Büyük Yenilikler Yılı

2020 yılına sayılı günler kaldı. 2010’ların sonuna geldik.

2020 yılı hayatımızda bir milat gibi yeni başlangıçların yılı olacak. Gökyüzünün iki sosyal gezegeni Satürn ve Jüpiter 20 yıldan sonra tekrar buluşuyorlar. Bu tablo hayatımızda yeni yapılanmaların işareti oluyor. 2010’lar boyunca çabaladığımız pek çok konu yeniden yapılanıyor farklı bir boyut kazanıyor. Elbette herkesin hayatında farklı alanlarda yenilikler var. 2020’yi önemli kılan sayısız farklı etkiler de olacak. Mesela tutulmalar ve geri hareket eden gezegenler de etkilerini hissettirecektir. İşte tüm burçların 2020 beklentilerini ayrı ayrı buradan okuyabilirsiniz.

2020 senesi tüm insanlığa barış, sevgi ve bolluk bereket getirsin.

Tüm burçların 2020 yorumları aşağıda…

KOÇ Burcu

Yükselen Burcunuzu da okumayı unutmayın

2010’dan beri sürprizci Uranüs’ten çok yenilikçi etkiler alan Koçlar hızlı, beklenmedik, sıra dışı gelişmeler yaşadılar. Yepyeni bir kimlik yarattılar. Hayata bakış açıları yeni bir boyut kazandı. 2019 yılından itibaren hayatlarında yepyeni bir sayfa açıldı. Uranüs onların yeni değer yargıları oluşturmalarına zemin yaratıyor. Maddi kaynaklarında yenilikler oluşmaya başladı. 2025’lere kadar da yeni değerler oluşmaya devam edecektir. Öte yandan Satürn yeni bir hayat yolu belirlemeye ve sınırlarını çizmeye davet etmekte. Kariyer alanında somut bir yapılanma içinde oldukları gözlemleniyor. Yine 2008’den beri görülen değişimler elle tutulur seviyede yaşanıyor. 2020 yılı Satürn ve Plüton kariyer alanında büyük mücadelere işaret ederken Jüpiter’in de Oğlak burcuna ilerlemesi açılım ve bir üst mevki vadediyor. Maddi dünyada başarı beklemek gerekir. Aslında 22 Mart’tan itibaren Satürn’ün Kova burcunda ilerlemeye başlaması ideallerini somutlaştıracağının işareti olarak gözüküyor.

Ancak Mars’ın 10 Eylül-14 Kasım aralığında geri hareketi Koçlar için yavaşlama dönemi olacaktır. İleri doğru adımlara atmakta zorlanma olabilir. Kendileriyle hesaplaşma zamanları olabilir. Ayrıca ilişkilerde benlik çatışmalarına girebilirler. Ortaklık ve evlilikler için biraz riskli bir dönem olabilir. Sağlığa fazladan özen göstermek akılcı olacaktır. Ortaklıktan gelen kaynaklar, miras, kredi konuları bu dönemde uğraşı gerektirebilir.

Ayrıca 13 Mayıs-25 Haziran aralığında Venüs İkizler’de geri hareke halindeyken kardeşlik, arkadaşlık, komşuluk ilişkileri, evlilik ilişkileri gündeminize oturabilir. 2012’deki ilişki temaları yeniden canlanabilir. Ticari konularla uğraşanların bir yavaşlama, problemli durumlarla karşılaşma ihtimali olabilir.

Bu arada 4 Haziran’dan itibaren Kuzey Ay Düğümü İkizler’e ilerliyor. 1,5 yıl boyunca eğitimler, zihinsel çalışmalar, ticari faaliyetler ve yakın çevreyle ilişkiler açısından olumlu bir zaman dilimi olacaktır. Güney Ay Düğümü uluslar arası konular, hukuki işler, yüksek öğrenim konuları, yurtdışı bağlantıları konusunda testler getirebilir. İnançlarını pratik bilgiyle harmanlamak çok daha iyi sonuçlar getirecektir.

21 Haziran tarihinde oluşan Güneş tutulması aile-yuva-ev-yerleşim konularında dikkat çekici gelişmeler vadediyor. Kariyere yönelik hareketlenmeler de olabilir. Temkinli hareket etmelisiniz.

14 Aralık’ta Yay burcundaki Güneş tutulması ise yeni ufuklara yelken açmayı getiriyor. Uzak seyahatler veya yeni üst seviye bilgiler gündeme gelecektir. Aceleci olmamak önemli olacaktır.

Yengeç (10 Ocak), Yay (5 Haziran), Oğlak (5 Temmuz)ve İkizler (30 Kasım) burçlarında Ay tutulması var. Yengeç ve Oğlakta hedefler, kariyer, statü, ev ve aile konularını dönüm noktasına getirebilir. İkizler ve Yay’daki tutulmalar ise zihni aktif hale getiriyor. Eğitim alanında ve/veya yolculuklar alanında hareketlilik yaratabilir. Fikirlerinin, görüşlerin ortaya çıkış zamanları olabilir.

Merkür’ün geri gittiği zamanlarda pratik yaşamın içinde düzeltilmeyi bekleyen işler çıkabilir. Öncelikle 17 Şubat-10 Mart arasında Balık ve Kova burçlarında gerilemeyle kendilerini kurban psikolojisine kaptırma ihtimali olabilir. Ayrıca arkadaşlıklar gündem yaratabilir. Uzun vadeli hayat planları irdelenebilir.

Daha sonra 18 Haziran-12 Temmuz aralığında özellikle Yengeç burcunda gerileme esnasında evde ve aileyle ilişkilerde problemli durumlar görülebilir.

En son olarak da 14 Ekim-3 Kasım arasında bir gerileme var. Bu da Akrep ve Terazi’de olacaktır. İkili ilişkiler ve ortak paylaşımlar açısından önemli zamanlar olabilir. Yavaş ilerleyen konular temponuzu düşürmeyi gerektirebilir.

2020 yılı size mutluluk getirsin.

 BOĞA Burcu

Yükselen Burcunuzu da okumayı unutmayın

2020’nin sükûneti özleyen burcu Boğa olabilir. Özellikle 22 Nisan-1 Mayıs arasında doğmuş Boğalar için ilginç zamanlar olacaktır. Yeniliklere açık durmakta, mümkün olduğunca esnek olmakta fayda var. İniş-çıkışlı yollar 2020’de hayatınıza hareket getirecektir. Zira bu yıl Uranüs sizlere sürpriz gelişmeler vadediyor.

Son 2 yıldır Satürn disiplinli, planlı hareket etmenize olanak veriyor. 2020’de yine Satürn’den aldığınız titreşimler güvenilir bir duruş sergilemenize imkân verecektir. 2019’da maddi dünyada güç elde etmiş olabilirsiniz. Değerleriniz sağlamlaşmış olabilir. Bu arada 22 Mart-1 Temmuz arasında Satürn Boğa burcundan kimselere fazladan sorumluluk almalarını talep ediyor. Zira Satürn’ün Kova burcuna geçişi Boğalar için çok daha disiplinli olmayı gerektirecektir .  İdealler için çalışmakla maddi dünyada güvende olmak arasında seçim yapmak zorunda kalabilirsiniz. Özellikle Boğa’nın ilk 3-4 gününde doğanlar bu etkiyi daha güçlü alıyor.

Yöneticiniz Venüs geri hareket ederken 13 Mayıs-25 Haziran arasında hayatınızda sorgulamalar, iç hesaplaşmaları ve yavaşlamalar hissedilebilir. Bu süreç hayatınızda derinlemesine düzenlemeler yapma zamanı olacaktır. Sizden ilgi ve yeniden düzenlemeyi bekleyen konular olacaktır. Venüs gerilemesinden en çok etkilenen burçlardan birisiniz.  Özellikle finansal konular, yatırımlar, değer yargıları ve ilişkileriniz yılın ana konuları olacaktır.

