Yorgun savaşçı gibisiniz…

Yükselen Burcunuzu da okumayı unutmayın.

Son yıllarda en büyük değişimleri yaşayan burçların başında geliyorsunuz. 2020 ve sonrasında özellikle burcun son 10 gününde doğmuş Yengeçler büyük dönüşümlere açıklar. Plüton ve Satürn sizi yeni bir kişilik sergilemeye davet ediyor. İlişkileriniz, evlilik ve ortaklıklarınız açısından değişim kaçınılmaz gözüküyor. Bu arada Uranüs sizin yeniliklere çok daha hazır duruma geldiğinizi vurguluyor. Kendini koruma altında seven siz Yengeçler için değişim rüzgârı epeydir kendini hissettiriyor. 2018 başlarından itibaren Satürn karşıt burcunuzda sizi disipline davet ediyor. Hayatın gerçekleriyle yüzleşiyorsunuz. Kendinizi, hayatınızı ve ilişkilerinizi masaya yatırdınız. Hayatınızda somut adımlar atarak bilfiil değişim yaratıyorsunuz. 2019 sonlarında oluşan Oğlak’ta Güneş tutulması özellikle Yengecin ilk haftasında doğanlara ani bitişler getiriyor. İlişkilerin krize sürüklenme ihtimali yok değil. 12 Temmuz civarında doğan Yengeçler Ay tutulmasıyla kritik dönüm noktalarına gelebilirler.

Daha sonra 21 Haziranda sıfır derece Yengeç’te oluşan Güneş tutulması burcun ilk günlerinde doğan Yengeçleri engellenme duygusuyla yorabilir. Önemli adımlarınızı tutulmaya yakın tarihlerde atmamamınız akıllıca olur. Ayrıca 5 Temmuz’da 13 derece Oğlak’ta Ay tutulması var. Bu da doğum günü bu tarihin +/- 3 gün civarında olanları kararlı adımlar atmaya teşvik edecektir.

Bu arada Ay Düğümleri Haziran başında İkizler-Yay eksenine kayıyor. Bu da özellikle yükselen Yengeçler için ruhsal seviyede, manevi dünyada, yaratıcılık konusunda açılım vadediyor.  İşyeri, gündelik faaliyetlerde bir miktar yıpranmaya açık olmakta fayda var. Düğümlerle birlikte tutulmalar da 2020-2021’de ve hatta 2022’de kısmen İkizler-Yay ekseninde oluşacaktır. Buda sizin manevi olarak büyümeniz anlamına geliyor. Gündelik hayatın şartları sizi –yorabilir. Ancak bundan ruhaniyet ve hayal gücü anlamında gelişimler beklemek gerek.

Jüpiter’in Oğlak burcunda ilerlediği yıl boyunca ilişkileriniz gelişip, büyümeye açık olacaktır. Hayatınıza bilgisi ve statüsü yüksek kimseler girebilir. Bu hem aşkta, hem işte sık sık tecrübe edeceğiniz bir gelişme olacaktır. Bu tip kişilerden çok şey öğrenebilirsiniz. Ayrıca size hayatta sağlam durmayı öğretebilirler. Duygulara kapılmamayı, gerçekçi olmayı size fark ettirebilirler.

Öte yandan 2020 sonlarında gökte Jüpiter-Satürn kavuşumu önemli bir göksel olay olarak düşünülmeli. Yine sizin karşıt burcunuzdaki bu tablo sizi ve ilişkilerinizi gündeme taşıyor. Ancak yükselen burcunuzun ne olduğuna bağlı olarak özellikle hangi tür ilişkilerde yeni başlangıçlar olacağını söylemek gerekir.

Şubat’ın ortasından Nisan ayına kadar olan zaman diliminde Mars Oğlak’ta ilerlerken muhalefet edenlerle karşılaşabilirsiniz. Karşınızda duran kişilerle aranızda dengenin sağlanması için çalışacaksınız.

Koç burcundaki Mars geri hareketi 10 Eylül-14 Kasım aralığında yoğunluklu toplum içindeki duruşunuzu, rolünüzü, mesleğinizi yavaşlatacak zamanlar olabilir. Yeni şeyler yapmaya isteğinizi ertelemek durumunda kalabilirsiniz. Ev ve yuvayla ilgili değiştirmeniz gereken şeyler de Eylül-Kasım aralığında ortaya çıkacaktır. İlişkilere bakış açınız da yeniliklere açık olacaktır. Tartışmalara dikkat edin. İş ortağı ve/veya hayat ortakları bu dönemde gündemde olacağa benziyor.

Merkür’ün Yengeç’te geri hareket ettiği zamanlar bu yılın dikkat çekici bir dönemi olacaktır. 18 Haziran-12 Temmuz aralığında özellikle Yengeçler, yükselen Yengeçler ve Yengeç’te gezegenleri bulunanlar için duygusal düşünüp kendilerini rahat hissedemedikleri dönemler olacaktır.

Ayrıca 17 Şubat-10 Mart arasında Balık ve Kova burçlarında Merkür gerilemesiyle hukuki konular varsa sıkışmaya açık olabilir. Hayat görüşünüzü tazeleyebilirsiniz. Yüksek eğitimde duraksamalar olabilir. Eşin maddi kaynakları ve/veya ortaklık gelirleri, miras işleri çalışma gerektirebilir.

En son olarak da 14 Ekim-3 Kasım arasında bir gerileme var. Bu da Akrep ve Terazi’de olacaktır. Aşkta sorgulayıcı bir süreç olabilir. Yaratıcılığınızı geliştirmeye karar verebilirsiniz. Ayrıca evdeki atmosferi dengelemek gerekebilir.

2020 yılı size huzur getirsin.