Mistik kuş SİMURG diğer adıyla ZÜMRÜDÜ ANKA KUŞU; kendinden emin ve cesur duruşuyla pozitif yönde dönüşümü anlatan Akrep Burcu sembollerinden biri…

31 Ekim-6 Kasım Haftası

2 Kasım’da Merkür ve Venüs YAY Burcuna ilerliyor…
Ay’ın ışığı büyüyor…

Pazartesi günü; Ay Oğlak burcunda ilerliyor. Oldukça kontrollü bir atmosfer olacaktır. Başarı odaklı, standartlarımızı yükselteceğimiz bir gündeyiz. Akrep’te ilerleyen Güneş, Merkür ve Venüs’le birlikte sezgilerimizi kullanarak, maddi kaynakları genişletmek için fırsatların değerlendirilmesi mümkün olacaktır. Ancak Ay-Mars arasındaki 135 derecelik gergin açıyla planlarımızın ummadığımız sebeplerle farklı yönlere sapma ihtimali olabilir. Mars’ın; Merkür-Venüs’le gerginliği fikir uyuşmazlıkları yaratabilir.

Salı günü; Venüs Akrep’in son derecesinde, sosyal ilişkiler, maddi konular, evlilikler, ortaklıklar açısından son kez hırslı ve tutkulu güç savaşlarını göreceğimiz bir gün olabilir. Zodyak’ta herhangi bir burcun son derecesinde bulunan gezegenler karmik-kadersel gelişmelere sahne hazırlayabilir. Venüs Akrep’te ki yolculuğunda oldukça gizemli aynı zamanda gerilimli ve ilişkilerde fırtınalı bir atmosfer yaratmıştı. Bugün son noktayı koyarken örneğin, tabuları yıkmaya yönelik çalışabilir. Yahut finansal konularda çetrefilli durumlar olabilir. Neptün’le de hem Venüs, hem de Merkür’ün partil kare açısını hesaba katarak kaosa sürüklenmemek için gayret etmeliyiz. Gece 23:00-00:09 arasında Ay boşlukta olacak.

Çarşamba günü; tüm gün Ay Kova’da. Neredeyse gün boyu Merkür Akrep’in son derecesinde ilerliyor. Açığa çıkmamış, bir sebeple üstü örtülmüş, gizli ve hatta karanlık düşüncelerin aldatıcı etkilerini yaşayabiliriz. Ticari konuları, alış-verişleri, kısa yolculukları mümkünse bir gün sonraya ertelemek isabetli olur. Kardeşlerle, yakın arkadaşlarla ilişkileri elimizden geldiğinde dikkatli yönetmeliyiz. Neyse ki saat 11:00 itibariyle Venüs Yay’a ilerliyor. Ateş elementinden değişken bir burç olan Yay burcunda Venüs, ilişkilerimizde çok daha sıcak, samimi, dışadönük davranmayı getirecektir. Temel olarak maddi konularda ve ilişkilerde risk almaya, cömert davranmaya, idealist yaklaşımlara ve özgürlük ruhunu yansıtmaya yatkın olacağız. Canlı, hevesli ve maceracı ruhumuz ortaya çıkıyor.
Akşam 19:00 civarında Merkür de Akrep’ten Yay’a ilerliyor, rekabetçi ve intikamcı zihniyet sona eriyor. Merkür Yay’da her ne kadar zararlı konumunda olsa da, geniş düşünme ve ileriye bakma imkânımız olacaktır. Ormana bakmaktan ağaçları görememe ihtimali olabilir. Düşüncelerimizde, sözlerimizde espri ve pırıltı hissedilecektir. Merkür 24 Kasım’da itibaren gerilemeye başlayacağı burca girmiş olduğunu da unutmayalım!

Perşembe günü; Ay Kova’da, entelektüel açıdan gelişmelere, özgürlükçü tutumlara uygun bir atmosfer var. Venüs ve Merkür Uranüs’le üçgen açı içinde bulunması da sosyal hayatın içinde, finansal konularda, ortaklıklarda ve evliliklerde meydan okumaya, sürpriz gelişmelere, sıra dışı deneyimlere zemin hazırlıyor. Örneğin, maddi konularda cesurca risk alabiliriz. Ya da ilişkilerde beklenmedik yeni ufuklara yelken açabiliriz.

Cuma günü; 05:42’den 09:19’a kadar Ay açısız ilerliyor. Daha sonra Balık burcuna ilerliyor. Gökyüzünün ışıkları Ay ve Güneş su burçlarında üçgen açı kuruyor ve duygusal, sezgisel ve izlenimci bir atmosfer sunuyor. Ay-Kiron kavuşumu yaralanmalara açık hale getiriyor. Mars-Neptün karşıtlığı da oldukça netlik kazanmış bulunuyor. Cesareti kaybettiren, enerjimizi düşüren, savunma gücünü zayıflatan etkiler altında olacağız. Riskleri minimize etmekte fayda var.

Cumartesi günü; 10:06’dan 6 Kasım’da 21:03’e kadar Ay Balık’ta açı yapmaksızın ilerliyor. 1,5 gün gibi oldukça uzun bir süre Ay boşlukta kalacak. Bu konumda yeni girişimlerden kesinlikle kaçınmak gerek. Belirsiz şartlar kayıplara yol açabilir.

Pazar günü; neredeyse tüm gün boyu Ay boşlukta kalacak.21:03’te Ay Koç burcuna ilerliyor. Uranüs’la kavuşum ve Merkür-Venüs’le üçgen açı yapıyor. Hafta sonunun son saatlerine daha dışa dönük ve neşeli bir atmosfer içine gireceğiz. İyimser ve özgür ruhumuzu geri kazanıyoruz.

Umutların yeniden canlandığı bir hafta olması dileğiyle…

Meral PALA

www.astrolojikosesi.com

Bu yazının bütün hakları saklıdır. İzinsiz kullanılamaz.