Jüpiter-Satürn birleşimi Boğalar’ı yeni bir hayat görüşü inşa etmeye davet ediyor. Hukuki meseleleri planlı ilerliyor. Yükseköğrenimle ilgilenenler için başarı gelecektir. Yabancı kültürlerle temaslar kurulabilecektir.

Mars’ın 10 Eylül-14 Kasım aralığında geri hareketi ilişkilerinizi önemli hale getiriyor. Evlilik ve ortaklıkta daha önce var olan problemler su yüzüne çıkabilir. Kontrol dışı gelişmeler olabilir. Sağlığa dikkatli yaklaşmak önemli olacaktır.

Bu arada 4 Haziran’dan itibaren Kuzey Ay Düğümü İkizler’e geçiyor. Bu yerleşim maddi kaynaklarınıza olumlu yansıyacaktır. Öte yandan ortaklaşa paylaşım konuları miras, sigorta, vergi, kredi konuları emek ve çaba isteyecektir. Eşin maddi kaynakları açısından tüketen bir atmosfer oluşabilir. Değişken şartlarda süküneti korumak öneli olacaktır

21 Haziran tarihinde Yengeç’te Güneş tutulması oluşuyor. Yakın çevreden kimselerle ilişkileri masaya yatırma ve düzenleme zamanı olacaktır. Duygusal ve empatik yanınız vurgulanıyor. Ayrıca eğitim-öğretim alanında hareketlilik var. Yarım kalan bir eğitime dönebilirsiniz. Ticari konular da ilgi bekleyecek gibi duruyor. Temkin gerekiyor

14 Aralık’ta Yay burcundaki Güneş tutulması ise ortak paylaşımları gündeme taşıyor. Miras, krediler ve vergiler dikkat çekici gelişmelere açık duruyor. Bilinçdışında gizli kalmış korkular su yüzüne çıkabilir. Krediler, vergiler, eşin kazancı gündem olacaktır. Aceleci olmamalısınız.

Ay tutulmaları Yengeç (10 Ocak), Yay (5 Haziran), Oğlak (5 Temmuz)ve İkizler (30 Kasım) burçlarında oluyor.  Yengeç ve Oğlakta oluşan tutulmalar hayat görüşünüzü, zihninizi netleştirmeye davet ediyor.Yakın çevreye ilgi göstermek gerekebilir. İkizler ve Yay’da oluşan Ay tutulmaları değerleri, bilinçaltında gizlenmiş konuları ve maddi kararları beraberinde getirecektir.

Merkür’ün geri gittiği zamanlarda pratik yaşamın içinde düzeltilmeyi bekleyen işler karşınıza çıkabilir. Öncelikle 17 Şubat-10 Mart arasında Balık ve Kova burçlarında gerilemeyle sosyal çevreyi masaya yatırabilirsiniz. Geçmişteki ideallerinize dönüş olabilir. Geminin dümenini ne tarafa çevireceğinize dair tedirgin hissedebilirsiniz.

Daha sonra 18 Haziran-12 Temmuz aralığında özellikle Yengeç burcunda gerileme döneminde kardeşler, yakın arkadaşlar veya komşular sorguya açık olabilir. İlgili konular fazladan enerji harcamayı gerektirebilir. Eski bir eğitim konusuna dönüşünüz olabilir. Zihniniz sıkça anılara gidebilir.

Son olarak 14 Ekim-3 Kasım arasında bir gerileme var. Bu da Akrep ve Terazi’de olacaktır. İkili ilişkiler ve ortaklıklar açısından kaotik zamanlar olabilir. İş yerinde aksayan konular temponuzu düşürebilir. Sağlığa özen göstermek iyi olur.

2020 yılı size huzur getirsin.

 İKİZLER Burcu

Yükselen Burcunuzu da okumayı unutmayın

Hareketli bir yıl sizleri bekliyor. Öncelikle Venüs sizin burcunuzda geri hareket edecek. 13 Mayıs-25 Haziran arasında kendinizi, hayata yaklaşımınızı, ilişkilerinizi sorgulayabilirsiniz. Eski ilişkiler hayatınıza dönebilir. Maddi konularda 2012 yılındaki konular yeniden gündeminize gelebilir. Maddi konularda gecikmeler yaşanabilir. İlişkilerinizi gözden geçirme ihtiyacı doğabilir. Her türden ilişkinin sorgulaması yapılabilir. Ayrıca kişisel imajınızı yenilemeye gidebilirsiniz. Sonucunda egonuzu besleyen değerlerin değiştiğini fark edeceksiniz.

Bu arada 4 Haziran’dan itibaren 1,5 yıl boyunca Kuzey Ay Düğümü İkizler’e geçiyor. Gökteki bu değişim hayatınızda olumlu gelişmeler vadediyor. Kendinizi geliştirmenin değişik yollarını keşfedebilirsiniz. Yeni bilgilerle dolmak kendinizi her alanda tazelenmiş hissettirecektir. Güney Ay Düğümü Yay’da hareket ederken karşınızdaki kimselerle dengeli ilişkiler kurmaya bakmalısınız. Sınırları zorlamadan objektif bakışınızı geliştirerek ilişkilerde önemli gelişmeler elde edebilirsiniz. Zaten kendinizi geliştirirken ilişkilerinizin aynı kalması beklenemez. İlişkiler alanında denge yaratacak en hassas ayarı bulabilirsiniz.  Kadersel karşılaşmalar beklemelisiniz.

Yöneticiniz Merkür’ün geri hareketlerine dikkat etmenizde fayda var.

Öncelikle 17 Şubat-10 Mart arasında Balık ve Kova burçlarında gerilemeyle bu mesleki konular sorgulanmaya ve sıkışmaya açık olabilir. Toplum içindeki rolünüzü irdeleyebilirsiniz. Mesleki konularda yavaş ilerleyen konular sizi yorabilir. İdeallerinizi sorgulayabilirsiniz. Hukuki işler ekstra ilgi gerektirebilir.

Daha sonra 18 Haziran-12 Temmuz aralığında Yengeç’te gerileme yaşanırken değerlerinizi irdeleyebilirsiniz. Maddi konularda dikkatli olunması gerekir.

En son olarak da 14 Ekim-3 Kasım arasında bir gerileme var. Bu da Akrep ve Terazi’de olacaktır. Rutin yaşamınız birden ekstra yorucu hale gelebilir. Sağlığa özen göstermek önemli olacaktır. Ayrıca aşkta sorgulayıcı bir süreç olabilir. Yaratıcılığınızı geliştirmeye karar verebilirsiniz.

Koç Burcunda Mars gerilemesi 10 Eylül-14 Kasım arasında uzun vadeli hayat planlarınızı değiştirmeye davet edecektir. Çevrenizdeki arkadaşları sorgulama gereği doğabilir. Yeni sosyal bağlantılara yönelebilirsiniz. Uranüs ruhsal seviyede sizi uyandırıyor.

21 Haziran tarihinde Yengeç’te oluşan Güneş tutulması maddi konulara vurgu yapacaktır. Yeni gelir kaynakları yaratabilirsiniz. Ev almak gibi bir niyetiniz olabilir. Ancak engellenme duygusu baskı yaratabilir. O nedenle aceleyle harekete geçmeyi tavsiye etmiyoruz.

14 Aralık 2020’de Yay burcundaki Güneş tutulmasının oluştuğu dönemde ise iş ortaklıkları ve duygusal beraberlikleri masaya yatırma vakti olabilir. Arzu, hırs odaklı bir süreç olacaktır. Hızlı kararlar almamak önemli olacaktır.

Ay tutulmaları Yengeç (10 Ocak), Yay (5 Haziran), Oğlak (5 Temmuz)ve İkizler (30 Kasım) burçlarında oluyor.  ise Yengeç ve Oğlakta maddi konuları, eşin gelirini veya miras gibi ortak paylaşım konularını netleştirme, karara bağlama zamanı olabilir.  İkizler ve Yay’da değerleri, kendiniz ve ilişkileriniz konusunda kararlar vermeniz gerekecektir. Sizi kararsızlığa taşıyacak gelişmeler de olabilir.

