Sınırların Ötesine Geçmek…Galaktik Merkezde Dolunay…

Galaktik Merkez yani 26 derece Yay burcu güçlü bir enerji kaynağı olarak  tespit edilmiştir. 1930’larda bir mühendisin araştırmaları esnasında tespit ettiği bu durum eski astrologların özel bir anlam yükledikleri zodyak alanına denk düşer. Galaksimizde Zodyağın bu alanından  yüksek titreşimli bir enerji açığa çıktığı tespit edilmiştir. Maya astrolojisinde 26 derece Yay burcu ‘Gökyüzünün Kalbi’ olarak ifade edilmiştir. Dolunayın buraya düşmesi belkide hayatımızda yüksek bir titreşimle bildiklerimizin ötesine geçme, ruhsal gelişim ve hızlı ilerlemeler getirebilecektir. Jüpiter bu dolunayın yönetici gezegeni ve Neptün’den sıkı bir kare açı alıyor. Bu bize kolektif alandan, ruhsal dünyadan, bilinçaltından itici bir gücün varlığına işaret etmektedir. Gerçekten hayallerimizin ötesine geçme zamanı olabilir.

Değişken şartlar altında dolunay sınırlarımızın zorlayacağımızı gösteriyor. Risk alma potansiyelimiz yükseliyor. İnançlı, güvenli ve iyimser bakış açımız ortaya çıkıyor. 17 Haziran pazartesi günü İkizler-Yay ekseninde Güneş ve Ay’ın karşı karşıya gelmesi fikrimizi, dünya görüşümüzü, inandığımız şeyleri ortaya koyabileceğimizi anlatıyor. Hararetli bir tartışma ortamında bulunuyoruz. Zira gökyüzünde sadece Güneş ve Ay karşıtlığı değil önemli başka karşıtlıklar da var. Büyük değişimlerin ve yeniden yapılanmaların sembolü olarak kabul edilen Satürn, Plüton, Güney Ay Düğümü kavuşumuna karşıt yerleşimde Mars, Merkür, Kuzey Ay Düğümü bulunuyor. 

Özetle gökyüzünde bunca kutuplaşma hayatımızda karar verilmeyi bekleyen durumlara işaret etmektedir. Hareket kabiliyetimizi rahatlatmaya çalışıyoruz. Alternatif fikirleri değerlendirerek yolumuzu açma çabasındayız. İlerlemek, büyümek ve gelişmek için büyük bir heves, istek ve güven var esasında. İyimserliğimiz ortaya çıkıyor. Risk almaya hazırız. Hatta abartmaya meyilliyiz. İdeallerimiz ön plana çıkıyor. Ancak gerçeklerden kopmamak önemli. Zira Neptün zihni karıştırmaya da zemin yaratıyor. Adımlarımız yüksek hızlı olacaktır.

Hepimiz için Yay burcu yönetimindeki yaşam konuları tetiklenmiş durumda. Bildiklerimizin çok ötesine geçebileceğimiz bir zaman diliminde bulunuyoruz. Hayatımızdaki değişken atmosfer yorucu gelebilir. Sonlanmalar ve yeni başlangıçlar beklemeliyiz. 

Yükselen burca göre kimlerin hangi konularda dönemece geldiğini anlamaya çalışalım:

Yükselen KOÇ; hukuki konular, yabancılarla ilişkiler, yüksek öğrenim konularına odaklanıyor olabilir. Yükselen BOĞA için; eşin/ortağın maddi durumu, ortak paylaşımlar, miras konuları gündem oluşturabilir. Yükselen İKİZLER için, duygusal ve profesyonel ilişkiler, ortaklıklar ön planda olacaktır. Bitişler-başlangıçlar olabilir. Yükselen YENGEÇ için, iş yerinde, rutin yaşam alanında dikkate aldığı ve alternatifleri değerlendirdiği bir dönem olmalı. Sağlık öne çıkabilir. Yükselen ASLAN için, yaratıcı yönünü ortaya çıkardığı bir dönem olacaktır. çocuklarla ilgili konular hızlanabilir. Yükselen BAŞAK için,  ev-aile-ebeveynler-yuva-yerleşim konuları dikkat çekici olacaktır. Yer değiştirme zamanı olabilir. Yükselen TERAZİ’nin, yakın çevre, kardeşler, arkadaşlar, komşular stres yaratabilir. Eğitim-öğretim alanında bir karar alma zamanı olabilir. Yükselen AKREPLER’in finansal konular dikkat çekici hale gelebilir. Manevi değerlerinde değişim söz konusu olabilir. Yükselen YAY için, direk olarak kendileri ve bire-bir ilişkileri öne çıkıyor. Hayat görüşü ve benlik duyguları vurgulanıyor. Yükselen OĞLAK kontrol edemedikleri gelişmeler ortaya çıkabilir. Bilinçaltı aktif duruma geçiyor. Hayaller ve gerçekler arasında gel-git olabilir. Yükselen KOVA’nın,  uzun vadeli hayat planları değişime uğrayabilir. Sosyal çevrede yenilikler, değişiklikler olabilir. Yükselen BALIK toplum önünde dikkat çekici duruma gelebilirler. Kariyer alanında önemli dönemeçlere gelinebilir. 

Galaktik merkezde dolunay oluşumu her birimize mutluluk getirsin:)

Galaktik Merkez hakkında etraflı bilgi için linkteki makaleyi tavsiye ederim:

https://www.astro.com/astrology/aa_article170503_e.htm

Yazının bütün hakları saklıdır. Kaynak gösterilmeden yayımlanamaz.

Sevgilerle,

Meral PALA

17 Haziran 2019