Değerlerinizi sorgulayacaksınız…

Yükselen Burcunuzu da okumayı unutmayın

2020’nin sükûneti özleyen burcu Boğa olabilir. Özellikle 22 Nisan-1 Mayıs arasında doğmuş Boğalar için ilginç zamanlar olacaktır. Yeniliklere açık durmakta, mümkün olduğunca esnek olmakta fayda var. İniş-çıkışlı yollar 2020’de hayatınıza hareket getirecektir. Zira bu yıl Uranüs sizlere sürpriz gelişmeler vadediyor.Son 2 yıldır Satürn disiplinli, planlı hareket etmenize olanak veriyor. 2020’de yine Satürn’den aldığınız titreşimler güvenilir bir duruş sergilemenize imkân verecektir. 2019’da maddi dünyada güç elde etmiş olabilirsiniz. Değerleriniz sağlamlaşmış olabilir. Bu arada 22 Mart-1 Temmuz arasında Satürn Boğa burcundan kimselere fazladan sorumluluk almalarını talep ediyor. Zira Satürn’ün Kova burcuna geçişi Boğalar için çok daha disiplinli olmayı gerektirecektir .  İdealler için çalışmakla maddi dünyada güvende olmak arasında seçim yapmak zorunda kalabilirsiniz. Özellikle Boğa’nın ilk 3-4 gününde doğanlar bu etkiyi daha güçlü alıyor.

Yöneticiniz Venüs geri hareket ederken 13 Mayıs-25 Haziran arasında hayatınızda sorgulamalar, iç hesaplaşmaları ve yavaşlamalar hissedilebilir. Bu süreç hayatınızda derinlemesine düzenlemeler yapma zamanı olacaktır. Sizden ilgi ve yeniden düzenlemeyi bekleyen konular olacaktır. Venüs gerilemesinden en çok etkilenen burçlardan birisiniz.  Özellikle finansal konular, yatırımlar, değer yargıları ve ilişkileriniz yılın ana konuları olacaktır.

Jüpiter-Satürn birleşimi Boğalar’ı yeni bir hayat görüşü inşa etmeye davet ediyor. Hukuki meseleleri planlı ilerliyor. Yükseköğrenimle ilgilenenler için başarı gelecektir. Yabancı kültürlerle temaslar kurulabilecektir.

Mars’ın 10 Eylül-14 Kasım aralığında geri hareketi ilişkilerinizi önemli hale getiriyor. Evlilik ve ortaklıkta daha önce var olan problemler su yüzüne çıkabilir. Kontrol dışı gelişmeler olabilir. Sağlığa dikkatli yaklaşmak önemli olacaktır.

Bu arada 4 Haziran’dan itibaren Kuzey Ay Düğümü İkizler’e geçiyor. Bu yerleşim maddi kaynaklarınıza olumlu yansıyacaktır. Öte yandan ortaklaşa paylaşım konuları miras, sigorta, vergi, kredi konuları emek ve çaba isteyecektir. Eşin maddi kaynakları açısından tüketen bir atmosfer oluşabilir. Değişken şartlarda süküneti korumak öneli olacaktır

21 Haziran tarihinde Yengeç’te Güneş tutulması oluşuyor. Yakın çevreden kimselerle ilişkileri masaya yatırma ve düzenleme zamanı olacaktır. Duygusal ve empatik yanınız vurgulanıyor. Ayrıca eğitim-öğretim alanında hareketlilik var. Yarım kalan bir eğitime dönebilirsiniz. Ticari konular da ilgi bekleyecek gibi duruyor. Temkin gerekiyor

14 Aralık’ta Yay burcundaki Güneş tutulması ise ortak paylaşımları gündeme taşıyor. Miras, krediler ve vergiler dikkat çekici gelişmelere açık duruyor. Bilinçdışında gizli kalmış korkular su yüzüne çıkabilir. Krediler, vergiler, eşin kazancı gündem olacaktır. Aceleci olmamalısınız.

Ay tutulmaları Yengeç (10 Ocak), Yay (5 Haziran), Oğlak (5 Temmuz)ve İkizler (30 Kasım) burçlarında oluyor.  Yengeç ve Oğlakta oluşan tutulmalar hayat görüşünüzü, zihninizi netleştirmeye davet ediyor.Yakın çevreye ilgi göstermek gerekebilir. İkizler ve Yay’da oluşan Ay tutulmaları değerleri, bilinçaltında gizlenmiş konuları ve maddi kararları beraberinde getirecektir.

Merkür’ün geri gittiği zamanlarda pratik yaşamın içinde düzeltilmeyi bekleyen işler karşınıza çıkabilir. Öncelikle 17 Şubat-10 Mart arasında Balık ve Kova burçlarında gerilemeyle sosyal çevreyi masaya yatırabilirsiniz. Geçmişteki ideallerinize dönüş olabilir. Geminin dümenini ne tarafa çevireceğinize dair tedirgin hissedebilirsiniz.

Daha sonra 18 Haziran-12 Temmuz aralığında özellikle Yengeç burcunda gerileme döneminde kardeşler, yakın arkadaşlar veya komşular sorguya açık olabilir. İlgili konular fazladan enerji harcamayı gerektirebilir. Eski bir eğitim konusuna dönüşünüz olabilir. Zihniniz sıkça anılara gidebilir.

Son olarak 14 Ekim-3 Kasım arasında bir gerileme var. Bu da Akrep ve Terazi’de olacaktır. İkili ilişkiler ve ortaklıklar açısından kaotik zamanlar olabilir. İşyerinde aksayan konular temponuzu düşürebilir. Sağlığa özen göstermek iyi olur.

2020 yılı size huzur getirsin.