BARIŞ İSTİYORUZ

Akrep Döneminde ruhsal seviyede mücadelelerden geçtiğimiz, bilinçaltının acı veren yönüne odaklandığımız, ölümü tecrübe ettiğimiz bu günlerde Boğa burcunda bir dolunay oluşuyor. Yorucu, yıpratıcı duyguları dönüştürmek ve iyileştirmek için çaba sarf ederken huzur, güven, istikrar ihtiyacımız ortaya çıkıyor. Onca mücadeleden sonra sakin ve güvenli bir limana ihtiyaç duyuyoruz belki de? Maddi dünyada barış içinde güvende olmak istiyoruz. Hayatımızda sadeleşme özlemi duyabiliriz. Köklenmek, kalıcılığı deneyimlemek iyi hissetirecektir. Öte yandan gökte Satürn ve Plüto birleşimi bilinçaltını, korkuları salıvermekte zorlanabileceğimizi da anlatıyor. Derin duyguları  kontrol etmeye çalışmak iyileşme kapasitemizi sınırlayabilir. 

Böylelikle dolunay zamanları sıkça rastladığımız ikilemlere düşme ihtimali gündeme geliyor.Bir yanımız mücadele isterken diğer yanımız huzur arıyor.  

Retro Merkür’ün Akrep’te Güneş’le birleşmesi sırların açığa çıkışına zemin hazırlıyor. Bu tablo bir takım gizli bilgilerin ortalığa saçılmasını da getirebilir. Merkür’ün retro ve yanık oluşu yanlış anlaşılmaları, yanlış kişileri zan altında bırakmayı, zihnimizdekileri doğru aktaramamayı da getirebilir. Canımızı yakan duyguları aşmak için çaba gösterdiğimiz şu atmosferde kendimizi en doğru biçimde ifade etmeye özen göstermek önemli olacaktır. 

Venüs ve Jüpiter Yay burcundayken bir iyimserlik atmosferi de var. Mars’ın Terazi burcunda hareketi adalet ve barış için savaş verdiğimizin işareti. Mars’la Jüpiter’in sıkı dostluğu barışcıl yöntemleri tercih edişimizin sembolü. 

Dolunay oluşumu esnasında ülkemizde ufukta Koç burcu yükseliyor. Üstelik Ankara’ya göre çıkartılan haritada 29 derece Koç yükselmesi hızlı çıkışları, askeri yöntemleri çağrıştırıyor. Dolunay’ın TC haritasında onbirinci eve denk gelmesi  toplum olarak gelecekten beklentimizin huzur, barış ve güven ortamı olduğunu anlatmaktadır. Sabit Akrep-Boğa ekseninde oluşan bir dolunay toprak, doğa, tarım, yer altı kaynakları konularını gündeme getirebilir. İnatçı güçler karşı karşıya gelebilir. 

Boğa Burcunda dolunay hayatımıza mutluluk, sevgi, barış getirsin. Maddi dünyada  güvenliğimizi, tesis edeceğimiz şartlar gelişsin…

Sevgiler;

Meral Pala

Bütün hakları saklıdır. Kaynak gösterilmeden yayımlanamaz.

12 Kasım 2019