full moon

Ben-Sen İkilemi

Koç Burcunda Kanlı Tutulma

8 Ekim’de gerçekleşen Ay Tutulması neler hazırlıyor?

Dolunay bu kez bir Ay Tutulmasıyla birlikte gerçekleşecek. Tutulma zamanı duyguların hızlı iniş çıkışına işaret ediyor. Eşitlik ve dengeyi sağlamak önemli olacak.

Kendimizi ortaya koymak, benlik duygusunu tatmin etmek için güçlü bir  itilim hissedebiliriz. Bireyselliğimizi vurgulamak isterken karşımızdakilerin de aynısını yapmak isteyeceklerini hesaba katmalıyız. Aslında karşımızdakilerin varlığıyla tek ve özel bir “birey” olduğumuzu ve bir tamamlanma yaşayacağımızı farkettirecek bir tutulma…

Koç ve Yükselen Koçlar; Ay Tutulması burcunuzda gerçekleşiyor. Dolayısıyla en fazla etkiye açık olanlar sizlersiniz. Özellikle 4-5-6 Nisan doğumlu

olanlar hızlı kararlar alabilir. Kendinizi geliştirmeye ve yaratıcılık sergilemeye çok isteklisiniz. Fakat maddi baskılar olabilir. Her durumda cesaretinizi ortaya koyarak riske atılabilir, maceraya girebilirsiniz. İlişkileriniz sürprizlerle dönemece gelebilir. Ortak paylaşımlarda geçmişe ait konular gündeme gelebilir.  Vergi borçları çıkabilir.  Yuvayla ilgili kararlar alınabilir

Boğa ve Yükselen Boğalar için tutulmanın anlamı uyanış ve aydınlanma demek. Adeta bir rüyadan uyanırcasına aniden farkındalığınız yükselecektir. Duygusal iniş-çıkışlar olabilir. İlişkilerinizi irdeliyorsunuz. Hayatın rutin düzeni açısından kritik bir noktadasınız. Hayatınıza yeni bir temel kurmaya çalışıyorsunuz. Fakat size muhalefet edenler çıkabilir. Bildiğiniz yoldan giderek zor sınavları aşmak iç huzuru ve mutluluk verecektir. Zihninizi netleştirmek yakın çevrenizdekilerle ilgili fikirlerinizi değiştirebilir.

İkizler ve Yükselen İkizler’in hayattaki uzun vadeli planlarınız hızlı bir değişime açık gözüküyor. Sosyal bağlantılarınız ani kopmalara açık duruyor. Yeniliklere açık olduğunuz sürece sert dönemeçleri zorlanmadan geçebileceksiniz. Bu mücadeleli süreçte hep size destek sağlayan bir arkadaş faktörü olduğunu hissedebilirsiniz. İlişkinizde dengeli kalabilmek önemli olacaktır. Hayatınızda yeniden organize olmayı gerektiren işler yorucu gelebilir. İşyerinde yanlış anlaşmalar mümkün. Bir yatırım kararı verme noktasında olabilirsiniz. Kazanç kaynağınız değişebilir. Sinir sisteminizi korumalısınız.

Yengeç ve Yükselen Yengeçler ev ile iş konularında hızlı kararlar almaya zorlanabilir. Sürpriz gelişmelerle hayatta hedefleriniz açısından sert dönüşler muhtemeldir. Atak ve cesur kararlar almaya çalışabilirsiniz. Aile içi ilişkilerde dengeyi sağlama çabalarınıza rağmen gerginlikler olabilir. Yeni bir bakış açısıyla hayata yaklaşımınızda 180 derece farklılıklar oluşabilecektir. Somut işler yapma gayretindesiniz. Yaratıcılığınızı kullanarak maddi durumunuzu belirleyebilirsiniz. İşiniz fazla yoruyor olabilir. Sağlık konusunda özenli olmaya bakın.

 Aslan ve Yükselen Aslanlar enerjik, yenilikçi ve yaratıcılık açısından verimli bir dönem yaşıyorsunuz. Tutulmayla beraber zihninizi netleştirme imkanınız olacaktır. Eğitim hayatınız devam ediyorsa bir seçim yapmanız gerekebilir.  Son 2 yıldır engelleri aşma konusunda uzmanlık geliştirmiş olabilirsiniz. Boyun eğmeye hiç alışık olamamanıza rağmen bu konuda kendinizi aşmış hissedebilirsiniz. Hukuki işleriniz varsa bu tutulmayla çözüme ulaşabilirsiniz. Arkadan gizli işler çeviren kişiler varsa artık daha fazla kendilerini gizleyemeyecekler.

Başak ve Yükselen Başaklar’da tutulma maddi konuları ön plana çıkartıyor. Özellikle ortaklıktan gelen paylaşımlar açısından yol ayrımına geliyorsunuz. Bundan böyle değer yargılarınızı daha rafine kriterlere göre belirliyorsunuz. Buna göre hayattan beklentileriniz yükselecektir. Isı yayan cihazlarla ilgili tedbirli olmakta fayda var. Örneğin evdeki bir ütü, fırın, ocak, her türlü ısıtıcıyı dikkatli kullanmaya bakmalısınız. Bu arada kendinizi tartışmaların ortasında bulabilirsiniz. Bu tip ortamlardan uzak durun. Sebebi Merkür sizin yöneticiniz kendinizi ifade etmekte zorlanma yaratabilir.

