Akrep Burcunda Yeni Ay 

Öncelikle en büyük bayram 29 Ekim Cumhuriyet Bayramımız kutlu olsun.Tam ülkemizin doğum gününden 1 gün önce bir yeniay doğumu var bu yıl. 28 Ekim’de saat 06:38 sularında gökte Güneş ve Ay bir araya geliyor. Akrep burcunda yeniay oluşumu var. Belki de zodyağın en ilginç ve en yanlış anlaşılan burcu Akrep hayatımızda aşkınlığı deneyimlemeye davet ediyor. Bu burcun özünde egonun ölümü vardır. Aslında Balık yani bir sonraki su burcu Balık’ta tamamen egoyu aşma temaları vardır. Aynı gruptan Akrep Balığın bir ön canlandırması gibidir. Ayrıca Terazi ile başlayan ”başkası” ile başlamış olan diyalogun bir adım ötesi ”ikinin bir oluşu” vardır. Duygu seviyesinde birbirinin içinde erimek egonun ölümüdür. Dönüşümün gücünü anlatır. Öteki dünyaya ait tecrübeler münzevi yaşam ile beraber gelir. En derinlere inmek ve en tepelere çıkmak kaydıyla görünen ötesine geçmeye çalıştığımız zamanlardayız.  Akrep burcunun özünde mücadele ile farklı tecrübelerle dönüşmek ve iyileşmek vardır. Savaşçı doğası sabitlenmiştir. Su elementinin tek savaşçısıdır. Su elementi astrolojide duygu, sezgi ve hayal ederek yaratımla özdeşleşir. Ayrıca Akrep Burcu cinsellikle ilişkilidir. Zira orgazm bireyin kendi varlığının ötesine geçme ve egoyu öldürme tecrübesidir.
İşte Akrep yeniayı bizlere tüm yönleriyle ilginç deneyimler vadediyor. Mars yönetiminde bir yeniay mücadeleye çekiyor. Özellikle psikolojik savaşlara çekilebiliriz. Üstelik Mars-Satürn sertliği sınırlarımızın ötesine geçme çabamızın sembolü. Arzular temel motivasyon kaynağımız. Boğa burcundaki Uranüs bu tablonun içinde başrol 
oyuncusu olarak görülüyor. Ezberlerimizi bozuyor, aydınlanma vadediyor, tamamen kalıplar kırılıyor. Bir üst bilince geçiyoruz.
Burçlar bazında hayatımızda ne gibi konularda dönüşüme girdiğimizi YouTube videosunda aktarmaya çalıştım. Bağlantı aşağıdadır. 
 
Ülkemizin astrolojik haritasında beşinde evde oluşan yeniay öncelikle sahnedeki ülkemizin temsilcilerini sembolize ediyor. Bu alanda büyük güç savaşları ve yeniden doğuş var. Ayrıca çocuk halk, spor faaliyetleri, yarışmalar, moda ve sanat, tiyatrolar, tatil ve eğlence yerleri, borsa, kumar  bu evle anlatılır. Bu bahsi geçen konular gündem olabilecektir. Ayrıca Akrep Burcu tam da ülkemizi sembolize ediyor. Her daim küllerinden yeniden doğuşu yaşamış bir ülkeyiz. Büyük bir imparatorluğun ölümü ve ardından cumhuriyet idaresiyle yeni bir gücün doğuşu tam bir Akrep teması olarak değerlendirilebilir. 
 
Yeniay ülkemize, dünyaya ve her birimize mutluluk getirsin.
 
Sevgilerimle,
Meral PALA