Oğlak’ta Dolunay

9 Temmuz Pazar günü 07:06 sularında gökte Güneş’le Ay karşı karşıya geliyor. Güneşin Yengeç’te ilerlediği zamanlardayız. Hassasiyetlerimiz çok yükselerde, duygular adeta hayatımızı yönetiyor, buluttan bile nem kapıyoruz sanki. Oysaki dolunayla beraber realist olmak durumundayız. Duygulara yer vermeden akılcı rasyonalist yönümüzü kullanmamız isteniyor bizden. Sonlanmalar kaçınılmaz. Hatta bu defa dolunaya eşlik eden Mars ve Plüton karşıtlığı da var. Bu da büyük mücadelelerle gelen dönüşümleri anlatıyor. Duyguları akılcılıkla dengelememiz gerekiyor. Fakat şu dönemde bu yönümüzü kullanmak epeyce zorlayıcı olabilir.

Bu dolunayın ayrıca 9 Ocak 2015’teki Oğlak yeniayı ve 9 Ekim 2016’daki Oğlak burcunda olan ilk dördün fazı ile ilişkili olduğunu da söylememiz gerek. O günlerde neler yaşadığınız hatırlamak bugüne ışık tutacaktır. Parantez içi bilgi olarak yazalım, Ay Oğlak burcunda en sıkıntılı yerleşimde.

Dolunayın netleştiği dakikalarda ufuk çizgisinde geniş görüşlü, kararlı ve lider ruhlu Aslan burcu yükselişte. Bu görünüm dar çerçeveden -artık- bakamayacağımızın habercisi durumunda. Ufkumuzu genişletmek durumundayız. Üstelik habercilerin tanrısı Merkür de tam tamına yükselen derecesiyle kavuşmakta. Buradan zihnin ön planda olduğunu söylemek mümkündür. Ayrca ülke açısından genç nüfus ile bir mesajı olan propogandacıların ve ayrıca basın sektöründen kimselerin dikkat çekici konumda olduğunu görmezden gelemeyiz.

Dolunay haritasında Satürn ile Mars-iki malefik-arasında oluşan kadersel 150 derecelik açı, stresli bir atmosferde bulunduğumuzun işaretçişi. Artık hayatımızda var olan düzenin tıpkı eskisi gibi devam etmesini beklememek gerek.  Tepe noktasıyla kavuşan Uranüs sürpriz gelişmeleri hayatımıza getirebilecektir. Makas değiştirir gibi yön değişiklikleri olası gözüküyor. Fakat şunu da eklemek gerek, eski klasik sistemi yeni çağdaş olan ile bağdaştırmakta başarılı olabiliriz.

Son olarak 18 derece Oğlak Burcunun sabian sembolündeki karşılığına bakalım; güçlü durumdaki kurumsal yapıların düzenin devamı için işbaşında olacağını anlatıyor. Ayrıcalıklı olanların ya da güçlü olanın gücünü dengeli kullanması gerektiğine dair vurgu dikkat çekiyor.

Bu dolunayda bir yapı inşa etmeye uğraştığımız konuyla ilgili önemli bir yol ayrımına gelmiş durumdayız. Kararlarımız her daim içimize sinsin, huzur bulalım…

Danışmanlıkta Temmuz fırsatı hakkında bilgi alın:  http://wp.me/PJxbO-2hT

Sevgilerle,

Meral Pala

7 Temmuz 2017

Yazının bütün hakları saklıdır. Kaynak gösterilmeden yayımlanamaz.