2020 yılı yaratıcılığınızın yukarılara taşındığı bir yıl olsun.

YENGEÇ Burcu

Yükselen Burcunuzu da okumayı unutmayın.

Son yıllarda en büyük değişimleri yaşayan burçların başında geliyorsunuz. 2020 ve sonrasında özellikle burcun son 10 gününde doğmuş Yengeçler büyük dönüşümlere açıklar. Plüton ve Satürn sizi yeni bir kişilik sergilemeye davet ediyor. İlişkileriniz, evlilik ve ortaklıklarınız açısından değişim kaçınılmaz gözüküyor. Bu arada Uranüs sizin yeniliklere çok daha hazır duruma geldiğinizi vurguluyor. Kendini koruma altında seven siz Yengeçler için değişim rüzgârı epeydir kendini hissettiriyor. 2018 başlarından itibaren Satürn karşıt burcunuzda sizi disipline davet ediyor. Hayatın gerçekleriyle yüzleşiyorsunuz. Kendinizi, hayatınızı ve ilişkilerinizi masaya yatırdınız. Hayatınızda somut adımlar atarak bilfiil değişim yaratıyorsunuz. 2019 sonlarında oluşan Oğlak’ta Güneş tutulması özellikle Yengecin ilk haftasında doğanlara ani bitişler getiriyor. İlişkilerin krize sürüklenme ihtimali yok değil. 10 Ocak civarında doğan Yengeçler Ay tutulmasıyla kritik dönüm noktalarına gelebilirler.

Daha sonra 21 Haziranda sıfır derece Yengeç’te oluşan Güneş tutulması burcun ilk günlerinde doğan Yengeçleri engellenme duygusuyla yorabilir. Önemli adımlarınızı tutulmaya yakın tarihlerde atmamamınız akıllıca olur. Ayrıca 5 Temmuz’da 13 derece Oğlak’ta Ay tutulması var. Bu da doğum günü bu tarihin +/- 3 gün civarında olanları kararlı adımlar atmaya teşvik edecektir.

Bu arada Ay Düğümleri Haziran başında İkizler-Yay eksenine kayıyor. Bu da özellikle yükselen Yengeçler için ruhsal seviyede, manevi dünyada, yaratıcılık konusunda açılım vadediyor.  İşyeri, gündelik faaliyetlerde bir miktar yıpranmaya açık olmakta fayda var. Düğümlerle birlikte tutulmalar da 2020-2021’de ve hatta 2022’de kısmen İkizler-Yay ekseninde oluşacaktır. Buda sizin manevi olarak büyümeniz anlamına geliyor. Gündelik hayatın şartları sizi –yorabilir. Ancak bundan ruhaniyet ve hayal gücü anlamında gelişimler beklemek gerek.

Jüpiter’in Oğlak burcunda ilerlediği yıl boyunca ilişkileriniz gelişip, büyümeye açık olacaktır. Hayatınıza bilgisi ve statüsü yüksek kimseler girebilir. Bu hem aşkta, hem işte sık sık tecrübe edeceğiniz bir gelişme olacaktır. Bu tip kişilerden çok şey öğrenebilirsiniz. Ayrıca size hayatta sağlam durmayı öğretebilirler. Duygulara kapılmamayı, gerçekçi olmayı size fark ettirebilirler.

Öte yandan 2020 sonlarında gökte Jüpiter-Satürn kavuşumu önemli bir göksel olay olarak düşünülmeli. Yine sizin karşıt burcunuzdaki bu tablo sizi ve ilişkilerinizi gündeme taşıyor. Ancak yükselen burcunuzun ne olduğuna bağlı olarak özellikle hangi tür ilişkilerde yeni başlangıçlar olacağını söylemek gerekir.

Şubat’ın ortasından Nisan ayına kadar olan zaman diliminde Mars Oğlak’ta ilerlerken muhalefet edenlerle karşılaşabilirsiniz. Karşınızda duran kişilerle aranızda dengenin sağlanması için çalışacaksınız.

Koç burcundaki Mars geri hareketi 10 Eylül-14 Kasım aralığında yoğunluklu toplum içindeki duruşunuzu, rolünüzü, mesleğinizi yavaşlatacak zamanlar olabilir. Yeni şeyler yapmaya isteğinizi ertelemek durumunda kalabilirsiniz. Ev ve yuvayla ilgili değiştirmeniz gereken şeyler de Eylül-Kasım aralığında ortaya çıkacaktır. İlişkilere bakış açınız da yeniliklere açık olacaktır. Tartışmalara dikkat edin. İş ortağı ve/veya hayat ortakları bu dönemde gündemde olacağa benziyor.

Merkür’ün Yengeç’te geri hareket ettiği zamanlar bu yılın dikkat çekici bir dönemi olacaktır. 18 Haziran-12 Temmuz aralığında özellikle Yengeçler, yükselen Yengeçler ve Yengeç’te gezegenleri bulunanlar için duygusal düşünüp kendilerini rahat hissedemedikleri dönemler olacaktır.

Ayrıca 17 Şubat-10 Mart arasında Balık ve Kova burçlarında Merkür gerilemesiyle hukuki konular varsa sıkışmaya açık olabilir. Hayat görüşünüzü tazeleyebilirsiniz. Yüksek eğitimde duraksamalar olabilir. Eşin maddi kaynakları ve/veya ortaklık gelirleri, miras işleri çalışma gerektirebilir.

En son olarak da 14 Ekim-3 Kasım arasında bir gerileme var. Bu da Akrep ve Terazi’de olacaktır. Aşkta sorgulayıcı bir süreç olabilir. Yaratıcılığınızı geliştirmeye karar verebilirsiniz. Ayrıca evdeki atmosferi dengelemek gerekebilir.

2020 yılı size huzur getirsin.

ASLAN Burcu

Yükselen Burcunuzu da okumayı unutmayın

Parlaklığını vurgulamak isteyen Aslanlar için Uranüs sürpriz çıkış yapma imkânı tanıyor. Burcun ilk haftasında doğan Aslanlar toplumsal rol ve kimliklerini tümden değiştirmeye gidebilirler. Mesleki konularda yeni şeyler deneyimlemeye hazır olmakta fayda var. Hayatta gittikleri yönü değiştirebilirler. Dümeni tamamen farklı yöne kırma yılı olabilir. Köklerden ayrılma ve yer değiştirme olabilir. Yerleşimle ilgili tamamen yenilikçi bir adım atabilirler. Ebeveynler bu yılın ana konularından birisi olabilir. Onlardan apayrı bir yerde yaşama durumu olabilir. Ancak hayatınızda köklü değişimlere dirençli olmamalısınız. Büyük yenilikler, sürpriz değişimler yaşarken zorlayıcı olsa bile zamanla bir üst bilince geçtiğinizi fark edeceksiniz.

Yönetmeyi seven Aslanlar yeniliklerin keyfine varma noktasına ulaştıklarında radikal değişimlere çok daha sıcak bakacaklardır. Genç Aslanlar için yeniyi benimsemek daha kolay olabilir. Orta yaş ve üzerindeki Aslanlar rahatının bozulmasından pek haz etmeyebilirler. Ancak bilinçte açılma, ilişkilerinde eski kalıpları kırmak rahatlama duygusunu hissettirecektir. Bilgiyle gelen bir aydınlanma yaşarken gücünüze güç katabileceksiniz. Farklı düşünüşler yaratıcılığınızı besleyecektir. Kendinizi parlatma yönteminiz bile değişiyor.

Bu arada üniversiteyle ilgili konular, din kökenli mevzular ile hukuka ilişkin meseleler size farklı ve sürpriz açılımlar getirebilir. Belki de yurtdışı ve yabancı kaynaklı açılımları göreceksiniz.

Bu yıl ayrıca sosyal çevrede genişleme beklemek gerek. Yeni tanışacağınız ve sonradan ortak hedeflere sahip olacağınız kimseler size yeni umutlar ve yeni hayat planları aşılayacaktır. Zira gerek tutulmalar gerekse Ay düğümleri,  İkizler-Yay eksenine kayarken size yeni hayat planları vadediyor.

