12-18 Eylül Haftası

12 Eylül’de Balık Burcunun 19 derecesinde Dolunay
15 Eylül’de Venüs Terazi’de
16 Eylül’de Plüton geri hareketini tamamlıyor…

12 Eylül Pazartesi günü; tüm gün boyu Ay Balık burcunda ilerlerken Balık burcunda dolunay gerçekleşiyor. Güneş Başak Burcunda detaycı, analitik ve gerçekçi olmayı getiriyor. Aynı zamanda gündelik yaşantımız içinde görev odaklı ve hizmet vermeye yönelik fedakârlıkları gündeme taşıyor. Buna karşılık Balık Burcunda bulunan Ay merhametli olmayı, duygu ve sezgilerle hareket etmeyi, biraz da incinmeye açık olmayı getiriyor. Dolunay zamanları Güneş ve Ay’ın zıt burçlarda yer olması gerginlik sebebi olabilir. Başak’ın mantığa dayalı gerçekçiliğiyle, Ay’ın Balık burcundaki kırılganlığı ikilemler yaratarak, zorlanma nedeni olabilir. Kişisel faydaya yönelik görevlerimizle, üst boyuttaki duyarlılıklarımız birbirini tamamlayıcı olabilir.
Dolunay zamanları, sürekli duygusal gerginlik ihtimallerinden bahsediyoruz, ancak şimdiye kadar bunun sebebi üzerinde durmadık. Ortalama %70 sudan oluşan bedenimizin Ay’ın çekim gücünün yükselmesiyle, tıpkı denizlerde yaşanan gel-git olayı gibi, suların alçalıp yükselmesiyle duygularımız da iniş çıkışlar gösterir. Astrolojide duygu durumumuzu anlatan Ay, dolunay zamanlarında bilinci sembolize eden Güneş’le karşıt durarak ikilemlere sürükler. Duygu-mantık dengesini kurmakta zorlanırız. Bu yüzden örneğin polis kayıtlarında, istatistikî olarak dolunay zamanlarında suç vakalarında artış kaydedildiği görülmektedir.
Astroloji haritamızda dolunay hangi yaşam alanında yaşanıyorsa bu konularda bir karar vermek ve bazen sonlandırmalara gitmek gerekebilir. Hatta Ay tutulması zamanlarında dolunay enerjisinin çok daha güçlü hissedilmesiyle gerginlik ve bazı konuların sona erişi çok daha net olarak yaşanabilmektedir. Dolunay, herhangi bir gezegenle kavuşum veya kare açı kuruyorsa ilgili gezegenin konuları gündemin ilk maddesi haline gelebilir. Örneğin Venüs ise , evlilik, ilişkiler veya maddi kaynaklar bir karar vermeyi gerektirebilir. Balık burcunun 19 derecesinde oluşlan Dolunay, değişken burçların, özellikle Balık ve Başak’ın 18-19-20 derecelerinde gezegenleri bulunanların karar vermeleri, netleşmeleri gereken konular olabilir. Duyguların mantıkla çelişkiye düşmesi gerginlik yaratabilir.

Bu arada bugün Ay-Mars ilişkisi duygusallığın dozunu yükseltebilir. Aynı zamanda Merkür-Plüton-Jüpiter arasında kurulan bağ zihnimizi ileri düzeyde konsantre edebileceğimizi anlatıyor. Özellikle iş ve maddi konularda, pratik hayatın içinde gerçekçi ve derinlikli konuşmalar, zihinsel çalışmalar yapabiliriz. Bu Dolunay zamanı, toprak elementlerindeki ağırlıkla mantığımız ağır basacak gibi gözüküyor. Gerçekçi olmayı başarabiliriz.

13 Eylül Salı; erken saatlerde, 04:47’de Ay açısız hareket etmeye başlıyor. Saat 09:50’den itibaren Koç burcuna geçiyor. Bu saate kadar önemli ve kalıcı olabilecek girişimlerden kaçınmak faydalı olabilir. Ay Koç burcunda çok daha atak ve girişimci bir atmosfer yaratacaktır. Uranüs’e yaklaşırken sürprizlere, ani gelişmelere açık olmak gerekiyor. Plüton’la beraber değerlendirirsek güçlü, büyük dönüşümleri başlatacak adımlar atmak isteyebiliriz. Ancak her an gerginliklere de hazır olmak gerek. Bütün bunların yanı sıra Mars’ın yerleşimi pasif-agresif olmayı getiriyor. Kendimizi tehdit altında hissedersek duygusal tepkilerimizi ortaya koyabiliriz.

14 Eylül Çarşamba günü; Ay Koç’ta ilerlemeye devam ediyor. Gün ortası saatlerde Ay –Satürn karşıtlığı sosyal ve toplumsala alanda statü kaygılarıyla duygularımızı bastırmayı önerecektir. Belirsiz koşullar bunaltıcı gelebilir, içsel gerginlik sebebi olabilir. Mesleki alanda dengeli olma güdüsüyle harekete geçmekte veya ne yöne gideceğimizi kestirmekte zorlanabiliriz. Merkür-Jüpiter arasında oluşan ilişki, mantık süzgecinden geçmiş fikirlerin iyimser duygularla somut hale geçebileceğini anlatıyor. Venüs Başak’ın son derecesinde bulunurken ilişkilerimizde son bir hamleyle eleştirel değerlendirmelere yönelebiliriz. Maddi konularda detaylara odaklanma fırsatını kaçırmamak gerek.