Terazi ve Yükseler Teraziler tutulmaya hassaslar, özellikle 7-8-9 Ekim doğumlular bu dönemde etkiye oldukça açık.  İlişkileriniz bu dönemde aniden kritik bir dönüm noktasına gelebilir. Partnerinizin de rolüyle bir tür uyanış yaşamanız mümkündür. Bu size yaratıcı kapasitenizi fark ettirecektir. Aslında bu noktada hayattaki yönünüzü değiştirebileceksiniz. Arkadaşlardan gelen destek ve biraz da kendi gayretinizle ilerleme şansınız yüksek. Fikirlerinizi savunmak durumunda kalabilirsiniz. Bir eğitime başlangıç yapabilir, astroloji gibi zihinsel olarak çok aktif olacağınız çalışmalara yönelebilirsiniz.

Akrep ve Yükselen Akrepler için gündelik yaşamın düzeninde değişiklik gerektirecek gelişmeler olabilir. Ancak bunu algılamakta zorlanabilirsiniz. Huzursuz eden şartlardan kurtulmanız gerektiğini fark edebilmek büyük bir adım olacaktır. Hedefleriniz açısından fırsatlar söz konusu. Ancak bu fırsatları yakalamak için çetin bir mücadele gerekiyor. Tazelenmeye ihtiyacınız olduğunu hissediyorsunuz. Kendinizi acımasızca eleştirmeye eğilimlisiniz. Hayatınızın bütününe yeni bir şekil vermek üzere maddi risklere girebilirsiniz. Hayat felsefeniz değişime uğruyor. Harcama yaparken tedbirli olmakta fayda var.

Yay ve Yükselen Yaylar tutulmayla beraber hayat planlarında değişime gidebilirler. Yaratıcı yönünüzü sıra dışı yollardan ortaya çıkartmanın eşiğindesiniz. Büyük bir çıkış yapmaya hazırlanıyorsunuz. En çok yurtdışı bağlantılı gelişmeler beklemek gerek. Fakat Satürn bilinçdışı korkular yaratabilir. Bunların üstesinden gelmek için inancınızı korumaya bakmalısınız. Bu dönemde algınız kuvvetli ve sezgilerle hareket edebilirsiniz. Eğitimlerle kendinizi geliştirmeye heveslisiniz. Hayatınızda her şeyin birden hızlandığı, çok çeşitliliğin oluştuğu bir dönemdesiniz. Yolunuzu kaybetmeyin yeter!

Oğlak ve Yükseleni Oğlak olanlar için tutulmayla beraber yuvayla ilgili hızlı gelişmeler, yer değişiklikleri olası gözüküyor. Risk almaya, atak davranmaya zorlanıyorsunuz. Kontrol dışı gelişmeler, gizli düşmanlıklar olabilir. Hayatın getirdikleri kendinize yeni bir yol çizmeyi getirecektir. Toplum önünde adaletli duruşunuzu öne çıkartıyorsunuz. Bu size hedefleriniz konusunda bir yol açabilir. Hızlı kararlarla köklü değişiklikler olası gözüküyor.  Aynı idealleri paylaştığınız kişilerle ilgili soru işaretleri oluşabilir. Evlilik, ortaklıklarınız veya ilişkileriniz son gelişmelerden nasibini alacaktır.

Kova ve Yükseleni Kova olanlar Ay  Tutulmasıyla birlikte zihninizi netleştirecektir. Sıra dışı fikirlerinizi cesurca dile getirebilir, hiç beklenmedik çıkışlar yapabilirsiniz. Eğitimle ilgili bir yol ayırımında olabilirsiniz, kararınız ne olursa olsun sürpriz niteliğinde gelişmeler sizi bekliyor. Hayattaki hedefleriniz mercek altında. Arkadaşlık ilişkileriniz  bu dönemde vurgulu  gözüküyor. İdeallerinizi gerçekleştireceğiniz gruplara katılabilirsiniz. Duygusal ilişkiler  ufkunuzu açmaya zorluyor. Ancak mesleki hırslarınız ilişkileri baskı altına alabilir. Bu dönem sonuçta size yeni bir rutin yaşam düzeni getirecektir.

Balık ve Yükselen Balıklar için tuıtulma iş-para-meslek konularını vurguluyor. Kariyerde atak yapma dönemindesiniz. Finansal konularda sürpriz niteliğinde gelişmeler olabilir. Cesaretinizi kullanarak bir hamle yapmanız an meselesi. Tutulma fitili ateşleyecek güce sahip. Temel motivasyonunuz benlik duygusunu tatmin etmek. Yabancılarla bağlantılı konular öne çıkabilir. Toplum içinde hırslı bir imaj çiziyorsunuz. Erkek figürlerin kışkırtmasıyla kendinizi tartışmaların ortasında bulmanız mümkün. Derinden hayat görüşünüzü sorguluyor olabilirsiniz. Değer yargılarınız değişiyor. Seyahatlerde tedbir almak gerekiyor.

Sevgiler,

Meral Pala

DMA

6/10/2014