Bu arada çocuklarla ilgili konular size sorumluluk duygusu hissettirecektir. Yılın ikinci yarısından itibaren yükünüz artıyor. Hayatın eğlenceli kısmına odaklanmakta zorlanabilirsiniz.

13 Mayıs-25 Haziran aralığında İkizlerde Venüs gerilemesi var. Sosyal bağlarınızı, arkadaşlıklarınızı ince eleyip sık dokumaya başlayacağınızı işaret ediyor. Topluma fayda sağlayacak işlerin askıya alınması ihtimali olabilir. Bu gelişme özellikle yükselen Aslanlar’ın yakın çevrede bulunanlar, kardeşler, dostlar ve komşuları da dikkatlice takibe alacağını anlatıyor.

Koç Burcu’nda Mars geri hareketi 10 Eylül-14 Kasım aralığında oluyor. Bu süreç hayatın anlamını sorgulama ve hayat görüşünüzü yenileme zamanı olacaktır. Tabii bilginizi sorgulayıcı bir yaklaşım geliştireceğinizi de beklemek gerek.

Satürn’ün burç değiştirmesi sizin için evlik ve ortaklıkları gündeme getirecektir.

22 Mart 1 Temmuz arasında Satürn Kova’da hareket ediyor. Bu gelişme sizin karşıt burcunuzda oluyor. Evlilik veya ortaklık konularında somut gelişmeler beklemelisiniz. İlişkiler evliliğe gidebilir mesela. Yahut ilişkileri bitirmeye yönelebilirsiniz.  1 Temmuz sonrası Satürn Oğlak burcuna geri dönüyor. Kasım ve Aralık dönemlerinde günlük rutin işlerinizde yoğun çalışmanız, yeni oluşumlar içine girmeniz kuvvetli bir ihtimal. 19 Aralık’tan itibaren artık hayatınızda kalıcı olarak yeni bir sayfa açılacaktır. Bir ilişki ve/veya ortaklık başlatma zamanı olabilir. Üstelik de kısa sürede ilişkiler boyut değiştirebilir. Mesleki alanda da görünürlüğünüz yükselişe geçiyor.  Ayrıca mesleki alanda uzun soluklu bir ilerleme dönemi başlıyor.

21 Haziran’da Yengeç burcunun ilk derecesindeki Güneş tutulması civarında yaratıcılığınız tetikleniyor. Bu esnada şartları kontrol etmeye çalışmamanızı önerebiliriz.

14 Aralık’ta Yay burcundaki Güneş tutulmasıyla birden kendinizi sahnede ışıldarken görebilirsiniz. Yaratıcılığınız öne çıkacaktır. Çocuklarınız varsa onların hayatında yeni başlangıçlar beklemelisiniz. Belki de çocuk sahibi olabilirsiniz. 2020 ve 2021 yılları tutulmalarla size pozitif gelişme vadediyor.

Ay tutulmaları Yengeç (10 Ocak), Yay (5 Haziran), Oğlak (5 Temmuz)ve İkizler (30 Kasım) burçlarında oluyor.  Yengeç ve Oğlak tutulmaları yaratıcılığınızı ve yeteneklerinizi ortaya koyma zamanları olabilir. Ancak bilinçaltının tetiklenmesi korkuları da uyandırabilir. Yay ve İkizlerdeki tutulmalar yeni sosyal bağlantılar getirebilir. Eskileri bitebilir. Ayrıca yeni aşklar gelişebilir.

Merkür’ün geri hareketlerine dikkat etmek gerek.

Öncelikle 17 Şubat-10 Mart arasında Balık ve Kova burçlarında gerileme var. Ortak paylaşımlar ve ilişkiler mercek altında olacaktır.

Daha sonra 18 Haziran-12 Temmuz aralığında Yengeç’te gerileme yaşanırken kontrol dışı gelişmeler olabilir. Ruhsal seviyede zorlanma hissedilebilir.

En son olarak da 14 Ekim-3 Kasım arasında bir gerileme var. Bu da Akrep ve Terazi’de olacaktır. Hayatınızı kökten sorguya çekebilirsiniz. Zihninizde bir denge yaratmakta zorlanma olabilir. Biraz karasız bir dönem olacaktır.

2020 yılı ışığınızı yükseltsin.

BAŞAK Burcu

Yükselen Burcunuzu da okumayı unutmayın

2018’den beri Satürn’le hayatınızda yapısal değişikliklerin yaşandığı bir atmosferdesiniz. Plüton uzun zamandır köklü değişimlere açık oluşunuzu gösteriyor. Ayrıca 2019 Aralık’tan beri Jüpiter değişimin boyut olarak büyüdüğünü gösteriyor. Burcun son 10 gününde doğan Başaklar için 2020 sonları yaratıcı yönlerini somut bir adımla ortaya koyma zamanı olacaktır. Dikkat çekmeyi çok sevmeyen Başaklar bu yıl mecburen ön plana çıkıyorlar. Güç kazanma ve bir mevki kazanma yılı olacaktır. Çalışkanlıklarıyla dikkat çekip ödüllendirilebilirler. Çocukları varsa onların hayatında yeni oluşumlar var. 2020’de çocuk sahibi olmayı planlayan Başaklar da olabilir. Yeni hobiler edinmeye ve yeni tutkulu aşklara da açık olmalılar.

Yöneticiniz Merkür’ün geri hareketi ilişkileri ve ortaklıkları gözden geçirme zamanları olabilir.

Öncelikle 17 Şubat-10 Mart arasında Balık ve Kova burçlarında gerileme olurken ikili ilişkilerinizi irdeleme zamanı olabilir. Ancak duygularla karar almaya yatkın olacaksınız. İş ortamında veya rutin yaşamınızın geçtiği yerlerde geçmişe dönük düzeltmeler olabilir. Sağlığınıza dikkat edin. Yanlış beslenme alışkanlıkları düzeltilebilir. Spora eğilebilirsiniz.

Daha sonra 18 Haziran-12 Temmuz aralığında özellikle Yengeç burcunda aile konularının yanı sıra arkadaşlıklar masaya yatırılıyor.

En son olarak da 14 Ekim-3 Kasım arasında bir gerileme var. Bu da Akrep ve Terazi’de olacaktır. İkili ilişkiler açısından önemli zamanlar olabilir. Kendinizi iyi ifade edememe ihtimali var. Buna yönelik bir eğitim düşünebilirsiniz. Değerlerinizi yeniden oluşturuyorsunuz..

Venüs İkizler’de gerilerken 13 Mayıs-25 Haziran arasında kariyer yapıyorsanız iş hayatında iletişim kazalarına tedbir almalısınız. Genel olarak hayatta ana hedefler ve gittiğiniz yönü irdelemek isteyeceğinizi tahmin edebiliriz.

Bu arada toplum içinde fikirlerinizi daha rahat paylaşabilirsiniz. Böylece rolünüzü olumlu yönde değiştirecek adımlar atılabilir. Zira KAD (kuzey ay düğümü) bu İkizlere ilerliyor. Ancak GAD (güney ay düğümü) Yay’da hareket ederken yuvada çok fazla fikrin uzlaşması zor olabilir.

Ayrıca bir Güneş tutulması 14 Aralık’ta Yay’da olacak. Ev, yuva, yerleşim ve kariyeri etkileyen adımları aceleyle atmamak önemli olacaktır.

Mars Koç’ta gerilerken 10 Eylül-14 Kasım arasında maddi paylaşımları, miras konularını masaya yatırma zamanı olabilir. Eşin geliri konusu da vurgu yapabilir.

21 Haziranda sıfır derece Yengeç’te oluşan Güneş tutulması arkadaşlarınızla duygu bağlarının gevşemesine zemin hazırlayabilir. Uzun vadeli hayat planları değişebilir. Aslında 10 Ocak’ta Yengeç’teki Ay tutulması arkadaşlıklarınızda gerçek duyguların açığa çıktığı bir döneme işaret etmekte.