15 Eylül Perşembe günü; akşam saatlerine dek Ay Koç’ta hareket ediyor. 20:11’de boşluğa giriyor, 22:26’dan itibarense Boğa burcuna geçiyor. Nispeten huzurlu ve sakin bir atmosfer beklemek gerek. En azından riskleri küçülterek, şartları sabitlemeye çalışacağımız bir gün olacaktır. Finansal ve maddi konularda kararlı adımlar atılabilir.
Bu arada, aşkı, sevgiyi, ilişkilerimizi ve hayatta bize mutluluk veren konuları sembolize eden Venüs bu özelliklerini en rahat ve estetik ölçüler çerçevesinde gösterebildiği Terazi’ye, kendi burcuna ilerliyor. 9 Ekim tarihine dek burada kalacak. Aynı zamanda maddi konuları da anlatan Venüs bu konuda eşitlikçi ve dengeli olabileceğimizi anlatıyor. Ortak çalışmalardan maddi kazançlar da söz konusu olabilir. 9 Ekim’e dek olan süreçte sosyal ilişkilerde diplomasiye başvurmakta zorlanmayacağız. Denge ve uyum önceliğimiz olacak, estetik anlayışımız en üst mertebesine ulaşacaktır. Aşk ve güzellik tanrıçası Afrodit’in bize sunacağı aşkı ve güzellikleri kaçırmamak gerek.

16 Eylül Cuma günü; Ay Boğa’daki yolculuğuna devam ederken şanslı ve fırsatlarla dolu bir gün olabilir. Ay’ın yönetici gezegeni Venüs Terazi’de güçlü durumda bulunuyor. Bugün iyicil gezegen Venüsler ve Jüpiter umut vaat ediyor. Hatta Satürn de Terazide ki Venüs’ten olumlu destek alıyor. Hayattan keyif alacağımız bir gündeyiz. Ay-Jüpiter kavuşumuyla neşeli bir atmosferin hâkim olacağı bugün özellikle akşam saatlerinde ilişkilerimiz ve sosyal çevremiz, ihtiyacımız olan güven duygusunu fazlasıyla sağlayacaktır. Maddi fırsatlarla da karşılaşabiliriz. Ay-Merkür arasında oluşan akıcı enerji zihinsel kıvraklığımızı yükseltecektir. Pratik hayatın için yapıcı fikirler üretmekte son derece başarılı olabiliriz. Sorunlara pratik çözümler üretmekte zorlanmayacağız. Aynı zamanda dostluklar daha da güçlenebilir.

17 Eylül Cumartesi; Güneş ve Ay’ın yerleşimi akıcı enerjiler yaratıyor. Gökyüzünde toprak elementinin uyumu somut işler başarmamıza zemin hazırlıyor. Mantıklı hareketlerimizle maddi dünyada kalıcı işler yapabiliriz. Ancak Venüs-Uranüs karşıtlığı ilişkilerimizde ani kırılmalara neden olabilir. Finansal konularda da sürpriz gelişmelere sahne hazırlıyor. Mars Yengecin son derecesine ulaştı. Bugün ve yarın pasif direnişçi tutumlarımız had safhaya varabilir. Duygusal reaksiyonlarımıza dikkat etmekte fayda var.

18 Eylül Pazar günü; Ay sabah 10:10’dan başlayarak, 11:07’ye kadar açısız kalıyor. Bu saatten itibaren İkizler burcuna geçiyor. Günlük temponun birden yükseldiğini görebiliriz. Bir önceki güne göre çok daha hareketli ve iletişim trafiğinin hızlandığı bir gün olacaktır. Alışverişlerimiz hız kazanabilir. Yakın çevremize kısa yollar yapabiliriz. Arkadaşlarımıza, kardeşlere ve komşulara dikkatimiz yöneltebiliriz. Ay-Venüs ilişkisi daha çok etrafımızdaki kadın figürleri ön plana çıkartabilecektir. Bu arada hızlı değişen şartlar neticesinde sinir sistemimizin yorgun düşme ihtimali çok yüksek. Ayrıca nazik Venüs’le dönüştürücü Plüton arasındaki ilişkiyle aşkta ve evlilikte aşırı sahiplenici tutumların yıkımlara sebep olabileceğinin altını çizelim. Aşırı maddi hırslara yenik düşme ihtimali de söz konusu olabilir. Dikkat!

Bu yazının her hakkı saklıdır.

Hepimiz için neşeli bir hafta olması dileğiyle …

Bu sayfayı ilgisini çekeceğini düşündüğünüz kişilere iletmeye çekinmeyiniz.

Meral Pala

www.astrolojikosesi.com

Yeni eğitim dönemi 4 ve 8 Ekim tarihlerinde başlıyor.
Bilgi almak isterseniz iletişime geçebilirsiniz:

http://astrolojikosesi.com/astroloji-egitimi/
astrolojikosesi@hotmail.com
Tel: 0212 245 43 33