Yengeç’te Güneş Tutuluyor

2 Temmuz’da Yengeç Burcunda bir Güneş Tutulması var. Bu tam tutulma 10 derece Yengeç’te gerçekleşiyor. Ülkemizden izlenmiyor ancak Yengeç tutulması ülkemizin haritasında yükselen derecesine oldukça yakın gerçekleşiyor.

Buradan halkın bütünü, ülke sakinleri, ülkenin imajı, topluma ait efsaneler, refah ve genel sağlık durumu konuları gündem oluşturacağa benziyor. Ayrıca bu tutulma 2000 yılında oluşan tutulmayla benzer temaları gündeme getirmekte. 

Güneş tutulmalarının az veya çok herbirimizin hayatına bir etki yarattığını düşünmek gerek. Astroloji haritamızda hangi yaşam alanına-eve-düşüyorsa projektörler buraya çevrilir. Hızlı ve sürpriz gelişmeler olabilir. Ayrıca harita köşeleri ve gezegenler tutulmayla kavuşum, karşıtlık ve kare açılarla 5 dereceye kadar etkileşim içindeyseler ilgili konular güçlü bir değişime açık demektir. Haritanın önemli orta noktaları ve ev giriş dereceleri de tutulmadan etki alabilir. Örneğin dokuzuncu ev girişinde bir tutulma kişinin yaşamına bir yurtdışı teması veya bir yüksek öğrenim konusunu yahut hukuki bir davayı getirebilir.

Yengeç burcundaki bu tutulmanın bizim hayatımızda geçmişle ilintili konuları, aile ve yuvaya ait meseleleri, karmik ve köklerle alakalı temaları getirecektir. 

Su grubundan bir burç olan Yengeç karmik bir temayla ilgili temizlik-arınma vadediyor. Öncü nitelikteki Yengeç yeni başlangıçları da beraberinde getirecektir. Bu arada kuzey ay düğümü tarafında oluşan tutulma ileriye doğru adımlar atmayı getirecektir. İlerleme ve gelişim beklemek yanlış olmaz sanırım. Satürn ve Plüton gökte kavuşurken tutulmayla gevşek bir karşıtlık oluşturuyorlar. Bu da bize gerçeklerle yüzleşirken bir dip temizliği ve dönüşüm sağlayabilir. 

Astroloji haritamızda Yengeç burcu yönetimindeki konular annelik içgüdüsüyle adeta pamuklara sararak dış tehlikelerden korumaya çalıştığımız konular olduğunu anlatır. Hassasiyetlerimizin en yüksek olduğu ve duygusal yaklaştığımız bir yaşam alanıdır. 

Tutulmadan bir önceki gezegenin 29 derece İkizler burcundaki Venüs olması ilişkilerimizin, finansal konuların ve değerlerimizin değişime çok yakın olduğunu göstermektedir.

Tutulmadan sonra gelen Mars Aslan’da benlik vurgusu, ego savaşları, yaratıcı gücün ortaya konması olarak yorumlanabilir.

Yaralı şifacı Kiron Koç’ta tutulmayla sertlik içinde. Bu da bize egoda yaralanmalara açık oluşumuzu sembolize ediyor. 

Tutulmadan kısa bir süre sonra Merkür’ün Aslan’da gerilemeye başlaması ve Yengeç burcuna dönecek olması da bize aile, anne, babayla ilgili eskiye ait konular üzerinde durmamız gerekeceğini anlatıyor. 

Yengeç burcundaki Güneş tutulması korunma ve güvenlik ihtiyacımızın, ihtiyaçların ön plana geldiğini anlatıyor. Son derece karmik, duygusal ve hassas bir tutulma olarak gözüküyor. 

Bilinçaltının gücünü hissedeceğimiz bir tutulma bizi bekliyor. Sezgiler öne çıkacaktır. Ülkemizde tutulma esnasında ufukta modernist ve akılcı Kova burcu yükseliyor. Yenilikçi, eşitlikçi ve hümanist bir hava da yakalayabiliriz. 

Bu tutulmanın günün sonunda hepimize mutluluk getirmesini diliyorum. 

Sevgilerimle,

Meral Pala

30 Haziran 2019