26 Eylül – 2 Ekim Haftası
26 Eylül’de Merkür Terazi Burcunda
27 Eylül’de, 4 derece Terazi’de Yeniay

26 Eylül Pazartesi günü; Ay Başak burcunda açısız olarak ilerliyor. Pratik hayatın içinde bazı elemeler yaparak düzenimizi gözden geçirme ve yeniden organize olmak için çalışacağız. Terazi Burcunda gezegen birikimi göze çarpıyor. Bugün, zihinsel faaliyetleri anlatan Merkür Terazi’ye ilerliyor. 13 Ekim tarihine dek pek çok konuda çift taraflı düşünme ve yansız olma çabasında olacağımızı anlatıyor. Güneş, Merkür, Venüs ve Satürn’ün Terazi’de yerleşimi, ilişkilerde ve ortaklıklarda uyum ve eşitlik temalarını gündeme getiriyor. Fakat Uranüs’ün etkisiyle huzursuz eden bir atmosfer hâkim. Aniden gelişen farkındalıklar zihinsel gerginliklere sebep olabilir. Özgürlüğümüzü ön plana almak ve hatta meydan okurcasına tavırlar sergilemek isteyebiliriz. Fakat Terazi vurgusu, egoyu öne almaktan kaçınarak dengede kalmamamıza yardım edecektir. Ay’ın boşlukta ve ışığının en kapalı olduğu günde olduğumuzu da hatırlayarak fevri çıkışlar yapmaktan ve yeni girişimlerde bulunmaktan kaçınmak gerek. Aksi halde bugün attığımızın adımların, sonradan bakınca bir sonuca ulaşmadığını, boşuna yorulduğumuzu fark edebiliriz.

27 Eylül Salı günü; sabah 07:52’ten itibaren Ay Terazi burcuna geçiyor. Terazi vurgusu iyice yükseliyor. Saat 14:08’dan itibaren Ay yenileniyor. Her yeni ay enerjinin tazelendiği, yeni başlangıçlara uygun bir atmosferin oluştuğu zamanlardır. Öncü bir burç olan Terazi’de oluşan yeniay hayatımızda önemli bir dönemeç olabilir. Özellikle haritasında öncü burçların ilk 5 derecesinde önemli noktaları ve gezegenleri olanlar için daha da önemli olacaktır. Plüton’la ve Uranüs’le stresli açılar altında oluşan bu yeniay ilişkilerde ani ve yıkıcı kararlara götürebilir. Denge arayışımız ağır basarken, haksızlığa tahammül edemediğimiz noktada kopartıcı adımlar atmamız işten bile değil. Mars’ın Aslan’da bulunması gurumuzu her şeyin önüne alabileceğimiz anlatıyor. Fakat enerjimizi ne tarafa yönelteceğimizi kestirmekte zorlanabiliriz. Venüs’ün Terazi’de yanan yola girmiş olması da ilişkileri ve ortaklıkları zora sürükleyebilir.

28 Eylül Çarşamba günü; Ay Terazi’de Satürn’le kavuşumda olacak. Duygularımızı açığa çıkartmakta zorlanabiliriz. Baskı altında kalmışlık hissi sıkıntı yaratabilir. Güneş-Merkür kavuşumu sosyal hayatın içinde iletişimin yoğun olacağını anlatıyor. Mars’la birlikte otoritelerle uyumlu davranma çabasında olabiliriz. Zorlansak da tarafsız olmayı başarabileceğimiz bu gün, sosyal yaşamın içinde aktif olabiliriz. Egomuzu ve yaratıcı özelliklerimizi estetik ölçüler çerçevesinde ortaya çıkartabiliriz.

29 Eylül Perşembe günü; erken saatlerde, yaklaşık 05:00-07:00 arlığında Ay açısız hareket edecek. 07:06’dan itibaren Akrep burcuna ilerlemiş olacak. Bugün duygusal açıdan son derece derinlere inebilir ve tutkulu tavırlar içinde olabiliriz. Sahiplenme duygumuz yüksek olabilir. Sabit burçlarda olan Jüpiter’le ve Mars’la açıları inatçı ve dediğim dedikçi bir atmosfer yaratıyor. Biraz körü körüne ego savaşlarına girebilir, aşırı hırslı tutumlar sergileyebiliriz. Fakat her şeyin ötesinde Ay Akrep burcundayken açık davranmaktan kaçınabiliriz. Gizemli atmosferde duygusal açıdan yorucu bir gün olabilir.

30 Eylül Cuma günü; Ay Akrep burcunda ilerlemeye devam ediyor. Esrarengiz bir atmosfer içinde hırslı tutumlar sergileyebiliriz. Geçmişten taşıdığımız negatif duygular içsel çatışmaya götürebilir. Adeta kozları paylaşma arzusuyla kavrulabiliriz. Fakat hava elementinde yoğunlaşan gezegenler sayesinde mantıklı davranmak mümkün olabilir. Bugün özellikle yıkıcı duyguları kontrol altına almak gerek.

1 Ekim Cumartesi; 05:19- 07:43’de aralığında Ay boşlukta kalacak. Bu saatten sonra Yay burcuna geçiyor. Bugün çok daha neşeli ve iyimser bir atmosfer olacaktır. Ateş elementindeki gezegenler arasında oluşan akıcı enerjilerle harekete geçmekte zorlanmayacağız. Özgüvenimizi sergilemekten kaçınmayacağız. Gözümüzü karartıp risklere atılabiliriz. Maceracı ruhumuz ortaya çıkıyor. Gelişme ve büyüme arzusuyla egomuzu yaratıcı işlere yönlendirebiliriz. Güneş’le Mars arasında oluşan birbirini destekleyici yerleşim egomuzu kullanmamızı öneriyor. Bilgi arayışında olabilir, yeni bilgiler edinme çabasında bulunabiliriz.

2 Ekim Pazar günü; dışa dönük ruh halimizle cesaretimizi en yükseklerde bulabiliriz. Etrafımızdakilere de güven aşılamakta başarılı olabileceğiz. Hayatı deneyimlemek adına gereken neyse onu yapabiliriz. Spor yapmak, hareketli olmak, enerjimizi dışarı çıkartmak için son derece uygun bir gündeyiz. Ayrıca hayat görüşümüzü başkalarıyla paylaşabilir, fikir ve görüşlerimizi sergileyebiliriz. Ancak bu arada gökyüzünde su elementinde gezegen eksikliğini de göz önüne alarak fazlaca duyarsız davranmakla suçlanabiliriz.

Denge ve uyumun eksik olmadığı bir hafta dileğiyle…

Meral Pala
Bu yazının bütün hakları saklıdır.

Sayfayı ilgisini çekeceğini düşündüğünüz kişilere iletmeye çekinmeyiniz.

www.astrolojikosesi.com

NOT: Yeni eğitim dönemi Ekim’de başlıyor.
Bilgi edinmek için:
http://astrolojikosesi.com/astroloji-egitimi/