19-25 Eylül Haftası

Sonbahar-Stephen Eldred fotoğrafı

19 Eylül’de Mars Aslan burcuna ilerliyor
23 Eylül’de Güneş Terazi Burcunda,
Gece-gündüz eşitliği; Sonbahar Ekinoksu
Bütün TERAZİLERİN doğum günü kutlu olsun…

19 Eylül Pazartesi günü; Ay ikizler burcunda ilerliyor. Bu yerleşim eğitim-öğretim açısından son derece uygun bir atmosfer sunuyor. İlk ve orta öğretimin yeni eğitim sezonunun ilk günü gökyüzü son derece destekleyici gözüküyor. Zihinsel faaliyetleri ve iletişimi sembolize eden Merkür Başak Burcunda güçlü konumunda bulunuyor. Burada rutin hayatımız da ki düzeni yeniden organize edebileceğimizi anlatıyor. Ay-Satürn ilişkisi sorumluluklarımızı hatırlatıyor. Gökyüzünde hava ve toprak elementi ağırlıklı durumda bulunuyor. Düşüncelerimizi rahatça pratiğe çevirebileceğiz.
Bu arada, kendimizi ortaya koymayı, cesareti ve gücümüzü ortaya çıkartışımızı sembolize eden Mars Aslan burcuna ilerliyor. Yaklaşık son 1,5 aydan beri Mars’ın Yengeç’te bulunduğu dönemde harekete geçmekte oldukça zorlanmıştık. Mars, 12 Kasım tarihine kadar Aslan’da ilerleyecek. Bu dönemde, şövalye ruhumuzu ortaya çıkartmak isteyebiliriz. Gurur duyduğumuz konularda vurgu yapmaya çalışabiliriz. Egoyu ortaya çıkartacak her konuda harekete geçmek isteyeceğiz. Bu dönemde savaş alanımız, onurumuzu yükseltmek ve bunu bir gösteriye dönüştürmek olabilir. Lükse, gösterişe merakımız yükselecektir. Yaratıcı alanda, sanatsal çalışmalarda, sportif faaliyetlerde, yarışmalarda, özellikle bize keyif, mutluluk verecek her alanda varlık gösterme çabasında olacağız. Ancak bu dönemde biraz da yüksekten atma eğiliminde olabiliriz. En ufak bir karşıtlıkta egomuzu zedelenmiş hissedebilir, gereksiz kabadayılık gösterilerine girişebiliriz. Abartılı ve tiyatral tavırlarımız dikkat çekici olabilir.
Mars’ın Aslan’a geçer geçmez sıra dışı Uranüs’le akıcı bir açı kurması da birden denenmemiş olanı denemeye yöneltebilir. Başkaldırıya sevkedebilir. Son derece özgün ve kişiliği sergilemeye imkan verecek adımlar atabiliriz. Özellikle Venüs’ün halen Uranüs’le karşılıklı duruşu estetik alanda orjinaliteyi ortaya çıkartmaya yardım edebilir. Venüs-Plüton gerilimi ilişkilerde yıkıcı sonuçlar doğurabilir.

20 Eylül Salı günü; Ay İkizler burcunda ilerliyor, Ay’ın son çeyrek fazında oluşuyla, işlerimizde akıcıcılığın zayıflaması gerginlik yaratabilir. Ay, saat 19:35’de açısız kalıyor. Saat 21:55’de Yengeç burcuna geçiyor. Bu saatten itibaren, Ay kendi burcunda duygusal açıdan rahatlık sağlayacaktır. Anaç, korumacı tavırlarımız ortaya çıkıyor. Yemek ve mide zevklerini de ihmal etmeyeceğiz. Fakat Ay; Pluton ve Uranüs’le gerginliklere sürükleyebilir. Geçmişe ait anılarımızın yaralayıcı olması karamsarlık ve duygusal zorlanma yaratabilir. Duygularımız son derece derin ve hassasiyetlerimiz çok yükseklerde olacaktır. Beklenmedik çıkışlarımız olabilir.

21 Eylül Çarşamba günü; Ay Yengeç’te yine. Jüpiter’le rahat açısıyla nispeten daha iyimser bir atmosfer olacaktır. Eve, aileye ait konular bugün gündemimizin ilk maddesi olabilir. Özellikle gün ortası saatlerde Venüs’le açısı zevklerde aşırıya götürebilir, maddi konularda hırslı davranabiliriz. Sosyal hayatın içinde ilişkilerimizde dengeleri bozma riski oluşabilir.

22 Eylül Perşembe günü; sabahın erken saatlerinde Yengeç’te ki Ay ile Satürn açısı engellenmişlik duygusu ve sıkıntı yaratabilir. Karamsarlığa sürüklenmekten kaçınmalıyız. İlerleyen saatlerde duygusal baskılanmanın hafiflediğini fark ederek rahatlayacağız. Bugün ayrıca değerlerimizle ilgili çok önemli gelişme fırsatları olabilir. İki iyicil gezegen Venüs ve Jüpiter karmik açı içindeler. Ancak bunun için öncelikle bizi anlaşılmaz biçimde rahatsız eden duyguları çözmek zorundayız. Güneş-Neptün ilişkisiyle bilincimizi kullanmakta zorlanabiliriz, kendimizden bile şüphe duyabiliriz. Bunun yanı sıra Merkür-Jüpiter ilişkisi zihnimizi fazlasıyla yorabilir. Bir beyin fırtınası sonucunda birçok konuda netlik ve kesinlik kazanabiliriz. Bugün Güneş Başak burcundaki yolculuğunun sonuna yaklaşıyor. Hayatımızdaki bütün ince ayarlamalara hala son kez bir göz atma fırsatımız var!

