2017-2018 Sezonu

7 Ekim 2017 Temel Eğitime Başlangıç

Hafta sonu programı 7 Ekim (temel seviye) Cumartesi ve 8 Ekim 2016 Pazar günü (ileri seviye) başlıyor. Ders saatleri 14:00-18:00 arasıdır.

Hafta içi ileri seviye eğitim 9 Ekim 2017 Pazartesi günü başlıyor. Ders saatleri 13:00-17:00 arasıdır.

Online eğitimler 24 Ekim 2018, Salı akşamı başlıyor. Dersler SKYPE üzerinden Türkiye saati ile saat 19:00-22:00 arasıdır.

Eğitimlerimiz, “Temel Bilgiler ve “Öngörüm Teknikleri” olmak üzere iki aşamalıdır.

Az sayıda kişiyle yaptığımız eğitimlerimizde Modern ve Orta çağ teknikleri işlenmektedir. Derslerin tamamı tarafımdan verilmektedir. Eğitimde teorik bilginin yanı sıra pratiğe yönelik bir anlatım esas alınmaktadır. Ders programı yoğunlaştırılmış olarak işlenmektedir. Normalde 80 saatlik eğitim 7 ayda tamamlanırken yoğunlaşmayka 80 saat ders 5 ayda tamamlanmaktadır.

Derslerimizin 5 kişilik küçük gruplar halinde yapılması verimi ve eğitimin kalitesini yükseltmektedir. Ders notları her hafta, e-posta ile öğrencilere gönderilir. 

Eğitime katılan kişilerin bir astroloji programı edinmeleri gereklidir. Ayrıca İngilizce bilmek ve üniversite eğitimli olmak astroloji öğrencileri için bir avantaj sağlamaktadır. 

“AstrolojideTemel Bilgiler” programını tamamlayan bir kişi, Astrolojik Doğum Haritasını sistemli olarak yorumlayabilir. İnsanın Evrenle etkileşimini, evrenin ritmini anlamak ve hayatına yön vermek bir kişisel kazanımdır.

Temel Bilgiler Eğitiminden sonraki aşamada “Öngörüm Teknikleri Eğitimi”nde ise ileriye yönelik tahminde bulunmak üzere teknik bilginin yanı sıra, gerçek hayattan örneklerle konular pekiştirilir. Öngörüm çalışması, zamanın bize getirdiğini değerlendirme üzerine çalışmaktır. Astrolojik öngörüm, bir yol haritası kullanmaya benzer.

Eğitimimiz küçük gruplar halinde,  yoğun bir programla gerçekleşmektedir. Butik tarzda bir eğitimdir.

Yoğun Temel Bilgiler Eğitimi içeriği:

Bu seviyede, astrolojiye giriş ve tarihçe, astrolojik haritada element (ateş, toprak, hava, su) ve nitelik analizi  (öncü, sabit, değişken), burçlar kuşağı (Zodyak), gezegenlerin anlattıkları, ev kavramı, gezegen-burç ve evlerim kombinsyonu, astrolojide açılar ve  kalıplar, gece-gündüz haritasıyla sekt kavramı, gezegen asaletleri, Ay’ın evreleri, haritaların tipleri, Ay düğümleri ve haritada kadersel temalar, doğum öncesi tutulmaları, gök haritası hesabı, harita yorumuna yönelik atölye çalışmaları ile  astrolojide etik yaklaşım üzerinde durulmaktadır.

Temel Bilgiler eğitimini başarıyla tamamlayanlar Öngörüm Teknikleri eğitimine katılabilirler.

Yoğun Temel Eğitim: Haftada 1 gün/4 saat 

Toplam 20 hafta-80 Saat (aylık olarak her 4 dersin bedeli 490.-TL’dir)

Öngörüm Teknikleri Eğitimi içeriği:

Bu eğitimde, transit haldeki gezegenlerin etkileri, dönüş haritaları & Güneş dönüşü (solar return) haritasının analizi, ikincil ilerletimler (progressions), yönelimler (solar arc directions), harmonik haritalar, orta noktalar, firdaria tekniği, profection (kaydırma) tekniği,  arap noktaları nasıl kullanılır ve athla çemberi   rektifikasyon (teknik bilgilerle doğum saatinin tespiti),  ilişki analizi- kompozit ve sinastri (composite & synastry) haritaları, ingress (giriş) haritaları,. A*C*G (Astrocartography)-astroloji haritasının dünya haritası üzerindeki yansımaları- seçim (electional) astrolojisi, dünya astrolojisi(Mundane), astrolojik danışmanlık becerileri, astrolojide etik kurallar ve gerçek hayattan örnek haritalar vasıtasıyla harita yorumlama atölye çalışmaları yapılmaktadır.

Yoğun İleri Seviye Eğitimi: Haftasonu 1 gün/4 saat

Toplam 20 hafta-80 Saat (aylık olarak her 4 dersin bedeli 490.-TL’dir)

İleri seviye: Haftaiçi 1 gün/4 saat, toplam 20 hafta (aylık olarak 4 dersin bedeli 490.-TL’dir)
Eğitimde örnekler katılımcıların kendi haritaları ve tanınmış kişilerin haritaları üzerinden verilecektir.

İleri seviye öngörüm teknikleri eğitimini tamamlayanlar, daha sonra talebe göre açılabilecek horary astroloji(saat astrolojisi) derslerine katılabilirler. 

Eğitmen: Astrolog Meral PALA

İletişim
Detaylı bilgi almak için, lütfen telefon veya e-posta yoluyla ulaşın.

Tel: 0212 245 43 33
GSM: 0532 604 67 43

astrolojikosesi@hotmail.com

Katılım bilgileri

Sınıflar 5 kişiliktir. 

Talebe göre hafta içi gündüz ve akşam; hafta sonu ise gündüz sınıfları açılır.
Eğitimlerin sonunda sınavlar uygulanır. Temel eğitimin sonunda yapılacak sınavda %60 başarı gösterenler ikinci seviye “öngörüm teknikleri”eğitimine devam edebilirler. Tüm sınavlarda yeterlilik gösterenler “Başarı Sertifikası” alır.
20 haftalık yoğun kursun bedeli: (aylık; her 4 ders için) 490.-TL(kdv  dahil)

28 haftalık kursun bedeli: (aylık; her 4 ders için) 350.-TL(kdv  dahil)

Dersler birbirini takip eden özellikte olduğu için devamlı katılım önem teşkil etmektedir.

Derse katılamamanın sorumluluğu öğrenciye aittir.

Eğitime katılacaklarla tanışma toplantısı  23 Eylül Cumartesi, saat 14:00’te Gümüşsuyu adresimizde yapılacaktır; toplantı detayları katılımcılara bildirilecektir

Eğitim yeri:
İnönü Caddesi,Çifte Vav Sokak üzerinde Emektar Sokak No: 2 (Alman Konsolosluğu yanı)
Gümüşsuyu-TAKSİM (Beyoğlu İlçesi)

Eğitime katılmak istiyorsanız kısa öz geçmişinizi ve astrolojiye ilginizin kaynağını anlatan bir mektup gönderiniz.

Yeni eğitim sezonunda görüşmek dileğiyle…

Bu sayfayı ilgisini çekeceğini düşündüğünüz kişilere gönderebilirsiniz!

Meral PALA
astrolojikosesi@hotmail.com

Tel: 0212 245 43 33 veya 0532 604 67 43