Akrep Burcunda Yeniay…

Bütün AKREP Burçlarının doğumgünü kutlu olsun

Değişim ve dönüşüm zamanlarındayız…

26 Ekim Çarşamba günü, saat 23:00 sularında Akrep’in 3 derecesinde Ay yenileniyor. Akrep burcu sonlanmalar ve yeni başlangıçlarla ilişkilendirilir. Akrep enerjisi kökten dönüşüm için bütün gücün belli bir hedefe odaklanarak, psikolojik ve fiziksel olarak bir mücadele verme zamanlarına işaret eder. Su elementinden sabit nitelikte bir burç olan Akrep; karmik özellikler taşır. Sabit niteliği, hedefe kilitlenmeyi ifade eder. Savaş sembolü Mars yönetiminde oluşu; büyük mücadeleleri anlatır. Ancak burada Mars, Koç burcundaki gibi cesaretle öne atılmayı değil, her ne pahasına olursa olsun hedefe ulaşma arzusuyla harekete geçen ve asla vazgeçmeyen bir enerjiyi anlatmaktadır. Son derece sabırlı, inatçı, içinde giz ve geçmişten gelen negatif ögeler barındıran bu gücün hedeften sapması asla söz konusu bile değildir. Koç’ta bulunan Mars, başlama cesaretini kullanan ve tam hedefe ulaşırken başka yeni hedeflere yönelebilen bir güçtür. Oysaki Akrep’te hırsla bütün şartları zorlayarak niyetini gerçekleştirir. Bu tutku psikolojik olarak etrafındakileri korkutabilir.

Akrep’in gerçek niyeti, yeniden doğuş için öncelikle bir ölümün gerçekleştirilmesidir. Sonlandırılan veya bir şekilde ölen her ne ise, geçmişi arıtmak yoluyla yeni bir doğuma zemin hazırlanmaktadır. Kolay olduğu söylenemez ancak yenilenmek için önce bir ölüm olması gerekir.

26 Ekim’de yeniay oluşumunda ufukta Yengeç Burcu yükseliyor. Yükseleni yöneten Ay, Akrep’te duygularda aşırı derinleşme sonucu psikolojik olarak zorlanmaya işaret ediyor. Mars, Akrep’in yönetici gezegeni sabit Aslan burcunda, Plüton’la 135 derecelik açı içinde. Bu yerleşim kontrol edilemeyecek şekilde gelişen ve gündemi değiştirecek yıkıcı enerjileri anlatıyor. Kendimizi birden tahmin etmediğimiz mecralarda yürürken bulursak şaşırmamak gerek.

Jüpiter yeniaya karşıt duruyor. Bu yerleşim bir dönemeçte bulunduğumuzun işaretçisi olacaktır. Değer verdiğimiz her şey, sahip olduğumuz maddi-manevi değerlerimiz, yargılarımız ve inançlarımız konusunda farkındalıklarımız yükseliyor. Yüzleşmeler kaçınılmaz gözüküyor.

Mars Neptün’le zıt yerleşimde, güç kaybı ve gücü kullanamamayı getirebilir. Rekabet ve güvensizlik olabilir. Akrep’te Venüs-Merkür kavuşumunun yanı sıra Venüs-Mars arasında tam kare görülüyor. Burada gerginliğin dozunun en yüksek seviyesinde olduğunu düşünmek gerek. İki seçenek sunuluyor. Bu seçenekleri; büyük zafer veya büyük yenilgi olarak ifade etmek yanlış olmaz. Uğraştığımız konu ne olursa olsun başarıya kavuşmakla, yıkıma uğramak arasında çok keskin bir çizgi var. Ortalama bir sonuç mümkün gözükmüyor.

Satürn -Neptün Üçgeni var. Dengeli bir otorite elde etmek fedakârlık gerektirebilir.

Plüton Jüpiter’le üçgeni ise, güç savaşlarının dozunun çok yükselebileceğini anlatıyor.

Plüton yeniay ile sekstil açı kuruyor. Son olarak, bu noktada güç elde etmek için gayret sarf etmek gerektiğini görebiliriz.

Yeniay’ın hepimize hayırlı olması dileğiyle…

Meral PALA

Bu yazının bütün hakları saklıdır. İzin almada yayınlanamaz.

astrolojikosesi@hotmail.com