İdealleriniz için çalışıyorsunuz…

Yükselen Burcunuzu da okumayı unutmayın

Son iki yıldır yeni umutlarla uzun vadeli yeni hayat planları inşa etmeye çalışıyorsunuz. 2020’de yönetici gezegeniniz Jüpiter ve Satürn’le Oğlak’ta bir araya geliyor. Önümüzdeki 20 yılın planlarını tamamlama aşamasındasınız. İleriye yönelik büyük planlarınız olmalı. İdeallerinize doğru somut adımlar atabileceksiniz. Yeni arkadaşlıklar, yeni sosyal bağlantılar içine gireceksiniz. Ancak 13 Mayıs’tan 13 Eylül’e dek yönetici gezegeniniz Jüpiter geri hareket edecek. Bu süreç planlarınızı içselleştirme zamanı olacaktır. Bir takım elemeler yapmanız gerekebilir. Yerine yenilerini kurgulayabilirsiniz. Satürn astrolojide büyük öğretmen olarak tabir ettiğimiz, bilgelik kazandıran gezegen Nisan’dan Temmuz ayına dek Kova’da hareket edecek. Bu dönemde hayallerinizi hayata geçirmenin yollarını keşif zamanı olabilir. Zaten Aralık ayında tekrar ve kalıcı olarak Satürn Kova’da Jüpiter’le beraber hareket etmeye başlıyor. Bundan sonra yaratıcı fikirler oluşmaya başlayacaktır. Ancak soyut fikirleri hayata geçirmek ve köklendirmek zaman alabilir. Bu yılki çabalarınız uzun vadede yani 2020 sonrasında çok daha görünür olacaktır. Ektiklerinizi biçeceğiniz zamanlar gelecektir. Sabırlı olmak kilit tutum olmalı.

Venüs 13 Mayıs 2020 tarihinden başlayarak 25 Haziran’a dek İkizler burcunda geri hareket ediyor. Bu zaman diliminde ev, yuva, yerleşim konularına eğilebilirsiniz. Taşınma ihtimaliniz artabilir. Aslında hayatınızda kökten bir yenilenme beklemek gerek. Yeni fikirlerin tohumları atılıyor. Ana hedeflerinizi belirleyecek oluşumlar söz konusu olabilir. Ayrıca aile ve ebeveynlerle ilişkileriniz gündem yaratabilir. Bu arada 4 Haziran’dan itibaren Gad ( güney düğüm) İkizler’de ve Kad (kuzey düğüm) Yay’da hareket ediyor.  Bu tablo hayatınızda önemli kadersel açılımlar getirecektir. 1,5 yıl boyunca mantıkçı yönünüzü besliyorsunuz. Bilgi birikiminizi arttırmak isteyeceğiniz zamanlar olacaktır. İleri seviye bilgiyi pratik hayata uyarlamak önemli olacaktır.

Mars’ın 10 Eylül-14 Kasım aralığında Mars’ta geri hareketi maddi konularda önemli seviyede bir emek harcamayı getirebilir. Harcamalarınıza dikkat etmelisiniz. Fazla düşünmeden yatırım yapmaktan kaçınmak gerekir. Bu arada değer yargılarınızı irdeleyebilirsiniz. Hukuki işleriniz, eğitimle ilgili konular veya yabancı kültürlerle ilişkileriniz bu dönemde yavaşlayabilir. İlerlemekte zorlanabilirsiniz. En sonunda hayat felsefenizi yeniden oluşturabilirsiniz.

21 Haziran’da Yengeç’te Güneş tutulması olacak. Bu tutulmanın temasında engellerle karşılaşma ve kişinin kendi gücünü görememesi var. Yaratıcı yönlerinizi ortaya çıkartırken sıkışmalar olabilir. Egonuzu besleyen konuları masaya yatırabilirsiniz. Çocuklarla ilgili konular gündem yaratabilir. Aşkta aşırı duygu yüklü, korumacı, sahiplenici tavırlarınız öne çıkabilir.

14 Aralık’ta Yay’da oluşan bir başka Güneş tutulması daha var. Burada abartılı tavırlar, yoğun duygular, öfke, şehvet, arzular ortaya çıkabilir. Kadersel gelişmeler beklemek gerek. Özellikle mesleki alanda ilerleme, sınırların ötesine geçme çabalarınız olabilir.   Burada kilit nokta acele kararlar almamak olacaktır. Bu tutulmalara yakın tarihler hayatımızın dikkat çekici noktaları olabilir.

Ay tutulmaları ise hassas yönünüzü öne çıkartacak bir atmosfer hazırlıyor. Yengeç’teki tutulma (10 Ocak) aşk hayatınızda dönüm noktası olabilir. Bir anda duygu yoğunluğu ve empati gücünüzle ön plana çıkabilirsiniz.  Yay’daki tutulma (5 Haziran) hayatta gittiğiniz yol özellikle mesleki alanda netleşme imkânı verebilir. Oğlak’ta Ay tutulması (5 Temmuz)  arkadaşlıklar açısından önemli bir dönemeç olabilir.  İkizler’ deki tutulma (30 Kasım) evdeki atmosferin ikilemler yaratabileceğini gösteriyor.

Merkür’ün geri hareketlerinde yıl boyunca 3 kez hayatınızda bir takım sıkışmalar, yavaşlamalar ve eskiye dönüşler getirebilir.

Öncelikle 17 Şubat-10 Mart arasında Balık ve Kova burçlarında gerilemeyle kendinizi ifade etmekte zorlanabilirsiniz. Ancak yaratıcı potansiyelinizle çıkış yolunuzu keşfedebilirsiniz.

Daha sonra 18 Haziran-12 Temmuz aralığında özellikle Yengeç burcunda gerileme çocuklarla ilişkili konuları öne çıkartabilir.

En son olarak da 14 Ekim-3 Kasım arasında bir gerileme var. Bu da Akrep ve Terazi’de olacaktır. Eğitim alanında sıkışma olabilir. Eski bir hukuki konu gündem olabilir.

2020 yılı size şahane arkadaşlıklar getirsin.