Hareketli bir yıl sizleri bekliyor…

Yükselen Burcunuzu da okumayı unutmayın

Öncelikle Venüs sizin burcunuzda geri hareket edecek. 13 Mayıs-25 Haziran arasında kendinizi, hayata yaklaşımınızı, ilişkilerinizi sorgulayabilirsiniz. Eski ilişkiler hayatınıza dönebilir. Maddi konularda 2012 yılındaki konular yeniden gündeminize gelebilir. Maddi konularda gecikmeler yaşanabilir. İlişkilerinizi gözden geçirme ihtiyacı doğabilir. Her türden ilişkinin sorgulaması yapılabilir. Ayrıca kişisel imajınızı yenilemeye gidebilirsiniz. Sonucunda egonuzu besleyen değerlerin değiştiğini fark edeceksiniz.

Bu arada 4 Haziran’dan itibaren 1,5 yıl boyunca Kuzey Ay Düğümü İkizler’e geçiyor. Gökteki bu değişim hayatınızda olumlu gelişmeler vadediyor. Kendinizi geliştirmenin değişik yollarını keşfedebilirsiniz. Yeni bilgilerle dolmak kendinizi her alanda tazelenmiş hissettirecektir. Güney Ay Düğümü Yay’da hareket ederken karşınızdaki kimselerle dengeli ilişkiler kurmaya bakmalısınız. Sınırları zorlamadan objektif bakışınızı geliştirerek ilişkilerde önemli gelişmeler elde edebilirsiniz. Zaten kendinizi geliştirirken ilişkilerinizin aynı kalması beklenemez. İlişkiler alanında denge yaratacak en hassas ayarı bulabilirsiniz.  Kadersel karşılaşmalar beklemelisiniz.

Yöneticiniz Merkür’ün geri hareketlerine dikkat etmenizde fayda var.

Öncelikle 17 Şubat-10 Mart arasında Balık ve Kova burçlarında gerilemeyle bu mesleki konular sorgulanmaya ve sıkışmaya açık olabilir. Toplum içindeki rolünüzü irdeleyebilirsiniz. Mesleki konularda yavaş ilerleyen konular sizi yorabilir. İdeallerinizi sorgulayabilirsiniz. Hukuki işler ekstra ilgi gerektirebilir.

Daha sonra 18 Haziran-12 Temmuz aralığında Yengeç’te gerileme yaşanırken değerlerinizi irdeleyebilirsiniz. Maddi konularda dikkatli olunması gerekir.

En son olarak da 14 Ekim-3 Kasım arasında bir gerileme var. Bu da Akrep ve Terazi’de olacaktır. Rutin yaşamınız birden ekstra yorucu hale gelebilir. Sağlığa özen göstermek önemli olacaktır. Ayrıca aşkta sorgulayıcı bir süreç olabilir. Yaratıcılığınızı geliştirmeye karar verebilirsiniz.

Koç Burcunda Mars gerilemesi 10 Eylül-14 Kasım arasında uzun vadeli hayat planlarınızı değiştirmeye davet edecektir. Çevrenizdeki arkadaşları sorgulama gereği doğabilir. Yeni sosyal bağlantılara yönelebilirsiniz. Uranüs ruhsal seviyede sizi uyandırıyor.

21 Haziran tarihinde Yengeç’te oluşan Güneş tutulması maddi konulara vurgu yapacaktır. Yeni gelir kaynakları yaratabilirsiniz. Ev almak gibi bir niyetiniz olabilir. Ancak engellenme duygusu baskı yaratabilir. O nedenle aceleyle harekete geçmeyi tavsiye etmiyoruz.

14 Aralık 2020’de Yay burcundaki Güneş tutulmasının oluştuğu dönemde ise iş ortaklıkları ve duygusal beraberlikleri masaya yatırma vakti olabilir. Arzu, hırs odaklı bir süreç olacaktır. Hızlı kararlar almamak önemli olacaktır.

Ay tutulmaları Yengeç (10 Ocak), Yay (5 Haziran), Oğlak (5 Temmuz)ve İkizler (30 Kasım) burçlarında oluyor.  ise Yengeç ve Oğlakta maddi konuları, eşin gelirini veya miras gibi ortak paylaşım konularını netleştirme, karara bağlama zamanı olabilir.  İkizler ve Yay’da değerleri, kendiniz ve ilişkileriniz konusunda kararlar vermeniz gerekecektir. Sizi kararsızlığa taşıyacak gelişmeler de olabilir.

2020 yılı yaratıcılığınızı yükseltsin.