AKREP Burcunun bir başka sembolü ; kişisel arzuların yerine evrensel sevgiyi koyan Güvercin, barışı sembolize etmektedir…

7-13 Kasım haftası

Güneş Akrep’te ilerlemeye devam ediyor…
Venüs ve Merkür Yay Burcunda yakın derecelerde
9 Kasım’da Neptün, düzgün hareketine dönüyor
10 Kasım’da 18 derece Boğa Burcunda DOLUNAY
11 Kasım ‘da Mars burç değiştiriyor,Başak burcuna ilerliyor…

7 Kasım Pazartesi günü; Ay Koç Burcunda ve Güneş Akrep burcunda ilerliyor. Gökyüzünün ışıkları Güneş ve Ay’ın yönetici gezegeni Mars, Aslan’da Neptün’le karşılık içinde bulunuyor. Egoyu öne çıkartıcı düşünmeden atılan adımlar, gerçeklerden kopma ve yanlışa sürüklenme riski yaratıyor. Sisli bir atmosferde önümüzü göremeden, Ay’ın sabah saatlerinde Uranüs’le kavuşumdan ayrılıp, Plüton’la kare açı içinde olması da tansiyonu yükseltebilir. Aynı zamanda Ay’ın Venüs ve Merkür’le akıcı bir açı kurması pozitif bakış açısıyla kolayca riske atılmayı, macera sever bir ruhla cesareti sergilemeyi getirecektir. Jüpiter-Plüton karesi hafta boyunca etkin olacak güç tutkusunun abartılı seviyelere çıkabileceğini anlatıyor. Kısacası ani çıkışlar, hırslı tutumlar kayıplara neden olabilir. “Hırsla kalkan zararla oturur” sözü tam da bugün içinde bulunacağımız atmosfere uygun gözüküyor.

8 Kasım Salı günü; Ay Koç Burcundaki hareketine devam ediyor. Ancak bugün Ay ve Satürn’ün karşıt duruşu acelecilikten nispeten uzaklaşacağımızı, daha kolayca frene basabileceğimizi anlatıyor. Hızlı çıkışlara meyilli olsak bile engelleri algılayarak sınırları zorlamaktan kaçınabiliriz. Mars-Neptün karşıtlığı bugün de etkin olacak. Cesaret kırıcı ve özgüveni kaybettiren adımlar atmaktan kaçınmakta fayda var. Belirsizlik ortamı hedefe yönelmekte kargaşaya neden olabilir. Ancak olumlu açıdan bakarsak, yaratıcı olma dürtüsü hayal gücümüzü tetikleyebilir. Bu arada Neptün’ün astrolojide sembolize ettiği ilaçlar, gazlar ve denizler fiziksel enerjimize tehdit oluşturabilir.

9 Kasım Çarşamba günü; 07:47’den 09:46’ya kadar boşlukta kalıyor. Daha sonra Boğa burcuna geçiyor. Güneş Akrep’te ilerlerken, Ay’ın Boğa’ya geçişi dolunay atmosferini başlatıyor. İkilemler ve dengeli olma ihtiyacı hissedilecektir. Sabit burçlarda bulunan ışıklar inatçı enerjileri ortaya çıkartıyor. Ay Boğa’dayken huzur ve güven arayışı hissediliyor, temkinli olma gayretindeyiz. Ay-Jüpiter kavuşumunun Plüton’la üçgen kurması maddi konularda gücümüzü yerinde kullanabileceğimizi anlatıyor. Venüs’ün Yay burcunda yerleşimi bonkörlük yapmaya açık olacağımızın da göstergesi. Her şeye rağmen toprak elementlerinde üçgen istikrarlı olmaya imkân verecektir. Güneş’in yöneticisi Mars’ın sabit Aslan burcunun son derecesinde bulunması egoyu ortaya koyma, yaratıcılığı sergileme veya gururu ön plana almakla alakalı kadersel gelişmeleri de beraberinde getirebilir. Zodyak kuşağının son derecelerinde, açısız bulunan gezegenler zorlanmayla değişim temalarını anlatır.

