31 Ekim-21 Kasım aralığında gökte Merkür Akrep Burcu’ndaki geri hareket edecek. Bu yılın son Merkür gerilemesi olacak. 2019’da önce Balık sonra Yengeç şimdi de Akrep’te geri gidiyor. Su burçlarındaki geri hareketler duyguların zihnimize yön verdiğini ve bazen de bloke ettiğini gösteriyor. Merkür sessiz burçlar dediğimiz su burçlarında gerilerken yoğun biçimde geçmişimizle hesaplaşmalar yaptığımızı anlatıyor. Ve fakat dillendirmediğimizi de gösteriyor. Hep içimize doğru konuşuyoruz. 

Merkür bu kez Akrep’te gerilerken çoğunlukla yine kendi kendimizle, geçmişimizle konuşacağımız hatta çatışarak konuşacağımız zamanlara işaret ediyor. Zira Mars yönetiminde bir burç. Saplantılı düşünceler, karamsarlık ve intikamcı fikirlerden sakınmak önemli olacaktır. Aslında çokça düşünüp az konuştuğumuz zamanlardayız.Sesimizin pek de duyulmadığını düşünerek huzursuz olabiliriz.. İletişim kanallarında engellere takılabiliriz. Zihnimizin aşırı derecede derinlere kayması ve belli bir konuya aşırı odaklanması mümkün. Zihne fazla yüklenme ihtimali olacaktır.Buna bir tedbir almalıyız.

Her zaman bahsettiğimiz gibi bu dönemde  ticari faaliyetlere girmek, anlaşma-sözleşme yapmak, yeni eğitimlere girmek için zamanlama  pek uygun değil. Şimdilik ön hazırlıklarla uğraşmak ve 21 Kasım sonrası hayata geçirmek çok daha verimli olmaya imkan verecektir. Yolculuklara çıkarken bu dönemde yolda gecikmelere, aksaklıklara karşı tedbirli olmak yerinde olur. Dostluklar masaya yatırılabilir. Teknolojik aletlerin sorunları su yüzüne çıkabilir.Merkür gerilemesi yükselen burçlara göre hayatımıza neler getirebilir?

Yükselen Koçlar için eşin geliri soru işareti yaratabilir. Kardeşlerle, yakın çevreyle ilgili ortak maddi paylaşım konuları gündeme gelebilir.Bir miras konusu olabilir.  Ayrıca cinsellikle ilgili konulara eğilebilirler. Önceden yapılmış ticari konular gündeme gelebilir. Vergi-kredi konuları dikkat çekebilir. Yükselen Boğalar partnerle ilişkileri masaya yatırabilirler. İş ve/veya duygusal ilişkiler, ortaklıklar ile finansal kaynaklar gündem yaratabilecektir,  Yükselen İkizler’in kendileriyle ilgilenecekleri zamanlardır. Eski bir sağlık konusu gündeme gelebilir. İşle ilgili geçmişte kapandığını düşündükleri konular ortaya çıkabilir.  Yükselen Yengeçler çocuklarla ilgili konulara dikkatle eğilmek durumunda kalabilirler. Eski aşklar alevlenebilir. Bilinçaltından gelen mesajlara dikkat kesilmek gerek. Yükselen Aslanları’n ev, aile, yuvayla ilgili eski konular su yüzüne çıkabilir. Uzun vadeli hayat planları bundan etkilenebilir.  Arkadaşlarına farklı bir gözle bakabilirler. Yükselen Başaklar’ın yöneticisi Merkür zaten. Kardeşler, kuzenler, yakın dostlar ile ilgilenmek gerekebilir. Komşularla iletişimde dikkatli olunmalı. Kısa yolculuklara çıkarken azami dikkat gerekir. Hayattaki hedefleri yön değiştirebilir.Yükselen Teraziler için maddi konular öne çıkabilir. Belki de kaybettikleri bir para geri gelebilir. Uzun vadede değerleri dönüşebilir. Hukuki konular da dikkat çekebilir. Yükselen Akrepler’in kendileriyle çokça konuştukları zamanlar olabilir. Özellikle bire-bir ilişkilerde yaptıkları hataları çözebilirler. Bilinçaltını fazlaca kurcalamak olumsuz düşünceler yaratabilir. Yükselen Yay burçları rüyalar, bilinçaltı, sezgileri güçlü duruma geliyor. Bilinç altından gelen dürtülere dikkat etmeliler. İkili ilişkileri sorgulamadan geçerek bir boyut değiştirebilirler. Yükselen Oğlaklar için sosyal çevrelerinde, arkadaşlıklarda fikir çatışmaları ve bir elemeler zamanı olabilir. Rutin yaşam düzeninde, ev ve/veya iş yerinde yeniden düzenlemeler ve yenilenme olabilir. Yükselen Kovalar için  mesleki alanda yanlış anlaşmalarla yavaşlamalar olabilir. Toplum önünde fikirlerini aktarmakta zorlanabilirler. Yaratıcılıklarını konuşturacakları zamanlardır. Geminin rotası değişebilir. Yükselen Balıklar yüksek öğrenime geri dönebilirler. Hayat görüşleri sorgulamada ve değişiyor. Hukuki işler yavaş ilerleyebilir. En derinlerde yatan fikirleri ortaya çıkabilir.

Merkür geri hareketi uzun vadede herkesin hayatına iyilikler getirsin diyelim…

Kararmsarlığa düşmemeye özen gösterelim;)

Sevgiler,

Meral Pala

31 Ekim 2019