17-23 Ekim haftası
23 Ekim’de Güneş Akrep Burcuna ilerliyor…

Pazartesi günü, iletişim trafiği oldukça yüksek olacak. Sosyal ortamlarda fikirsel zıtlaşmalar ve bol tartışmalı bir gün olacağa benziyor.
Zihinsel faaliyetler açısından verimli bir gün. İlişkilerde sahiplenme eğilimi devam ediyor. Zihinsel konsantrasyon en yükseklerde. Dedektif gibi iz sürmekte çok başarılı olacağımız günlerdeyiz. Zekâ ürünü sözler duyabiliriz. Aniden parlayan gerginliklere dikkat!

Salı günü, duygusal bir atmosferde hassasiyetler yüksek olacaktır. İlişkilerde tutkulu ve ihtiraslı dışavurumlar görülebilir. Yaratıcı işlerle uğraşanlar için verimli bir gün olabilir. Sanat içerikli çalışmalarda duygu yüklü atmosferin etkisiyle derinlikli eserler ortaya çıkabilecektir. İncinmelere açık olduğumuz unutmayalım.

Çarşamba günü, duygularımızı ifade ederken zorlanabiliriz. Solmakta olan bir enerjinin farkına varıyoruz. Yeni başlangıçlara doğru bir itilim hissetmeye başlıyoruz artık. Fakat bunun için 26 Ekim’de Akrep’te oluşacak yeniayı beklemekte fayda var. Mars; motivasyonu yükselten gezegen Uranüs ve Plüton ile kurduğu açılarla güç elde etme, zincirleri kırma güdüsü veriyor.

Perşembe günü, öğlen saatlerinden itibaren verimli olabiliriz. Neptün’ün hayal gücünü yükselten ve hayal dünyasına çeken gücünü yavaş yavaş hissetmeye başladığımız bir gün olacak. Özellikle sosyal konularda karşılıksız vermeye yatkın olabiliriz. Gönüllü faaliyetler hız kazanıyor.

Cuma günü, enerjik ve biraz da agresif bir atmosfer olabilir. Cesur ve cömert davranma eğiliminde olacağız. Hemen her konuda özgüven gösterisine girişebiliriz. Gösterişli tavırlar içinde bulunurken ilişkilerimizde gerilime sürüklenme ihtimali yüksek. Çatışmaya girmek incitici olabilir. Çünkü kendi gururumuzu vurgularken aynı şekilde karşımızdaki kişinin de güçlü duygularla atağa geçeceğini unutmamak gerek. Maddi konularda ihtiraslarımızın kurbanı olmamaya bakmak lazım.

Cumartesi günü, akşam saatlerinden itibaren fazla detaycı olmaya başlıyoruz. Eleştirel davranmaktan sakınmalıyız. Asıl niyetimiz verimli olmak ve somut işler başarmak. Bunun gerginliği sinir sistemimizi etkileyebilir. Güneş Terazi burcundaki yolculuğunu tamamlamak üzere. Uyum, denge ve eşitlik adına yapabileceklerimizi son bir hamleyle yerine getirmek gerek. Sosyal ilişkilerimiz açısından hareketli bir gün olabilir fakat biraz endişeli bir ruh halinde olabiliriz.

Pazar günü, Zihinselliğin yükseldiği bir gün olacak. Ancak rahatsız edici fikirler üretmeye meyilli olacağız. Üretken olma kapasitemiz var. Harekete geçirecek bir güç bulabilirsek sorumluluklarımızı yerine getirmeye çalışabiliriz. Akşam saat 21:00 itibariyle Güneş Akrep Burcuna ilerliyor. Merkür ve Venüs’ün de Akrep’te olduğunu hatırlarsak gökyüzünde Akrep teması güçleniyor. Derin psikolojik deneyimlere hazır olalım.

Herkese mutlu, huzurlu bir hafta dileğiyle…

Meral PALA

Bu yazının bütün hakları saklıdır.

www.astrolojikosesi.com