10 Kasım Perşembe günü; Mars Aslan’ın son derecelerinde açısız ilerlemeye devam ediyor. Egonun yıkıcı çalışmasından ve intikam duygusundan kaçınmakta fayda var. Mars 29 derece Aslan’da, sabit bir yıldız olan Regulus ile yakın duruyor.
Gece 22:00 sularında dolunay keskinleşiyor. Ay Boğa burcundayken, güdüsel olarak maddi güvence ve konforu sağlamak huzur kaynağı olacaktır. Sağlamcı ve gerçekçi olma ihtiyacındayız. Devamlılık yaratmak temel güdümüz olabilir. Şartların değişmesi rahatsız edebilir, değişime karşı bir direnç gösterebiliriz. Oysaki Akrep burcunda yer alan Güneş kökten değişime zorluyor. Üstelik Akrep burcu Mars yönetiminde olan bir burç ve zorlu mücadelelerle baş etmek gerektiğini anlatıyor. Akrep teması, fiziksel ve daha çok da psikolojik olarak savaşarak çok büyük bir dayanıklılıkla değişimi gerçekleştirebilmeyi anlatır. 26 Ekim’de Akrep burcunda oluşan yeniayla birlikte hayatımızda çürümüş olan neyi değiştirmeye başladıysak, şimdi dolunay zamanında bir krizle baş etmek durumunda kalabiliriz. İstikrarı elde etmek için değişimi gerçekleştirmenin bilincine varacağız. Güneşin yöneticisi Mars’ın Neptün’le karşıtlığı benlik duygusunun kişisel hedefleri aşan bir fedakârlık uğruna çözülebileceğini gösteriyor. Dolunayla birlikte bilinçaltında gizli kalmış zorlanmaları aydınlığa kavuşturma şansımız olabilir. Duygusal yoğunlaşmayla bilinçaltının en derinlerine bakarak amacımızı, gerçek bir değişim için neye ihtiyacımız olduğunu keşfedebiliriz. Böylece maddi dünyada aradığımız huzura ve güvene kavuşabiliriz.

11 Kasım Cuma günü; 18:28’den 22:11’e kadar açısız ilerliyor, ardından İkizler burcuna geçiyor. Mars; savaş gezegeni Başak burcuna ilerliyor. Ay ve Mars’ın yönetici gezegeni Merkür, Yay burcunda detaylarda özenli olmayı güçleştiriyor. Sinir sistemini yoran bir atmosfer olabilir, özellikle Ay’ın İkizlere geçişinden itibaren sabitlik teması büyük ölçüde ortadan kalkıyor.
Mars, 4 Temmuz’a kadar Başak’ta hareket edecek.24 Ocak 2012’de 23 dereceden geri gitmeye başlıyor ve 14 Nisan’da 3 derece Başak’tayken düzgün harekete dönüyor. Yaklaşık 6 ay boyunca Mars Başak burcunda kurulu düzenimiz içinde bir takım ince ayarları yapmamızı gerekli kılacak. Mükemmelleşmeye çalıştığımız alanda daha önce detaylara inmediğimiz noktaları ele alma imkânımız olacak. Özellikle iş ve sağlık konularında dikkatli ve daha eleştirel olabiliriz. Mars, Jüpiter ve Plüton arasında toprak elementinde oluşan akıcı enerjiler gerçekçi ve sağlamcı olmaya zemin hazırlıyor. Gelişmek ve güçlü olmak adına detayları ele almak durumundayız. Aslında Mars Başak’ta yeni işler başlatmaktansa, daha çok önceden başlanan işleri iyileştirmeye ve verimli hale getirmeye yönelik çalışmalar vaat ediyor. Mars ve Kiron’un karşıtlık içinde olması özveriyle görev odaklı bir konumda olacağımıza işaret ediyor.

12-13 Kasım günleri; Ay İkizler burcunda ilerlerken iletişim hızlı bir tempoda olacaktır. Fikirlerin ön plana çıktığı, alış verişlerin hızlandığı bir gündeyiz. Yakın arkadaşlar ve kısa yolculuklar gündemde yer alabilir. İlişki içinde bulunduğumuz kişilerle zıt görüşlerden dolayı fikir savaşları olabilir. Mars’ın Ay’a karesi tartışmaları körükleyici gözüküyor. Zihinsel konularda aktif olabiliriz. Eğitim, öğretim ve bilgi üzerine kurulu faaliyetlerimiz olabilir. Özellikle Pazar günü sosyal ilişkilerimizde daha diplomatça tutumlar içine girebiliriz. Yapıcı diyaloglarımız sayesinde dengede kalmayı başarabiliriz. Bu arada, eğitim alanında uzun vadeli planlar içine girebiliriz. Toprak elementleri arasında oluşan rahat enerji akışı somut işler başarmaya uygun zemin hazırlıyor.

Hepimiz için huzurlu bir bayram haftası olması dileğiyle…

Meral PALA

Bu yazının bütün hakları saklıdır. İzin almadan yayınlanamaz.

www.astrolojikosesi.com