaltında yatan duygu yoğunluğunu su yüzüne çekilecektir. Miras ve ortak paylaşım konuları önemli olabilir.

En son olarak da 14 Ekim-3 Kasım arasında bir gerileme var. Bu da Akrep ve Terazi’de olacaktır. Ruhsal seviyede hassasiyetler artıyor. Yaratıcılığınızı ortaya çıkartmanın yolunu keşfedebilirsiniz.

2020 yılı size mutluluk getirsin.