Gözler üzerinizde…

Yükselen Burcunuzu da okumayı unutmayın

Bu yıl size unutulmaz deneyimler getirecektir. Önce 2008’den beri Plüto sizin burcunuzda hareket etmeye başladı. 2018’den beri Satürn kendi yeri Oğlak burcunda hareket ediyor. 2019 sonlarından itibaren de Jüpiter burcunuzu ziyaret ediyor. Epeyce geriye çekilip hayatınıza uzaktan bir baktığımızda büyük dönüşümlerin içinde bulunduğunuz görülüyor. Güç kazanıyorsunuz, otoriteniz arttı ve 2020’de artmaya devam edecektir. Yeni bir benlikle beraber yepyeni bakış açıları geliştiriyorsunuz. Hayata karşı yaklaşımınız dönüşüyor. Aslına bakarsanız önümüzdeki yıllara ait trend kendinize yatırım yapma, kişisel konulara odaklanma, yeni değerler ve yeni fikirler edinme yılları olacaktır. Özellikle Oğlak burcunun son 10 gününde doğanlar bu yıl en güçlü değişimlere açık olanlardır diyebiliriz. 2020’nin sonlarına gelindiğinde artık siz ve ilişkilerinizle ilgili değişimler tamamlanmış olacaktır. 22 Mart’tan 2 Temmuz’a kadar Satürn Kova’da hareket edecek. Değerler, maddi konular, kişisel gelirinizle ilgili çalışmalara odaklanmaya başlıyorsunuz. Bu arada 11 Mayıs’tan itibaren yöneticiniz Satürn geri hareket ediyor. Eylül sonuna (29 Eylül) dek öncelikle maddi konular olmak üzere pek çok planı gözden geçirmek, düzeltmeler yapmak ve gerekirse yeni planlar ortaya koymak gerekebilir.

Venüs İkizlerde 13 Mayıs 2020 tarihinden itibaren gerilemesi pratik yaşamın içinde yorucu bir atmosfere işaret ediyor. Yeteneklerinizi geliştirmeye yönelebilirsiniz. İş becerilerinize yenilerini ekleme ihtiyacı doğabilir. Size hizmet verenlerle ilgili bir sorgulama içine girebilirsiniz. İşyerindeki insan ilişkilerine bakış açınız değişebilir. Bir iş değişikliğine karar verebilirsiniz. Neticede toplumsal rolünüz ve hayattaki ana hedefleriniz değişime uğrayabilir. Birden çok sayıda konuyla aynı anda uğraşmak sinir sistemine ve ruh sağlığına aşırı yük bindirebilir. Bu yüzden özellikle 25 Haziran’a dek sağlığınıza özenli yaklaşmak durumundasınız.

4 Haziran’dan itibaren Kuzey Ay düğümünün İkizler burcuna geçişi açılım ve yenilenme ihtiyacınızı tetikleyecektir. Öte yandan Güney Ay Düğümü Yay burcunda hareket ederken hayatınızda kontrol dışı gelişmeler rutin düzende bir denge yaratmayı kaçınılmaz hale getirecektir. Mümkün olduğunca uçlara gitmeden akılcı davranmak çok işe yarayacaktır.

Mars’ın 10 Eylül-14 Kasım aralığında geri hareketi ev, yuva, yerleşim alanında uğraşı vermeyi gerektirebilir. Aileyle, ebeveynlerle ilgili fazladan çaba sarf etme ihtiyacı doğabilir. Kökten hayatınıza yeni bir temel atmak, gittiğiniz ana yolu değiştirme sonucunu getirebilir.

21 Haziran’da Yengeç’te oluşan Güneş tutulması ikili ilişkiler, evlilik ve ortaklıkları vurgulu bir seviyeye taşıyacaktır. Duygusal atmosferde serinkanlı olabilme gereği doğuyor. Temkini elden bırakmamanızı tavsiye edebilirim.

14 Aralık’ta Yay’da oluşan bir başka Güneş tutulması yaratıcılığınızı, geniş görüşlülüğünüzü ortaya çıkartmaya davet ediyor. Evrenin akışına güvenmek ve kabullenici olmak gerekiyor. İç sesinizi duyup dinlemeye bakmalısınız.

Ay tutulmaları ise duyguları öne çıkartacaktır. Yengeç’teki tutulma (10 Ocak) hayat ortaklıklarınıza ilişkin konuları netleştirme zamanı olabilir.  Yay’daki tutulma (5 Haziran) hayatınızdaki gizemleri çözme zamanı olabilir. Oğlak’ta Ay tutulması (5 Temmuz)  benlik duygusunu vurgularken ilişkilerinize gerçekçi bakabilirsiniz. . İkizler’deki tutulma (30 Kasım) yine iş ilişkilerinize vurgu getiriyor.

Merkür’ün geri hareketlerinde yıl boyunca 3 kez hayatınızda belirgin sıkışmalar, yavaşlamalar, geriye dönüşler getirebilir.

Öncelikle 17 Şubat-10 Mart arasında Balık ve Kova burçlarında gerilemeyle yakın çevrenizdekilerle ilgili fikirlerinizi ve değerlerinizi masaya yatırmaya davet edecektir.

Daha sonra 18 Haziran-12 Temmuz aralığında Yengeç burcunda gerileme ilişkilerdeki problemli noktaları vurgulayabilir.

En son olarak da 14 Ekim-3 Kasım arasında Akrep ve Terazi’de bir gerileme var. Burada sosyal bağlantılarınızla iletişimde dikkatli olmalısınız. Arkadaşlıklar bitebilir. Yerine yenileri gelebilir. Toplumsal ilişkilerde yanlış anlaşılma ihtimali bulunuyor.

2020 yılı size neşe getirsin.