Sessizce kanatlarını çırpan ve görme-işitme yeteneği çok güçlü olan Baykuş bir Akrep Burcu sembolüdür. Bilge ve derin görüşlü Akrep’i temsil eder.

14-20 Kasım Haftası
AY’ın ışığı küçülüyor
Güneş Akrep’te ilerlemeye devam ediyor
Merkür giderek yavaşlıyor…

Hafta boyunca Mars, Jüpiter ve Plüton arasında oluşan üçgen açı, maddi dünyayla ilgili başarılı sonuçlar getirecektir. Mars Başak’ta; sıkı çalışma ve mükemmele ulaşma gayreti veriyor. Jüpiter Boğa’da sahip olduğumuz değerleri geliştirmeye çalıştığımızı anlatıyor. Mars ve Jüpiter’in Plüton’la kurdukları akıcı ilişki gücümüzü doğru yönlendirme şansı verecektir. Güneş halen Akrep’te iken hayatımızda çürümüş olan şeyleri sona erdirip yeni başlangıçlar yapmak için çabaladığımızı anlatıyor. Psikolojik olarak zorlanmalar yaşasak bile bir nevi zehirli otları ayıklamak gibi hayatımızda gereken dönüşümü gerçekleştirmek uzun vadede fayda sağlayacaktır. Bu arada Merkür’ün yavaşlaması zihinsel ve iletişime ait konularda yoğunlaşma getirecektir. Düşüncelerin içselleşmeye başlaması beklenebilir. Tabii Merkür, Venüs ve Kuzey Ay Düğümünün hafta boyunca ve özellikle Pazartesi-Salı günleri kavuşumda oluşu, zihinsel konularda, eğitimde, ticari işlerde ve sosyal alanda gelişmeye açık olduğumuzu anlatıyor. Sevgiye dayalı ilişkilerde ve sanatsal faaliyetlerde geniş açıdan bakmaya çalışacağız.

14 Kasım Pazartesi günü; 05:43’den 09:20’ye dek Ay açısız hareket ediyor. Daha sonra Yengeç burcuna ilerliyor. Ay; gökyüzünde toprak elementinde ki büyük üçgene Jüpiter ve Mars ile 60 derecelik açılar kurarak bir uçurtma oluşturuyor. Bugün işlerimizin rahat ve kolay ilerlemesini beklemek gerek. Esasında bugünün akıcılığından yararlanmakta fayda var. Aynı zamanda Kiron’la da olumlu bir açı içinde bulunan Ay, merhametli yaklaşımlar içinde olacağımıza ve etrafımızdakilere ilaç olabileceğimizi anlatıyor. Plüton ve Uranüs’le Ay; derinleşme ve huzursuzluk verebilir. Bunu bir motivasyon aracı olarak kullanabiliriz.

15 Kasım Salı günü; Ay Yengeçte ilerlerken Akrep Burcunda bulunan Güneş’le uyumlu gözüküyor. Özellikle akşam saatlerinde duygusal eğilimler yükselecektir. Satürn-Ay karesi içsel gerilim sebebi olabilir. Hassasiyetlerin bastırılması zorlanma sebebi olabilir.

16 Kasım Çarşamba günü; sabah 07:23’ten akşam 18:18’e dek boşlukta kalacak. Neredeyse tüm gün boyu Ay’ın Yengeç’te açısız kalması önemli işlerimizi ertelemeyi gerektiriyor. Boşuna çabalayıp durmak istemiyorsak Ay’ın Aslan’a geçişini beklemek gerekecek. Ay; gururumuzu abartmak için Jüpiter’e kışkırtıcı baskı kurabilir. Aynı zamanda; Uranüs’le açısı rahatlıkla, farklı ve sıra dışı olmak veya meydan okurcasına davranmak için tetikleyebilir.

17 Kasım Perşembe günü; Ay Aslan burcundayken, keyif alacağımız, egoyu tatmin eden, yaratıcı yönümüzü ortaya çıkartacak işlere yönelebileceğiz. Büyük resmi görmek, gelişme kaydetmeyi getirecektir. Ancak biraz fazla gösterişe kaçabilir veya gürültücü davranabiliriz.

18 Kasım Cuma günü; neredeyse bütün gün Ay Aslan burcunda ilerliyor. Renkli ve dışavurumcu eğilimler içindeyiz. Ancak günün ilerleyen saatlerinde, Ay-Neptün karşıtlığı karmaşa ve belirsizlik yaratabilir. Aldanmaya, karmaşaya açık bir atmosfer hakim olacaktır. Azami dikkat göstermek gerek! Aslında Güneş-Neptün ve Ay gökyüzünde birlikte birbirini zorlayıcı biçimde yerleşmiş durumdalar. En iyisi risksiz bir gün geçirmek olacak. Sağlamcı davranmakta fayda var. Akşam 21:06’dan itibaren, cumartesi erken saatlere 00:20’ye kadar, Ay açı yapmıyor. Daha sonra Başak burcuna ilerliyor.

19-20 Kasım günleri, hafta sonuna biraz tezat bir atmosfer var. Ay Başak burcunda, çalışma ve didinme getiriyor. Becerilerimizi kullanmak, özellikle el hünerlerimizi açığa çıkartmak için fırsatımız olacaktır. Zihinsel aktivitenin yükselmesini bekleyebiliriz. Finansal durumumuzu gözden geçirmek, detaylı hesap işlerine girmek durumunda olabiliriz. Güneş-Neptün açısı hayallerimizi ortaya çıkartmak için zorluyor.

Meral PALA

Umut dolu bir hafta olması dileğiyle…

Bu yazının bütün hakları saklıdır. İzinsiz yayınlanamaz.

astrolojikosesi@hotmail.com