Ay tutulmalarıyla duygu dünyanızda önemli bitişler ve başlangıçlar olabilir. Tarihleri bir ajandaya not edebilirsiniz. Yay’da  (5 Haziran) ev-iş konuları, Oğlak’ta  (5 Temmuz) çocuklarla ilgili konular ve İkizler’de (30 Kasım) . Mesela 30 Kasım civarında toplum içindeki ünvanınızda bir değişim olabilir.

2020 yılı size harika başarılar getirsin.

TERAZİ Burcu

Yükselen Burcunuzu da okumayı unutmayın.

2020 yılı gerçekten dikkat çekici bir yıl olacağa benziyor.

Öncelikle yöneticiniz Venüs İkizler’de gerilerken 13 Mayıs-25 Haziran arasında hayatınızın bütününe yayılan irdelemeler yapmanız kuvvetli ihtimal. Özellikle kendinizi ve ilişkilerinizi standart kalıplardan kurtarabilirsiniz. Hayat görüşünüz değişiyor ve siz değişiyorsunuz. Eski bir eğitim konusunu tekrar hayata geçirme zamanı olabilir. Hukuki işleriniz gündem olabilir. Ayrıca yabancı kültürlere yolculuklarınız yorucu fakat öğretici olabilir. 4 Haziran’dan itibaren KAD (kuzey ay düğümü) İkizler’e geçiyor. Yeni ve pratik bilgiler kazanmak ufkunuzu genişletecektir. GAD (güney ay düğümü) Yay’da hareket ederken felsefi bilgilere, derin konulara girdikçe zihninizi fazlasıyla yorabileceğinizi gösteriyor. Ayrıca pratik hayatın içinde derin bilgi dağarcığınızı değerlendirmekte zorlanabilirsiniz.

2020 yılında Satürn ve Jüpiter öncelikle Oğlak’ta birleşirken hayatınızda en temelden yeni bir başlangıç yapma zamanları olacaktır. Ev, yuva, yerleşimle ilgili bir değişim teması olması kuvvetli bir ihtimaldir. Aile ve ebeveynlerle alakalı sorumluluklar yüklenebilirsiniz. Duygu olarak eski köklü kalıpları kırmak ve yerine yenilerini oturtmak yorucu, yıpratıcı, tüketici olabilir. İlişkilerinizdeki kalıplar da değişiyor. Sizin karşınızdakilere yaklaşımınız da değişiyor. Aynı zamanda mesleki alanda yeni hedefler oluşacaktır.

Mars 10 Eylül 2020 tarihinden itibaren 14 Kasım’a dek Koç burcunda gerilerken eşitlik üzerine kurulan ilişkileriniz mücadeleye açık olacaktır. Duygusal beraberlikler ve iş ortaklıkları hesaplaşmalara açık hale geliyor. Karşınızdaki kişilerin benmerkezci tutumları ilişkiye zarar verebilir. Terazinin barışçıl ve dengeleyici yönleri, zorlayıcı tutumlar karşısında incinebilir. Ancak diplomasiyle bu süreci çözüme kavuşturan taraf siz olabilirsiniz.

Merkür’ün geri hareketi öncelikle 17 Şubat-10 Mart arasında Balık ve Kova burçlarında yaşanırken yeteneklerinizi ve yaratıcılığınızı göstermekte zorluk olabilir.

Daha sonra 18 Haziran-12 Temmuz aralığında Yengeç burcunda geriye hareket ederken mesleğinizle ilgili geriye dönüşler hayatınıza fazladan yük getirebilir.

En son olarak da 14 Ekim-3 Kasım arasında bir gerileme var. Bu da Akrep ve Terazi’de olacaktır. Maddi konularda geçmişe ait konuları düzeltmek için emeğinizi talep eden bir dönem sizi bekliyor.

Bu arada 21 Haziran Yengeç’te Güneş tutulması kariyer konusunu birden gündemin en tepesine çıkabilir.

14 Aralık’ta Yay’da olacak tutulma ise yakın çevrenizle ilgili konuları birden önemli noktaya taşıyacaktır. Eğitim öğretim konuları da vurgu kazanabilir.

Yengeç (10 Ocak), Yay (5 Haziran), Oğlak (5 Temmuz)ve İkizler (30 Kasım) burçlarında Ay tutulması oluşurken sırasıyla meslek-kariyer, eğitim-öğretim, ev-yuva ve son olarak da uzak yolculuklar, hukuk ve yükseköğrenim konularına dair kararlar aldıracaktır.

2020 yılı barış dolu bir yıl olsun.

AKREP Burcu

Yükselen Burcunuzu da okumayı unutmayın

Yeni yıla girerken kendinizi gayet yüksek bir tempoya hazır hissediyorsunuz. Zira yöneticiniz Mars kendi burcunda. Ancak asıl Şubat’ın son haftasından başlamak kaydıyla Mart sonuna dek yoğun bir temponun içine giriyorsunuz. Zira Mars disiplinli Oğlak burcunda ilerliyor. Dönüşüm ve yeniden yapılanma teması hâkim oluyor. Özellikle zihinsel çalışmalar, eğitimler, ticari faaliyetler olabilir. Güçlü bir ifade ortaya koymaya çalışıyorsunuz.  Fikrinizi kökten değiştirecek gelişmeler olabilir. Yakın çevrenizden kimseler de sizi mücadeleye çekebilir. Kardeş ve yakın arkadaşlar hatta belki komşularınız hayatınızdaki yapılanmaların sebebi olabilir.

Yöneticiniz Mars’ın 10 Eylül-14 Kasım aralığında Koç’ta geri hareketi ciddi bir efor harcamanızı gerektirebilir. Çalışma hayatınızda geriye dönüşler yaptırtabilir. Eski konularda bir takım düzeltmeler kaçınılmaz hale gelebilir. Yeteneklerinizi ortaya koymak için epeyce enerji sarf edebilirsiniz. Gündelik yaşamın içinde ilerlemenize engel teşkil eden şeyler çıkabilir. Sağlığa fazladan eğilmek gerekebilir. Size hizmet sunanlarla gerginlik olabilir. Kasım sonlarına geldiğinizde kendinizi bir savaştan çıkmış gibi hissedebilirsiniz.

Venüs 13 Mayıs 2020 tarihinden başlayarak 25 Haziran’a dek geri giderken ilişkileriniz mercek altında olacaktır. Eski aşklar gündeme gelebilir. Bu dönemde bilinçaltında gizlenmiş korkularınız yüksek sesle konuşmaya başlayacaktır. Ortak paylaşımlarınız, krediler, vergiler, eşin geliri gibi konular gündem yaratabilir.   Çoklukla mantıkçı olmaya çalışacaksınız belki de. Ancak ikilemleriniz peşinizi bırakmayabilir. 4 Haziran’dan itibaren Kuzey Ay Düğümü (kad) İkizler burcunda hareket etmeye başlıyor ve bu tablo sizi oldukça destekliyor. Bilinçaltında kalmış pratik bilgileri değerlendirmek size fayda sağlayacaktır. Güney Ay Düğümü (gad) size engin bilgilerinizi kullanmanız için ortam hazırlayacaktır. Ancak eskiyle yeniyi harmanlamak, geçişlere izin vermek, tıpkı bir Balık burcu gibi akışkan olabilmek önemli olacaktır.

21 Haziran’da Yengeç’te Güneş tutulması olacak. Bu tutulmanın temasında engellerle karşılaşma ve kişinin kendi gücünü görememesi var. Önemli kararları bu süreçte almamak gerekiyor. Fakat olumlu yönleri yakalayabilirseniz yaratıcılığınızı fark ettirebileceksiniz.

14 Aralık’ta Yay’da oluşan bir başka Güneş tutulması daha var. Burada yoğun duygular, öfke, şehvet, arzular ortaya çıkabilir. Kadersel gelişmeler beklemek gerek. Yeni değerler yaratıyorsunuz. Ayrıca yurtdışı kaynaklı bir gelir elde etme ihtimaliniz var.  Burada kilit nokta acele kararlar almamak olacaktır. Bu tutulmalara yakın tarihler hayatınızın önemli kırılmaları noktaları olabilir.