23 Eylül Cuma günü; sabah erken saatlerde 04:56’da Ay Aslan Burcuna, öğlen saatlerinde Güneş Terazi burcuna ilerliyor. Ay’ın ışığı iyice küçülürken genel atmosferin de önemli ölçüde değiştiğini fark edeceğiz.
Güneş’in Terazi’ye geçişiyle Güneş ışığının ekvatora dik gelmesi gece-gündüz eşitliğini sağlamaktadır. Hava gurubunun öncü burcu olan Terazi, yeni bir mevsimin ilk başlangıcında olduğumuza işaret ediyor. Güneş’in Terazi’de bulunduğu dönem eşitlik, denge ve adalet temalarını gündeme taşır. Barışçıl bir hava estirir. Her şey estetik ve uyum içinde olmalıdır. Egomuzu arkaya alarak, uzlaşımcı tutumlarda bulunmaya meyil ederiz. Terazi’nin yönetici gezegeni Venüs de Terazi’deyken güzellik ve eşitlik hedefimiz çift kat artacaktır. Güneş’in Terazi’ye giriş anının haritasında Yay Burcu yükseliyor. Kısaca haritayı irdelersek; haritanın köşe noktaları değişken burçlarda, değişken şartlar sunuyor. Özellikle yabancılarla ilgili, uluslararası konularda ve hukuki konular ile yükseköğrenim alanında şartların hızlı değişeceğine işaret ediyor. Haritanın 10 evinde, toplumla paylaşılan alan ve en görünür yerde Güneş-Venüs-Satürn Terazi’de bulunuyor. Diplomatik konular öne çıkıyor. Merkür; 10. evin girişinde Başak’ta yer alıyor. Anlaşmalar ciddi önem arz ediyor. Bu dönemde, Güneş’in Uranüs’le karesi, bilincimizde bir tür aydınlanma, uyanış yaşamamıza zemin hazırlıyor. Plüton ise güçlü olma arzularını körüklüyor ve derin dönüşümlere zorluyor. Tabu olarak kabul ettiğimiz veya üstünü kapattığımız konular açığa çıkabilir. Ayrıca Ay-Mars kavuşumu Plüton’la nedeninin fark edilmesi zor olan ve rahatsızlık veren bir yerleşimde bulunuyor. Savaşma arzusu, güç elde etme tutkusuna dönüşebilir. Bunlara ek olarak Ay-Mars kavuşumu mücadeleci ve yaratıcı olmaya zorluyor. Mars-Uranüs açısı yenilikçi hareketlere zemin hazırlıyor. Yeni şeyler keşfetmek ve bundan gururumuzu tatmin etmeyi hedefleyebiliriz. Ay ve Mars birlikteliği Uranüs’le etkileşimde kolaylıkla başkaldırıya yöneltebilir, Jüpiter’le beraber sınırları zorlayıcı gelişmeler yaşanabilir.
Ancak şunu unutmamak gerek; yeni başlangıçlar için çok uygun günlerde değiliz artık. 27 Eylül’de oluşacak yeniayı beklemek daha başarılı olmamıza yardım edecektir.

24 Eylül Cumartesi günü; Ay Aslan’da ilerlemeye devam ediyor. Heveslerimizin yüksek olduğunu fark edebiliriz ancak bir hareketsizlik söz konusu olabilir. Merkür-Neptün ilişkisi zihnimizi netleştirmekte sorun çıkartabilir. Hafıza problemlerine maruz kalabiliriz. Kendimizi ifade etmekte zorlanabiliriz. Ayrıca iletişim araçları anlaşılmaz biçimde sorun çıkartabilir. Ay-Neptün karşıtlığı da hayalcilik yaratabilir.

25 Eylül Pazar günü; 05:40’da Ay Aslan’da açısız kalıyor. 07:50’de Başak burcuna geçiyor.Toprak elementinde oluşacak akıcı enerjiler, gerçekçi olmaya izin veriyor. Elle tutulur işler yapmak isteyeceğimiz bir gündeyiz. Ayrıca Merkür Başak’ın son derecesinde bulunuyor. Zihinsel konulara bugün son dokunuşlarımızı yapabiliriz.

Önümüzdeki sonbahar mevsimi hepimiz için hayırlı olsun, güzellikler getirsin…

Bu yazının bütün hakları saklıdır.

Bu sayfayı ilgisini çekeceğini düşündüğünüz kişilere iletmeye çekinmeyiniz.

Meral Pala

www.astrolojikosesi.com

NOT: Yeni eğitim dönemi 4 ve 8 Ekim tarihlerinde başlıyor.
Bilgi almak isterseniz iletişime geçebilirsiniz:
http://astrolojikosesi.com/astroloji-egitimi/

astrolojikosesi@hotmail.com

Tel: 0212 245 43 33