YAY'da Dolunay-2014

22 derece Yay Burcunda dolunay neler anlatıyor olabilir?

İkizler-Yay ekseninde oluşan dolunay değişken nitelikli burçlarda şartların sabit olmadığının işaretçisi gibi gözüküyor. Dolunay zamanları olgunluğa erişmiş olan konuların görünür olmasını, netlik kazanmasını ve açığa çıkmasını getirmektedir. Yay burcunun bilgiyi, bilgeliği, zihinsel-düşünsel konuları, farklı hayat görüşlerini anlatması bir takım bilgilerin ortaya çıkmasına, farklı görüşlerin tartışılmasına zemin hazırlıyor. Fikirlerin özgürce ve hatta fazlaca hararetli biçimde ifade edileceği bir atmosferden söz edebiliriz. Fanatikçe fikirleri savunma ihtimali olabilir. Ancak Merkür’ün Yengeç’te gerilemesiyle daha çok geçmişe ait ve bugüne kadar iyi korunmuş, sır niteliğindeki konuları gündeme getirebilir. Sırların açığa çıkmasından bahsedebiliriz.  Güneş’in İkizler’de 12. Evde yerleşimi dedikodu niteliğindeki bilgilerin ortaya dökülebileceğini de anlatıyor. Retro Merkür zihinsel karmaşaya zemin hazırlıyor, karşılıklı yanlış anlaşmalara oldukça müsait bir atmosfer var. Merkür’ün Yengeç’te hareketi konuların içeriğinde duygusal ve milliyetçi temaların olabileceğini gösteriyor.

Bu arada dolunay zamanı Satürn-Venüs karşıtlığının da netleştiği zamana denk geliyor. İlişkilerimiz önemli testlerden geçiyor ve değer yargılarımız mercek altında.  Dolunay zamanı sonlanmalar ve tamamlanmalar ile de özdeşleşir.  Dolunay’la birlikte siyasi ve diplomatik ilişkiler dâhil genel anlamda hayatımızdaki bütün ilişkiler bir dönüm noktasına gelebilir. Daha önceden var olan bir takım problemler gün yüzüne çıkabilir, karşılıklı güveni sarsacak şartlar ortaya çıkabilir.

Dolunay ufukta Yengeç burcu yükselirken (İstanbul ve Ankara’ya göre) oluşmakta. Transit Uranüs ile Yükselen burç net bir kare açı kuruyor, beklenmedik şartlar, sürpriz gelişmeler muhtemel gözüküyor. Ülkemizin haritasında da Yengeç Burcu yükselmektedir ve transit Plüton Türkiye haritasındaki Plüton ile keskin bir karşıtlık içinde ve bu tabloya ilaveten transit haldeki Mars, Plüton ile net bir kare açı kurmakta. Bu resimde Mars ve Mars’ın bir üst oktavı olarak saydığımız otoriter Plüton oldukça sert enerjilerin işbaşında olduğunun işaretçisi.

Jüpiter-Satürn-Kiron su grubu burçlarda büyük bir akıcılık içersindeler. Bu yerleşim duyguların çok rahat ön plan geçebileceğinin sembolü olduğu gibi eskiye dair bilinçaltında köklenmiş konuların temizlenmesine de imkân verebilir.

13 Haziarn saat 07:11’de Yay Burcunda dolunay’ın tüm sertliklere rağmen ilerlemeye, bilgeliğimizi ve geniş görüşlülüğümüzü, iyimser ruh halimizi ortaya çıkartmaya yardım etmesi umuduyla…

Meral Pala

13 Haziran 2014

Yeşilköy

Yeni eğitim dönemimiz hakkında bilgi almak isterseniz: http://astrolojikosesi.com/2014/06/02/astroloji-egitimi-2/

Bu yazının bütün hakları saklıdır. Kaynak göstermeden yayımlanamaz