Ay tutulmaları ise duyguları daha öne çıkartacak sahneler hazırlıyor. Yengeç’teki tutulma (10 Ocak) hayat felsefenizi, düşünceleri ortaya koyma zamanı olabilir. Yay’daki tutulma (5 Haziran), maddi konularda önemli kararlar, bitişler ve başlangıçlar getirebilir. Oğlak’ta Ay tutulması (5 Temmuz)  fikirlerinizi somutlaştırma zamanıdır. İkizler’deki tutulumsa (30 Kasım) bilinçdışında yer etmiş fikirlerin ortaya dökülme zamanı olabilir.

Merkür’ün geri hareketleri yıl boyunca 3 kez hayatınızda belirli sıkışmalar, yavaşlamalar, geriye dönüşler getirebilir.

Öncelikle 17 Şubat-10 Mart arasında Balık ve Kova burçlarında gerilemeyle yaratıcı fikirleri daha önce denemediğiniz yollardan ortaya koyma zamanı olacaktır.

Daha sonra 18 Haziran-12 Temmuz aralığında özellikle Yengeç burcunda yurtdışı, yabancı kimseler, yazma ve yayınlama ile ilgili konularda zorlayıcı vurgular olabilir.

En son olarak da 14 Ekim-3 Kasım arasında bir gerileme var. Bu da Akrep ve Terazi’de olacaktır. İkili ilişkiler açısından önemli zamanlar olacağa benziyor.

2020 yılı size bereket getirsin.

YAY Burcu

Yükselen Burcunuzu da okumayı unutmayın

Gökyüzünde büyük değişimlerin sembolü olan tablo sizin için değerler ve kazançlar alanında etkili oluyor. Satürn ve Plüto birleşimiyle 2019 yılında büyük ölçüde değer yargılarınızı dönüştürmüş olmalısınız. 2020 yılı Jüpiter’in eşliğinde yeni değerler ve yeni gelir kaynakları yaratma zamanıdır. Gerçekçi ve somut adımlar atabileceksiniz. Maddi dünyada strateji kurarak güçlü olma yolunda ilerlemeler kaydedebilirsiniz. Disiplin yaratmakta başarılı olabilirsiniz. Ancak güç elde etmeye giderken hırslara kapılmamaya dikkat edin.

Venüs karşıt burcunuz İkizlerde 13 Mayıs 2020 tarihinden başlayarak geriliyor. 25 Haziran’a dek ikili ilişkiler, evlilik ve ortaklıklar açısından sorgulatan gelişmeler olabilir. Problemli ilişkiler bu süreçte iyice su yüzüne çıkabilir. Duyguları gösterememek, yüzeysel kalmak ilişkileri yaralayabilir. Mantıkçı yollardan çözüm arayışına gidebilirsiniz ancak objektif kalmakta zorlanma olabilir. İkilemleriniz artabilir. Nihayetinde uzun vadeli hayat planlarınızda değişikliğe gitmek durumunda kalabilirsiniz. Rutin yaşamın koşullarında yenilik ihtiyacı ortaya çıkacaktır.

İlişkilerinize vurgu getirecek bir başka gelişmenin Kuzey ve Güney Ay düğümlerinin sırasıyla İkizler ve Yay burçlarına geçecek olması diyebiliriz.

Geniş görüşlülük siz Yaylar için önemli bir özelliktir. Her şeyi abartıya götürme potansiyeliniz bulunur. Ancak bu yönlerinizi kısmen de olsa değiştirmeye başlıyorsunuz. İlişkiler yoluyla çok daha mantıkçı bir yaklaşım geliştirmeyi öğreniyorsunuz. Heyecanlarınızı frenlemek hayatınızda kadersel gelişmelerin yolunu açacaktır.

Mars’ın 10 Eylül-14 Kasım aralığında geri hareketi risk almaktan kaçınabileceğinizi gösteriyor. Özellikle yaratıcılık gösterdiğiniz konularda belirgin bir hız kesme söz konusu olabilir. Atak davranmakta zorlanabilirsiniz. Yarışmacı yönleriniz törpüleniyor.  Hayatta size mutluluk veren hobiler ve sportif faaliyetlere ilginiz azalabilir. Aşkta sorgulamalar gelişebilir. Heyecan kaybı olabilir. Çocuklarla ilgili konular fazladan efor gerektirebilir.

21 Haziran’da Yengeç’te oluşan Güneş tutulması sizin için ruhsal seviyede endişe verebilir. Ortak paylaşımlar konusunda temkinli olmak size fayda sağlayacaktır.

14 Aralık’ta Yay’da oluşan bir başka Güneş tutulması sizin için daha dikkat çekici olabilir. Yeni bir kimlik ve farklı bir benlik yaratma yolunda ilerliyorsunuz. Yeni bilgiler öğrenmek ve/veya yabancılarla temas kurmak kaydıyla hayatınızda yeni açılımlar beklemelisiniz. Tedbirli olmak önemli bir özellik.

Ay tutulmaları ise duyguları daha öne çıkartacak sahneler hazırlıyor. Yengeç’teki tutulma (10 Ocak) ortak paylaşım konularını netleştirme zamanı olabilir.  Yay’daki tutulma (5 Haziran), ilişkileriniz konusunda önemli bir karar alma, kırılma zamanı olabilir. Oğlak’ta Ay tutulması (5 Temmuz)  maddi konularda karar aldırtabilir. İkizler’deki tutulma (30 Kasım) yine ilişkilerinize vurgu getiriyor.

Merkür’ün geri hareketleri yıl boyunca 3 kez hayatınızda belirli sıkışmalar, yavaşlamalar, geriye dönüşler getirebilir.

Öncelikle 17 Şubat-10 Mart arasında Balık ve Kova burçlarında gerilemeyle ev-yuva yerleşim konuları ile yakın çevrenizle ilgili temaları masaya yatırma zamanı olabilir.

Daha sonra 18 Haziran-12 Temmuz aralığında Yengeç burcunda gerileme esnasında bilinçaltında yatan duygu yoğunluğunu su yüzüne çekilecektir. Miras ve ortak paylaşım konuları önemli olabilir.

En son olarak da 14 Ekim-3 Kasım arasında bir gerileme var. Bu da Akrep ve Terazi’de olacaktır. Ruhsal seviyede hassasiyetler artıyor. Yaratıcılığınızı ortaya çıkartmanın yolunu keşfedebilirsiniz.

2020 yılı size mutluluk getirsin.

OĞLAK Burcu

Yükselen Burcunuzu da okumayı unutmayın

Bu yıl size unutulmaz deneyimler getirecektir. Önce 2008’den beri Plüto sizin burcunuzda hareket etmeye başladı. 2018’den beri Satürn kendi yeri Oğlak burcunda hareket ediyor. 2019 sonlarından itibaren de Jüpiter burcunuzu ziyaret ediyor. Epeyce geriye çekilip hayatınıza uzaktan bir baktığımızda büyük dönüşümlerin içinde bulunduğunuz görülüyor. Güç kazanıyorsunuz, otoriteniz arttı ve 2020’de artmaya devam edecektir. Yeni bir benlikle beraber yepyeni bakış açıları geliştiriyorsunuz. Hayata karşı yaklaşımınız dönüşüyor. Aslına bakarsanız önümüzdeki yıllara ait trend kendinize yatırım yapma, kişisel konulara odaklanma, yeni değerler ve yeni fikirler edinme yılları olacaktır. Özellikle Oğlak burcunun son 10 gününde doğanlar bu yıl en güçlü değişimlere açık olanlardır diyebiliriz. 2020’nin sonlarına gelindiğinde artık siz ve ilişkilerinizle ilgili değişimler tamamlanmış olacaktır. Artık değerler, maddi konular, kişisel gelirinizle ilgili çalışmalara odaklanmaya başlıyorsunuz.

