Yeni bir forma giriyorsunuz…

Yükselen Burcunuzu da okumayı unutmayın

Hayatınızın son 2 yılında epeyce yorulmuş olabilirsiniz. Elde olmayan sebeplerle kendinizi kıstırılmış hissetmiş olabilirsiniz. Görünmeyen, fark edilemeyen şeylerden yük altında kalmış olabilirsiniz. Zira Satürn ve Plüto en göremediğiniz yerde gizli gizli faaliyet göstermekteydi. 22 Mart’tan itibaren Satürn sizin burcunuza geçiş yapıyor. Ancak 2 Temmuz’dan itibaren Satürn tekrar Oğlağa dönüyor. Aralık ayının ortasında kesin olarak burcunuzda hareket etmeye başlayacak. Yıl boyunca Jüpiter’in Satürn’le beraber Oğlak’ta hareket etmesi bilinçaltında yeni yapılanmalara çekiyor sizi. Ruhsal seviyede henüz bilince taşınmamış yapılanmalar Aralık ayından itibaren hayat geçmeye başlayacaktır. Aslında çabalarınızın pek fazla görülmediği bir sürecin ardından kendinizi gösterebileceğiniz bir dönem başlıyor. Önce Nisan-Temmuz arasında bir rahatlama hissedersiniz. İlişkileriniz dâhil hayatın pek çok yönünde sesinizi duyurabileceksiniz. Daha sonra da 2020’nin son ayından itibaren hayatınızda yepyeni başlangıçları görmeye başlarsınız. Uzun vadeli olacak girişimlerin eşiğindesiniz. İdeallerinize götürecek yolları keşfedebilirsiniz. Otoriteniz, saygınlığınız, mevkiiniz yükselecektir. Yaratıcı zihninizi ortaya çıkartacağınız verimli bir dönem başlıyor. Ayrıca ilişki, ortaklık ve evlilikler tazelenmiş yüzünüzle yeni bir boyuta geçecektir. Pek çok konunun bir anda pozitife dönmesi kuvvetli bir ihtimal olarak gözüküyor.

Venüs 13 Mayıs 2020 tarihinden başlayarak 25 Haziran’a dek İkizler’de geri hareket edeceği dönem egonuzu besleyen konuları dikkatlice ele almanızı gerektirecektir. Yaratıcılığınızı geliştirmek için belirli bir çaba ortaya koymak gerekecek.  Çocuklarla ilgili konulara da fazladan emek harcayabilirsiniz. Ayrıca aşk hayatınızda sorgulamalara gidebilirsiniz. Bu dönemde hayat felsefenizi ve evdeki atmosferi değiştirecek gelişmeler beklemek gerek.

Öte yandan 4 Haziran’dan itibaren Kuzey Ay Düğümünün (kad) İkizler burcunda harekete başlaması bu bahsettiğimiz konularda size gelişim ve ilerleme şansı tanıyacaktır. Aynı zamanda Güney Ay düğümü (gad) sosyal çevreyle bağları gevşetmeye davet ediyor. Umudu kıran gelişmeler olabilir. Ancak bu tablo hayat felsefenizde pratik yaşam bilgilerini harmanlayarak en uygun verimlilik noktasını yakalayacağınızı gösteriyor.

Mars’ın 10 Eylül-14 Kasım aralığında Koç’taki geri hareketi eğitim-öğretim alanında ciddi bir efor harcamanızı gerektirebilir. Kararsız kaldığınız durumlar ortaya çıkabilir. Harekete geçmekte gecikebilirsiniz. Yakın çevrenizle de ilişkileri gözden geçireceğiniz bir süreç olabilir. Kardeşler, kuzenler, yakın arkadaşlar ve komşular sizin için hayatın odağına yerleşebilir.

21 Haziran’da Yengeç’te bir Güneş tutulması olacak. Bu tutulma pratik hayatın içinde ve gündelik yaşamın içinde dikkat çekici gelişmeler getirebilir.  İşyeriniz varsa burada duygular ve hassasiyetler öne çıkabilir. Oysaki siz Kovaların daima mantıkla hareket etmesi beklenir.

14 Aralık’ta Yay’da oluşan bir başka Güneş tutulması daha var. Burada uzun vadeli hayat planlarına odaklanabilirsiniz. Yabancı kültürlerle ilişkileriniz artabilir. Burada kritik nokta acele kararlar almamak olacaktır. Bu tutulmalara yakın tarihler hayatımızın önemli kırılmaları noktaları olabilir.

Ay tutulmaları ise kişisel yaşamınızla ilgili temaları daha fazla öne çıkartacak sahneler hazırlıyor. Yengeç’teki tutulma (10 Ocak) iş yerinizde özellikle astlarınızla ilgili olarak bazı bitiş ve başlangıçlar getirebilir. Ya da ruh sağlığınıza daha özenli yaklaşma kararı alabilirsiniz.  Yay’daki tutulma (5 Haziran) zamanı arkadaşlıklarınızla ilgili kararsız kalabilirsiniz. Bazıları bitebilir.  Oğlak’ta Ay tutulması (5 Temmuz)  bilinçaltındaki kontrolcülük isteği ortaya çıkabilir. İkizler’deki tutulmaysa (30 Kasım) yaratıcılığınızı gösterebileceğiniz zamanlar olabilir.

Merkür’ün geri hareketlerinde yıl boyunca 3 kez hayatınızda belirli konularda sıkışma, yavaşlama ve geriye dönüşler getirebilir.

Öncelikle 17 Şubat-10 Mart arasında Balık ve Kova burçlarında gerilemeyle finans ve maddi kaynaklar konusunda fazladan dikkatli olmalısınız. Değer yargılarınız değişebilir. Ayrıca kendini ifade etmekte sıkıntı olabilir.

Daha sonra 18 Haziran-12 Temmuz aralığında özellikle Yengeç burcunda gerilerken işyerinde iletişim kazaları olabilir. Dolayısıyla rutindeki akışkanlık bozulabilir.

En son olarak da 14 Ekim-3 Kasım arasında Akrep ve Terazi’de gerileme var. Hayattaki ana hedeflerde sapmalar ve hayat felsefenizde değişiklikler olabilir.

2020 yılı size sevgi getirsin.