Mars gerilerken yavaşlamak gerek…

Yükselen Burcunuzu da okumayı unutmayın

Yeni yıla girerken kendinizi gayet yüksek bir tempoya hazır hissediyorsunuz. Zira yöneticiniz Mars kendi burcunda. Ancak asıl Şubat’ın son haftasından başlamak kaydıyla Mart sonuna dek yoğun bir temponun içine giriyorsunuz. Zira Mars disiplinli Oğlak burcunda ilerliyor. Dönüşüm ve yeniden yapılanma teması hâkim oluyor. Özellikle zihinsel çalışmalar, eğitimler, ticari faaliyetler olabilir. Güçlü bir ifade ortaya koymaya çalışıyorsunuz.  Fikrinizi kökten değiştirecek gelişmeler olabilir. Yakın çevrenizden kimseler de sizi mücadeleye çekebilir. Kardeş ve yakın arkadaşlar hatta belki komşularınız hayatınızdaki yapılanmaların sebebi olabilir.

Yöneticiniz Mars’ın 10 Eylül-14 Kasım aralığında Koç’ta geri hareketi ciddi bir efor harcamanızı gerektirebilir. Çalışma hayatınızda geriye dönüşler yaptırtabilir. Eski konularda bir takım düzeltmeler kaçınılmaz hale gelebilir. Yeteneklerinizi ortaya koymak için epeyce enerji sarf edebilirsiniz. Gündelik yaşamın içinde ilerlemenize engel teşkil eden şeyler çıkabilir. Sağlığa fazladan eğilmek gerekebilir. Size hizmet sunanlarla gerginlik olabilir. Kasım sonlarına geldiğinizde kendinizi bir savaştan çıkmış gibi hissedebilirsiniz.

Venüs 13 Mayıs 2020 tarihinden başlayarak 25 Haziran’a dek geri giderken ilişkileriniz mercek altında olacaktır. Eski aşklar gündeme gelebilir. Bu dönemde bilinçaltında gizlenmiş korkularınız yüksek sesle konuşmaya başlayacaktır. Ortak paylaşımlarınız, krediler, vergiler, eşin geliri gibi konular gündem yaratabilir.   Çoklukla mantıkçı olmaya çalışacaksınız belki de. Ancak ikilemleriniz peşinizi bırakmayabilir. 4 Haziran’dan itibaren Kuzey Ay Düğümü (kad) İkizler burcunda hareket etmeye başlıyor ve bu tablo sizi oldukça destekliyor. Bilinçaltında kalmış pratik bilgileri değerlendirmek size fayda sağlayacaktır. Güney Ay Düğümü (gad) size engin bilgilerinizi kullanmanız için ortam hazırlayacaktır. Ancak eskiyle yeniyi harmanlamak, geçişlere izin vermek, tıpkı bir Balık burcu gibi akışkan olabilmek önemli olacaktır.

21 Haziran’da Yengeç’te Güneş tutulması olacak. Bu tutulmanın temasında engellerle karşılaşma ve kişinin kendi gücünü görememesi var. Önemli kararları bu süreçte almamak gerekiyor. Fakat olumlu yönleri yakalayabilirseniz yaratıcılığınızı fark ettirebileceksiniz.

14 Aralık’ta Yay’da oluşan bir başka Güneş tutulması daha var. Burada yoğun duygular, öfke, şehvet, arzular ortaya çıkabilir. Kadersel gelişmeler beklemek gerek. Yeni değerler yaratıyorsunuz. Ayrıca yurtdışı kaynaklı bir gelir elde etme ihtimaliniz var.  Burada kilit nokta acele kararlar almamak olacaktır. Bu tutulmalara yakın tarihler hayatınızın önemli kırılmaları noktaları olabilir.

Ay tutulmaları ise duyguları daha öne çıkartacak sahneler hazırlıyor. Yengeç’teki tutulma (10 Ocak) hayat felsefenizi, düşünceleri ortaya koyma zamanı olabilir. Yay’daki tutulma (5 Haziran), maddi konularda önemli kararlar, bitişler ve başlangıçlar getirebilir. Oğlak’ta Ay tutulması (5 Temmuz)  fikirlerinizi somutlaştırma zamanıdır. İkizler’deki tutulumsa (30 Kasım) bilinçdışında yer etmiş fikirlerin ortaya dökülme zamanı olabilir.

Merkür’ün geri hareketleri yıl boyunca 3 kez hayatınızda belirli sıkışmalar, yavaşlamalar, geriye dönüşler getirebilir.

Öncelikle 17 Şubat-10 Mart arasında Balık ve Kova burçlarında gerilemeyle yaratıcı fikirleri daha önce denemediğiniz yollardan ortaya koyma zamanı olacaktır.

Daha sonra 18 Haziran-12 Temmuz aralığında özellikle Yengeç burcunda yurtdışı, yabancı kimseler, yazma ve yayınlama ile ilgili konularda zorlayıcı vurgular olabilir.

En son olarak da 14 Ekim-3 Kasım arasında bir gerileme var. Bu da Akrep ve Terazi’de olacaktır. İkili ilişkiler açısından önemli zamanlar olacağa benziyor.

2020 yılı size bereket getirsin.