Venüs İkizlerde 13 Mayıs 2020 tarihinden itibaren gerilemesi pratik yaşamın içinde yorucu bir atmosfere işaret ediyor. Yeteneklerinizi geliştirmeye yönelebilirsiniz. İş becerilerinize yenilerini ekleme ihtiyacı doğabilir. Size hizmet verenlerle ilgili bir sorgulama içine girebilirsiniz. İşyerindeki insan ilişkilerine bakış açınız değişebilir. Bir iş değişikliğine karar verebilirsiniz. Neticede toplumsal rolünüz ve hayattaki ana hedefleriniz değişime uğrayabilir. Birden çok sayıda konuyla aynı anda uğraşmak sinir sistemine ve ruh sağlığına aşırı yük bindirebilir. Bu yüzden özellikle 25 Haziran’a dek sağlığınıza özenli yaklaşmak durumundasınız.

4 Haziran’dan itibaren Kuzey Ay düğümünün İkizler burcuna geçişi açılım ve yenilenme ihtiyacınızı tetikleyecektir. Öte yandan Güney Ay Düğümü Yay burcunda hareket ederken hayatınızda kontrol dışı gelişmeler rutin düzende bir denge yaratmayı kaçınılmaz hale getirecektir. Mümkün olduğunca uçlara gitmeden akılcı davranmak çok işe yarayacaktır.

Mars’ın 10 Eylül-14 Kasım aralığında geri hareketi ev, yuva, yerleşim alanında uğraşı vermeyi gerektirebilir. Aileyle, ebeveynlerle ilgili fazladan çaba sarf etme ihtiyacı doğabilir. Kökten hayatınıza yeni bir temel atmak, gittiğiniz ana yolu değiştirme sonucunu getirebilir.

21 Haziran’da Yengeç’te oluşan Güneş tutulması ikili ilişkiler, evlilik ve ortaklıkları vurgulu bir seviyeye taşıyacaktır. Duygusal atmosferde serinkanlı olabilme gereği doğuyor. Temkini elden bırakmamanızı tavsiye edebilirim.

14 Aralık’ta Yay’da oluşan bir başka Güneş tutulması yaratıcılığınızı, geniş görüşlülüğünüzü ortaya çıkartmaya davet ediyor. Evrenin akışına güvenmek ve kabullenici olmak gerekiyor. İç sesinizi duyup dinlemeye bakmalısınız.

Ay tutulmaları ise duyguları öne çıkartacaktır. Yengeç’teki tutulma (10 Ocak) hayat ortaklıklarınıza ilişkin konuları netleştirme zamanı olabilir.  Yay’daki tutulma (5 Haziran) hayatınızdaki gizemleri çözme zamanı olabilir. Oğlak’ta Ay tutulması (5 Temmuz)  benlik duygusunu vurgularken ilişkilerinize gerçekçi bakabilirsiniz. . İkizler’deki tutulma (30 Kasım) yine iş ilişkilerinize vurgu getiriyor.

Merkür’ün geri hareketlerinde yıl boyunca 3 kez hayatınızda belirgin  sıkışmalar, yavaşlamalar, geriye dönüşler getirebilir.

Öncelikle 17 Şubat-10 Mart arasında Balık ve Kova burçlarında gerilemeyle yakın çevrenizdekilerle ilgili fikirlerinizi ve değerlerinizi masaya yatırmaya davet edecektir.

Daha sonra 18 Haziran-12 Temmuz aralığında Yengeç burcunda gerileme ilişkilerdeki problemli noktaları vurgulayabilir.

En son olarak da 14 Ekim-3 Kasım arasında Akrep ve Terazi’de bir gerileme var. Burada sosyal bağlantılarınızla iletişimde dikkatli olmalısınız. Arkadaşlıklar bitebilir. Yerine yenileri gelebilir. Toplumsal ilişkilerde yanlış anlaşılma ihtimali bulunuyor.

2020 yılı hayatınıza bolca neşe getirsin.

KOVA Burcu

Yükselen Burcunuzu da okumayı unutmayın

Hayatınızın son 2 yılında epeyce yorulmuş olabilirsiniz. Elde olmayan sebeplerle kendinizi kıstırılmış hissetmiş olabilirsiniz. Görünmeyen, fark edilemeyen şeylerden yük altında kalmış olabilirsiniz. Zira Satürn ve Plüto en göremediğiniz yerde gizli gizli faaliyet göstermekteydi. 22 Mart’tan itibaren Satürn sizin burcunuza geçiş yapıyor. Ancak 2 Temmuz’dan itibaren Satürn tekrar Oğlağa dönüyor. Aralık ayının ortasında kesin olarak burcunuzda hareket etmeye başlayacak. Yıl boyunca Jüpiter’in Satürn’le beraber Oğlak’ta hareket etmesi bilinçaltında yeni yapılanmalara çekiyor sizi. Ruhsal seviyede henüz bilince taşınmamış yapılanmalar Aralık ayından itibaren hayat geçmeye başlayacaktır. Aslında çabalarınızın pek fazla görülmediği bir sürecin ardından kendinizi gösterebileceğiniz bir dönem başlıyor. Önce Nisan-Temmuz arasında bir rahatlama hissedersiniz. İlişkileriniz dâhil hayatın pek çok yönünde sesinizi duyurabileceksiniz. Daha sonra da 2020’nin son ayından itibaren hayatınızda yepyeni başlangıçları görmeye başlarsınız. Uzun vadeli olacak girişimlerin eşiğindesiniz. İdeallerinize götürecek yolları keşfedebilirsiniz. Otoriteniz, saygınlığınız, mevkiiniz yükselecektir. Yaratıcı zihninizi ortaya çıkartacağınız verimli bir dönem başlıyor. Ayrıca ilişki, ortaklık ve evlilikler tazelenmiş yüzünüzle yeni bir boyuta geçecektir. Pek çok konunun bir anda pozitife dönmesi kuvvetli bir ihtimal olarak gözüküyor.

Venüs 13 Mayıs 2020 tarihinden başlayarak 25 Haziran’a dek İkizler’de geri hareket edeceği dönem egonuzu besleyen konuları dikkatlice ele almanızı gerektirecektir. Yaratıcılığınızı geliştirmek için belirli bir çaba ortaya koymak gerekecek.  Çocuklarla ilgili konulara da fazladan emek harcayabilirsiniz. Ayrıca aşk hayatınızda sorgulamalara gidebilirsiniz. Bu dönemde hayat felsefenizi ve evdeki atmosferi değiştirecek gelişmeler beklemek gerek.

Öte yandan 4 Haziran’dan itibaren Kuzey Ay Düğümünün (kad) İkizler burcunda harekete başlaması bu bahsettiğimiz konularda size gelişim ve ilerleme şansı tanıyacaktır. Aynı zamanda Güney Ay düğümü (gad) sosyal çevreyle bağları gevşetmeye davet ediyor. Umudu kıran gelişmeler olabilir. Ancak bu tablo hayat felsefenizde pratik yaşam bilgilerini harmanlayarak en uygun verimlilik noktasını yakalayacağınızı gösteriyor.

Mars’ın 10 Eylül-14 Kasım aralığında Koç’taki geri hareketi eğitim-öğretim alanında ciddi bir efor harcamanızı gerektirebilir. Kararsız kaldığınız durumlar ortaya çıkabilir. Harekete geçmekte gecikebilirsiniz. Yakın çevrenizle de ilişkileri gözden geçireceğiniz bir süreç olabilir. Kardeşler, kuzenler, yakın arkadaşlar ve komşular sizin için hayatın odağına yerleşebilir.

21 Haziran’da Yengeç’te bir Güneş tutulması olacak. Bu tutulma pratik hayatın içinde ve gündelik yaşamın içinde dikkat çekici gelişmeler getirebilir.  İşyeriniz varsa burada duygular ve hassasiyetler öne çıkabilir. Oysaki siz Kovaların daima mantıkla hareket etmesi beklenir.

