Üretken bir yıl…

Yükselen Burcunuzu da okumayı unutmayın

2018’den beri Satürn’le hayatınızda yapısal değişikliklerin yaşandığı bir atmosferdesiniz. Plüton uzun zamandır köklü değişimlere açık oluşunuzu gösteriyor. Ayrıca 2019 Aralık’tan beri Jüpiter değişimin boyut olarak büyüdüğünü gösteriyor. Burcun son 10 gününde doğan Başaklar için 2020 sonları yaratıcı yönlerini somut bir adımla ortaya koyma zamanı olacaktır. Dikkat çekmeyi çok sevmeyen Başaklar bu yıl mecburen ön plana çıkıyorlar. Güç kazanma ve bir mevki kazanma yılı olacaktır. Çalışkanlıklarıyla dikkat çekip ödüllendirilebilirler. Çocukları varsa onların hayatında yeni oluşumlar var. 2020’de çocuk sahibi olmayı planlayan Başaklar da olabilir. Yeni hobiler edinmeye ve yeni tutkulu aşklara da açık olmalılar. 

Yöneticiniz Merkür’ün geri hareketi ilişkileri ve ortaklıkları gözden geçirme zamanları olabilir.

Öncelikle 17 Şubat-10 Mart arasında Balık ve Kova burçlarında gerilemeyle ikili ilişkilerinizi irdeleme zamanı olabilir. Ancak duygularla karar almaya yatkın olacaksınız. İş ortamında veya rutin yaşamınızı geçtiği yerlerde geçmişe dönük düzeltmeler olabilir. Sağlığınıza dikkat edin. Yanlış beslenme alışkanlıkları düzeltilebilir. Sportif konulara eğilebilirsiniz.  

Daha sonra 18 Haziran-12 Temmuz aralığında özellikle Yengeç burcunda aile konularının yanı sıra arkadaşlıklar masaya yatırılıyor.

En son olarak da 14 Ekim-3 Kasım arasında bir gerileme var. Bu da Akrep ve Terazi’de olacaktır. İkili ilişkiler açısından önemli zamanlar olabilir. Kendinizi iyi, ifade edememe ihtimali var. Buna yönelik bir eğitim düşünebilirsiniz. Değerleri yeniden oluşturabilirsiniz. 

Venüs İkizler’de gerilerken 13 Mayıs-25 Haziran arasında kariyer yapıyorsanız iş hayatında iletişim kazalarına tedbir alabilirsiniz. Genel olarak hayatta ana hedefler ve gittiğiniz yönü irdelemek isteyeceğinizi tahmin edebiliriz.

Bu arada toplum içinde fikirlerinizi daha rahat paylaşabilirsiniz. Böylece rolünüzü olumlu yönde değiştirecek adımlar atılabilir. Zira KAD (kuzey ay düğümü) bu alana ilerliyor. Ancak GAD (güney ay düğümü) yuvada çok fazla fikrin uzlaşması zor olabilir.  

Ayrıca bir Güneş tutulması 14 Aralık’ta Yay’da olacak. Ev, yuva, yerleşim, kariyeri etkileyen adımları aceleyle atmamak önemli olacaktır.

Mars Koç’ta gerilerken 10 Eylül-14 Kasım arasında maddi paylaşımları, miras konularını masaya yatırma zamanı olabilir. Eşin geliri konusu da vurgu yapabilir.

21 Haziranda sıfır derece Yengeç’te oluşan Güneş tutulması arkadaşlarınızla duygu bağlarının gevşemesine zemin hazırlayabilir. Uzun vadeli hayat planları değişebilir. Aslında 10 Ocak’ta Yengeç’teki Ay tutulması arkadaşlıklarınızda gerçek duyguların açığa çıktığı bir döneme işaret etmekte. 

Ay tutulmalarıyla duygu dünyanızda önemli bitişler ve başlangıçlar olabilir. Tarihleri bir ajandaya not edebilirsiniz. Yay’da  (5 Haziran) ev-iş konuları, Oğlak’ta  (5 Temmuz) çocuklarla ilgili konular ve İkizler’de (30 Kasım) . Mesela 30 Kasım civarında toplum içindeki ünvanınızda bir değişim olabilir.

2020 yılı size başarı getirsin.