Bu bayramda aileye ve manevi değerlere daha bir vurgu var…

Yarın, 16 Temmuz 04:24’te Ay’ın yenilenmesi bayramın geldiğini anlatıyor. Her yeniay ilgili burcun sembolize ettiği konulara vurgu yapmaktadır. Bu kez Yengeç’in 23 derecesinde oluşan yeniay ev-aile-yuva-güvenlik konularına yeni bir boyut getirebilir. Bir süredir Güneş Yengeç’te hareket ederken, hayatımızda aileyle veya yaşadığımız evle ilgili bir takım uğraşları gerektirmiş olabilir. Ya da Yengeç temasını astroloji haritamızın hangi alanında yaşıyorsak o alanda hassaslaşmış olabiliriz. Yeniay bu konulara yeni bir bakış açısı getirebilecektir.

Hem İstanbul ve hem de Ankara’da yeniay doğarken ufukta yine Yengeç Burcu yükseliyor.

Ay’ın en güvenli yerde, kendi burcunda yenilenmesi son dönemlerde yaşadğımız belki meşakkatli biraz da sıkıntılı süreci çözmeye yardım edebilir.

Yeniay’la beraber gökyüzünde Merkür ve Mars tam kavuşum yapıyor, yeni fikirler ortaya çıkabilir, fikir tartışmaları gündeme gelebilir, yeni anlaşmalar yapılabilir. Ayrıca eğitim alanında yeni başlangıçlar söz konusu olabilir. Ancak Plüto Merkür ve Mars’la zıtlık içindeyken büyük mücadeleler, sıkı pazarlıkkar ve güç savaşlarını da gündeme taşıyabilir. Mücadelelerin sonucunda geriye dönüşü mümkün olmayan değişimler olacaktır.

Diğer yandan Satürn, yeniay derecesine rahat açı kurarken somut şeyler ortaya koymaya imkan verebilir. Satürn-Jüpiter sert açısı ise ilerlemenin, fırsatlara ulaşmanın koşulunun büyük çatışmaları bertaraf etmekten geçtiğiinin işareti.

Bu tabloda Venüs’ün Regulus yıldızıyla kavuşumu ise büyük başarıların vadedildiğini ancak anahtarının intikam duygusundan arınmak olduğunu gösteriyor.

Aydınlanmanın sembolü Uranüs halen Jüpiter’le rahat açı içinde. Bununla bilginin çok önemli aydınlanma potansiyeli sunduğunu göz ardı etmemeliyiz. Ay’ın düğümlerinin yükselene kare açıları da kadersel değişimlere işaret etmektedir. Ayrıca Neptün’ün yeniay haritasında yükselene rahat bakıyor olması sağduyu, sezgi ve anlayış gibi ulvi değerleri kullanabilmeyi anlatıyor.

Bu atmosferde bu kez bayramın manevi değerlere, aile değerlerine vurgu yapmasını bekleyebiliriz.

Ülkemizin haritasında da Yengeç’in yükselen burç olması, yeni başlanglçların eşiğinde oldğumuzun habercisi diyebiliriz.

Yengeç’te yeniayın ülkemize, bizlere, bütün insanlığa mutluluk getirmesi dileğiyle…

Sevgiler,

Meral PALA

15 Temmuz 2015

Güz dönemi eğitimleri hakkında bilgi için tıklayın:

http://astrolojikosesi.com/2015/06/19/guz-donemi-egit