14 Aralık’ta Yay’da oluşan bir başka Güneş tutulması daha var. Burada uzun vadeli hayat planlarına odaklanabilirsiniz. Yabancı kültürlerle ilişkileriniz artabilir. Burada kritik nokta acele kararlar almamak olacaktır. Bu tutulmalara yakın tarihler hayatımızın önemli kırılmaları noktaları olabilir.

Ay tutulmaları ise kişisel yaşamınızla ilgili temaları daha fazla öne çıkartacak sahneler hazırlıyor. Yengeç’teki tutulma (10 Ocak) iş yerinizde özellikle astlarınızla ilgili olarak bazı bitiş ve başlangıçlar getirebilir. Ya da ruh sağlığınıza daha özenli yaklaşma kararı alabilirsiniz.  Yay’daki tutulma (5 Haziran) zamanı arkadaşlıklarınızla ilgili kararsız kalabilirsiniz. Bazıları bitebilir.  Oğlak’ta Ay tutulması (5 Temmuz)  bilinçaltındaki kontrolcülük isteği ortaya çıkabilir. İkizler’deki tutulmaysa (30 Kasım) yaratıcılığınızı gösterebileceğiniz zamanlar olabilir.

Merkür’ün geri hareketlerinde yıl boyunca 3 kez hayatınızda belirli konularda sıkışma, yavaşlama ve geriye dönüşler getirebilir.

Öncelikle 17 Şubat-10 Mart arasında Balık ve Kova burçlarında gerilemeyle finans ve maddi kaynaklar konusunda fazladan dikkatli olmalısınız. Değer yargılarınız değişebilir. Ayrıca kendini ifade etmekte sıkıntı olabilir.

Daha sonra 18 Haziran-12 Temmuz aralığında özellikle Yengeç burcunda gerilerken iş yerinde iletişim kazaları olabilir. Dolayısıyla rutin düzendeki akışkanlık bozulabilir.

En son olarak da 14 Ekim-3 Kasım arasında Akrep ve Terazi’de gerileme var. Hayattaki ana hedeflerde sapmalar ve hayat felsefenizde değişiklikler olabilir.

2020 yılı size çokça sevgi getirsin.

BALIK Burcu

Yükselen Burcunuzu da okumayı unutmayın

Son iki yıldır yeni umutlarla uzun vadeli yeni hayat planları inşa etmeye çalışıyorsunuz. 2020’de yönetici gezegeniniz Jüpiter ve Satürn Oğlak’ta bir araya geliyor. Önümüzdeki 20 yılın planlarını tamamlama aşamasındasınız. İleriye yönelik büyük planlarınız olmalı. İdeallerinize doğru somut adımlar atabileceksiniz. Yeni arkadaşlıklar, yeni sosyal bağlantılar içine gireceksiniz. Ancak 13 Mayıs’tan 13 Eylül’e dek yönetici gezegeniniz Jüpiter geri hareket edecek. Bu süreç planlarınızı içselleştirme zamanı olacaktır. Bir takım elemeler yapmanız gerekebilir. Yerine yenilerini kurgulayabilirsiniz. Satürn astrolojide büyük öğretmen olarak tabir ettiğimiz, bilgelik kazandıran gezegen Nisan’dan Temmuz ayına dek Kova’da hareket edecek. Bu dönemde hayallerinizi hayata geçirmenin yollarını keşif zamanı olabilir. Zaten Aralık ayında tekrar ve kalıcı olarak Satürn Kova’da Jüpiter’le beraber hareket etmeye başlıyor. Bundan sonra yaratıcı fikirler oluşmaya başlayacaktır. Ancak soyut fikirleri hayata geçirmek ve köklendirmek zaman alabilir. Bu yılki çabalarınız uzun vadede yani 2020 sonrasında çok daha görünür olacaktır. Ektiklerinizi biçeceğiniz zamanlar gelecektir. Sabırlı olmak kilit tutum olmalı.

Venüs 13 Mayıs 2020 tarihinden başlayarak 25 Haziran’a dek İkizler burcunda geri hareket ediyor. Bu zaman diliminde ev, yuva, yerleşim konularına eğilebilirsiniz. Taşınma ihtimaliniz artabilir. Aslında hayatınızda kökten bir yenilenme beklemek gerek. Yeni fikirlerin tohumları atılıyor. Ana hedeflerinizi belirleyecek oluşumlar söz konusu olabilir. Ayrıca aile ve ebeveynlerle ilişkileriniz gündem yaratabilir. Bu arada 4 Haziran’dan itibaren Gad ( güney düğüm) İkizler’de ve Kad (kuzey düğüm) Yay’da hareket ediyor.  Bu tablo hayatınızda önemli kadersel açılımlar getirecektir. 1,5 yıl boyunca mantıkçı yönünüzü besliyorsunuz. Bilgi birikiminizi arttırmak isteyeceğiniz zamanlar olacaktır. İleri seviye bilgiyi pratik hayata uyarlamak önemli olacaktır.

Mars’ın 10 Eylül-14 Kasım aralığında Mars’ta geri hareketi maddi konularda önemli seviyede bir emek harcamayı getirebilir. Harcamalarınıza dikkat etmelisiniz. Fazla düşünmeden yatırım yapmaktan kaçınmak gerekir. Bu arada değer yargılarınızı irdeleyebilirsiniz. Hukuki işleriniz, eğitimle ilgili konular veya yabancı kültürlerle ilişkileriniz bu dönemde yavaşlayabilir. İlerlemekte zorlanabilirsiniz. En sonunda hayat felsefenizi yeniden oluşturabilirsiniz.

21 Haziran’da Yengeç’te Güneş tutulması olacak. Bu tutulmanın temasında engellerle karşılaşma ve kişinin kendi gücünü görememesi var. Yaratıcı yönlerinizi ortaya çıkartırken sıkışmalar olabilir. Egonuzu besleyen konuları masaya yatırabilirsiniz. Çocuklarla ilgili konular gündem yaratabilir. Aşkta aşırı duygu yüklü, korumacı, sahiplenici tavırlarınız öne çıkabilir.

14 Aralık’ta Yay’da oluşan bir başka Güneş tutulması daha var. Burada abartılı tavırlar, yoğun duygular, öfke, şehvet, arzular ortaya çıkabilir. Kadersel gelişmeler beklemek gerek. Özellikle mesleki alanda ilerleme, sınırların ötesine geçme çabalarınız olabilir.   Burada kilit nokta acele kararlar almamak olacaktır. Bu tutulmalara yakın tarihler hayatımızın dikkat çekici noktaları olabilir.

Ay tutulmaları ise hassas yönünüzü öne çıkartacak bir atmosfer hazırlıyor. Yengeç’teki tutulma (10 Ocak) aşk hayatınızda dönüm noktası olabilir. Bir anda duygu yoğunluğu ve empati gücünüzle ön plana çıkabilirsiniz.  Yay’daki tutulma (5 Haziran) hayatta gittiğiniz yol özellikle mesleki alanda netleşme imkânı verebilir. Oğlak’ta Ay tutulması (5 Temmuz)  arkadaşlıklar açısından önemli bir dönemeç olabilir.  İkizler’ deki tutulma (30 Kasım) evdeki atmosferin ikilemler yaratabileceğini gösteriyor.

Merkür’ün geri hareketlerinde yıl boyunca 3 kez hayatınızda bir takım sıkışmalar, yavaşlamalar ve eskiye dönüşler getirebilir.

Öncelikle 17 Şubat-10 Mart arasında Balık ve Kova burçlarında gerilemeyle kendinizi ifade etmekte zorlanabilirsiniz. Ancak yaratıcı potansiyelinizle çıkış yolunuzu keşfedebilirsiniz.

Daha sonra 18 Haziran-12 Temmuz aralığında özellikle Yengeç burcunda gerileme çocuklarla ilişkili konuları öne çıkartabilir.

En son olarak da 14 Ekim-3 Kasım arasında bir gerileme var. Bu da Akrep ve Terazi’de olacaktır. Eğitim alanında sıkışma olabilir. Eski bir hukuki konu gündem olabilir.

2020 yılı size şahane arkadaşlıklar getirsin.

Meral Pala