Testler var…

Yükselen Burcunuzu da okumayı unutmayın.

2020 yılı gerçekten dikkat çekici bir yıl olacağa benziyor.

Öncelikle yöneticiniz Venüs İkizler’de gerilerken 13 Mayıs-25 Haziran arasında hayatınızın bütününe yayılan irdelemeler yapmanız kuvvetli ihtimal. Özellikle kendinizi ve ilişkilerinizi standart kalıplardan kurtarabilirsiniz. Hayat görüşünüz değişiyor ve siz değişiyorsunuz. Eski bir eğitim konusunu tekrar hayata geçirme zamanı olabilir. Hukuki işleriniz olabilir. Ayrıca yabancı kültürlere yolculuklarınız yorucu fakat öğretici olabilir. 4 Haziran’dan itibaren KAD (kuzey ay düğümü) İkizler’e geçiyor. Yeni ve pratik bilgiler kazanmak ufkunuzu genişletecektir. GAD (güney ay düğümü) Yay’da hareket ederken felsefi bilgilere, derin konulara girdikçe zihninizi fazlasıyla yorabileceğinizi gösteriyor. Ayrıca pratik hayatın içinde derin bilgi dağarcığınızı değerlendirmekte zorlanabilirsiniz.

2020 yılında Satürn ve Jüpiter öncelikle Oğlak’ta birleşirken hayatınızda en temelden yeni bir başlangıç yapma zamanları olacaktır. Ev, yuva, yerleşimle ilgili bir değişim teması olması kuvvetli bir ihtimaldir. Aile ve ebeveynlerle alakalı sorumluluklar yüklenebilirsiniz. Duygu olarak eski köklü kalıpları kırmak ve yerine yenilerini oturtmak yorucu, yıpratıcı, tüketici olabilir. İlişkilerinizdeki kalıplar da değişiyor. Sizin karşınızdakilere yaklaşımınız da değişiyor. Aynı zamanda mesleki alanda yeni hedefler oluşacaktır.

Mars 10 Eylül 2020 tarihinden itibaren 14 Kasım’a dek Koç burcunda gerilerken eşitlik üzerine kurulan ilişkileriniz mücadeleye açık olacaktır. Duygusal beraberlikler ve iş ortaklıkları hesaplaşmalara açık hale geliyor. Karşınızdaki kişilerin benmerkezci tutumları ilişkiye zarar verebilir. Terazinin barışçıl ve dengeleyici yönleri, zorlayıcı tutumlar karşısında incinebilir. Ancak diplomasiyle bu süreci çözüme kavuşturan taraf siz olabilirsiniz.

Merkür’ün geri hareketi öncelikle 17 Şubat-10 Mart arasında Balık ve Kova burçlarında yaşanırken yeteneklerinizi ve yaratıcılığınızı göstermekte zorluk olabilir.

Daha sonra 18 Haziran-12 Temmuz aralığında Yengeç burcunda geriye hareket ederken mesleğinizle ilgili geriye dönüşler hayatınıza fazladan yük getirebilir.

En son olarak da 14 Ekim-3 Kasım arasında bir gerileme var. Bu da Akrep ve Terazi’de olacaktır. Maddi konularda geçmişe ait konuları düzeltmek için emeğinizi talep eden bir dönem sizi bekliyor.

Bu arada 21 Haziran Yengeç’te Güneş tutulması kariyer konusunu birden gündemin en tepesine çıkabilir.

14 Aralık’ta Yay’da olacak tutulma ise yakın çevrenizle ilgili konuları birden önemli noktaya taşıyacaktır. Eğitim öğretim konuları da vurgu kazanabilir.

Yengeç (10 Ocak), Yay (5 Haziran), Oğlak (5 Temmuz)ve İkizler (30 Kasım) burçlarında Ay tutulması oluşurken sırasıyla meslek-kariyer, eğitim-öğretim, ev-yuva ve son olarak da uzak yolculuklar, hukuk ve yükseköğrenim konularına dair kararlar aldıracaktır.

2020 yılı barış dolu bir yıl olsun.