Akrepte Tutulma

AKREP’te Güneş Tutulması

24 Ekim’de ülkemizde saat 00:56’da yeniay oluşumu bir Güneş tutulmasıyla gerçekleşiyor. Akrep burcunun sıfır derecesinde oluşan parçalı Güneş tutulması ülkemizden izlenmiyor. Kanada ve ABD’nin bir bölümü ile Meksika’nın tamamı ve Pasif Okyanusunda etkili oluyor.

Eski astrologlar, Ay’ın yörüngede ilerlerken Dünya ve Güneş arasına girerek Güneş’in ışığını kapatmasıyla oluşan doğa olayını, Güneş Tutulmalarını, gökyüzünün kararması ve soğuması nedeniyle olumsuz gelişmelere yormuşlardır. B.Brady tutulmaları joker kartlarına benzetir. Sürpriz gelişmelere işaret ettiklerini söyler. Brady’nin ifadesiyle bu tutulma enerjiyi yükselten, olayları hızlandıran bir itici güç olacaktır. Yoğun duygular ihtiraslı bir atmosfere

işaret etmektedir ve heyecan verici gelişmeler beklenebilir. Tutulma Akrep burcunun sıfır derecesinde, zodyağın “yanan yol” diye adlandırdığımız zorlayıcı bölgesinde oluşuyor. Güneş-Ay-Venüs sıkı bir kavuşum içindeler. Duyguları anlatan Ay ve Venüs Akrep’te rahat değiller. Bilinçaltının derinliklerini, görmezden gelinen zorlayıcı duyguları anlatan Akrep Burcu’nda tutulma, derinlikli ve tutku seviyesinde duygularla irrasyonel davranmayı getirebilir. Akrep Burcu tükenme ve yeniden doğumu sembolize eder. Fiziksel ölümden daha geniş kapsamlı bir ölüm temasının varlığından söz edilebilir. Hayatımızda artık miadı dolmuş olan ne varsa bir nevi biçim değiştirerek, yeni bir şekil kazanmış, iyileşmiş olarak tekrar hayata geçer. Ölüm ve doğum temaları her zaman yorucu duygulara işaret etmektedir. Tutulmanın lordu Mars, savaş gezegeni 28 derece  Yay’da, gökyüzünde diğer gezegenlerle açı kuramıyor. Bir anlamda sahipsiz durmaktadır. Mars’ın açısız oluşu kendini tutuşturan bir alev topuna benzer. Enerjinin yol bulup dışarı çıkamaması zararlı davranmaya zemin hazırlamaktadır.  Su elementiyle bilinçaltında temizlik beklerken Mars, enerjinin rahat akmadığını göstermekte.  Bu da kabına sığamamanın neticesinde bir tür deri değiştirme olayına benzetilebilir.

Tutulma,Türkiye’nin haritasında halkın çocuk kesimi, spor faaliyetleri, yarışmalar, moda ve sanat, tiyatrolar, tatil ve eğlence yerleri, borsa, kumar ve sahnedeki temsilciler ile elçilerin alanına düşmektedir.

Tutulma anında ülkemizde ufukta Aslan Burcu yükseliyor. Aslan burcu otoritelerle ilgili burçtur. Türkiye’nin astrolojik haritasında milli kaynakları, bankaları, finansal kurumları, borsalar, para piyasaları, ülkenin refahı-zenginliği, sahip olduğu manevi değerler ve değer yargılarını anlatan alan, Aslan Burcu yönetiminde bulunuyor. Ülkemizde finans piyasaları ve özellikle Merkez Bankasıyla ilgili konulara vurgu gelebilir.

Ülkemizin yeni Güneş Dönüşü haritasına bakarsak Yengeç yükselen bir senede duygular baskın ve milliyetçilik duygularının öne çıktığını söylemek gerekir. Ay (halk) Oğlak’ta rahatsız ve malefik Plüton ile Mars’ın ortasında sıkışmış durumda.

2014 Profeksiyon haritası ise mali kaynaklar, mafya faaliyetleri ile başka ülkelerden gelen maddi desteğin vurgulandığını anlatıyor. Finans piyasalarının tutulmayla beraber vurgulu duruma geleceğini düşünebiliriz. Ay Oğlak’ta rahatsız ve Plüton ile Mars’ın ortasında sıkışmış durumda.

Tutulma haritasında finansal konuları, sosyal hayatı sembolize eden Venüs’ün Akrep’te yanık oluşu zorlu bir sürece işaret ediyor.

Ölüm ve doğumun sancılı bir süreci  anlattığını düşünürsek içinde bulunduğumuz dönem pek kolay olmayacak gibi duruyor. Tutulmanın derecesi Türkiye haritasında tam Plüton ve Jüpiter’in orta noktasına düşüyor. Sembollerin dili güç tutkusu ve servet kaybı olarak yorumlanabilir.

 “Değişmeyen tek şey değişimin kendisidir” deyişi bu kez tutulmanın temasıyla tam örtüşüyor.

Kişisel olarak yükselen burçlara göre;

Koçlar ortaklaşa paylaşım konularında, kredilerle ilgili  mücadele vermek durumunda. Boğalar evlilik ve ortaklık alanında zorlanma yaşayabilir. İkizler’in gündelik hayat ve rutin yaşam koşulları evrim geçirebilir. Yengeçler, yaratıcı gücünü kullanmak istiyorsa gururun üstesinden gelinmesi gerek. Aslanlar, evle, yuva ve ebevenylerle ilgili konular öne çıkmakta. Başaklar’ın eğitim alanında ve yakın çevreleriyle  ilgili mücadele vermeleri gerekebilir. Teraziler‘in maddi kaynaklarına dikkat etmeleri gerekir. Akrepler için hayatlarında tümden değişim getiren şartlar oluşuyor. Yay için ruhsal ve bilinçaltı seviyede temizlik söz konusu. Oğlaklar umutlarını yeniden kurgulamak durumundalar. Kova için kariyer konusu çok önemli gözüküyor. Balıklar ise hayata bakış açılarını dönüştürme evresindeler.

Zorlu sürecin yansımalarının hayatımıza olumluluk getirmesi umuduyla…

Bu yazının bütün hakları saklıdır. Kaynak gösterilmeden yayımlanamaz.

Meral PALA

D.M.A.

22/10/2014

İstanbul